کورس سرعت دو خودرو پرشیا و سمند منجر به جان باختن اعضای یک خانواده شد.

ماجرای مسابقه سرعت شبانه خودرو در ارومیه چه بود؟

به گزارش قدس آنلاین، این حادثه در حالتی شب گذشته رخ داد که متاسفانه راننده‌ای جوان با کورس شبانه موجب خطر آفرینی در شهر شد؛ این کورس شبانه بین دو راننده خودرو سمند و پژو در حدی خطرناک بود که خودرو سوم که در حالت تردد عادی خود بود، دچار حادثه شد.

خودرو پژو با برخورد به پیکان موجب خسارات سنگین به این خودرو و سرنشینان آن شد و همین بهانه‌ای بود تا خودرو پیکان که پر از سرنشین بود، دچار سانحه و آتش سوزی شود.

اما بشنوید که متاسفانه سرنشینان این حادثه یک خانواده بودند که برای گردش یا میهمانی از خانه بیرون آمده بودند که با این حادثه هر چهار نفر اعضای خانواده دچار حریق شدند.

آتش‌نشانان در سریع‌ترین زمان خود را بر سر صحنه رساندند

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه ضمن تایید این خبر افزود: شب گذشته حادثه ای مرگبار در فلکه آبیاری خواب را از چشم شهروندان ارومیه‌ای گرفت.

حسین سرباز افزود: پس از اطلاع از این حادثه ماموران ایستگاه ۴ در سریع‌ترین زمان ممکن بر سرصحنه حاضر شده و عملیات اطفای حریق را انجام دادند.

وی با بیان اینکه پس از اطفای حریق، عملیات امداد و نجات نیز آغاز شد، افزود: با بریدن خودرو به وسیله ابزار مخصوص، مصدومان از داخل خودرو خارج و چهار نفر تحویل اورژانس داده شد.

سه نفر فوت و یک نفر دیگر در حالت وخیم است

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی هم با اعلام اینکه نیروهای اورژانس پس از اطلاع برای امداد اعزام شدند، گفت: نیروهای امداد اورژانس پس از حضور در سر صحنه و موقعیت سنجی، مصدومان را به بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه رساندند.

فرزین رضازاده با اشاره به وضعیت این مصدومان افزود: حین اعزام متاسفانه هر چهار مصدوم با درصد بالای سوختگی و بدحالی بودند که تحت مراقبت ویژه بیمارستان قرار گرفتند.

وی با اشاره به آخرین آمار بیمارستان در خصوص این مصدومان افزود: هم اکنون سه نفر از حادثه دیدگان فوت و یک نفر دیگر با درصد سوختگی بسیار بالا تحت مراقب ویژه درمانی هستند.

بی احتیاطی پژو این فاجعه را بر جای گذاشت

رییس پلیس راهور آذربایجان غربی نیز در این خصوص گفت: شب گذشته بر اثر تصادف پژو با پیکان در فلکه آبیاری ارومیه متاسفانه آمار فوتی از شهروندان در این حادثه ثبت شد.

سرهنگ حجت مشتاق اضافه کرد: بر اثر این سانحه رانندگی سرنشینان خودرو پیکان که مصدوم شده بودند، در راستای مداوا راهی مراکز درمانی شدند.

وی ادامه داد: بی احتیاطی و تخطی از سرعت مطمئنه توسط راننده پژو علت اصلی این حادثه بوده است.

روایت مخاطبان سر صحنه

بر اساس گفته رسانه‌های محلی یکی از شهروندان حاضر در صحنه تصادف که نامی از خود نگفته، می‌گوید: ۲ خودرو پرشیا و سمند از طرف پایانه کارگری آبیاری به سمت پل قویون در حال کورس شبانه بودند که در همان هنگام خودروی پیکان که سرنشینان آن، اعضای یک خانواده بودند، در حال دور زدن از این مسیر بود.

این شهروند در ادامه افزود: سرعت ۲ خودروی پرشیا و سمند به قدری بالا بود که قدرت کنترل خودروی خود را نداشته و در نتیجه خودروی پرشیا از عقب به شدت با خودروی پیکان برخورد کرد که باعث انفجار و آتش‌سوزی باک بنزین خودروی پیکان شد.

او اضافه کرد: بعد از انفجار و آتش سوزی خودروی پیکان هر ۲ خودروی پرشیا و سمند از محل حادثه گریخته و خودرو آتش گرفته شده به کمک نیروهای آتش نشانی و مردم خاموش شد.

قوه قضاییه با چنین اتفاقاتی برخورد جدی می‌کند

دادستان عمومی و انقلاب ارومیه نیز گفت: موضوع این تصادف در فرآیند قضایی قرار گرفته و اقدامات قانونی لازم اعمال می‌شود.

حسین مجیدی با محکوم کردن چنین رانندگی‌هایی در سطح شهر افزود: رانندگی‌های این چنینی متاسفانه باعث بروز اتفاقاتی می‌شود که غیرقابل جبران است که علاوه بر صدمه آفرینی برای فرد موجب سلب آرامش جامعه و خطر آفرینی به دیگر شهروندان می‌شود.

وی از جوانان خواست تا در هیچ مسابقه سرعتی که معروف به کورس خودرو است، شرکت نکنند چراکه این مسابقات مستلزم مکان‌های مطمئن و مهارت‌های رانندگی ویژه است و خیابان‌های شهر و جاده جای این مسابقات نیست.

عموم مردم بارها با اطلاع دادن به رسانه‌ها و با ارسال عکس و فیلم از چنین اتفاقاتی، شکایات خود را مبنی برآلودگی صوتی و خطر آفرینی رانندگان به رسانه‌ها رسانده و خواستار برخورد با این رانندگان شده‌اند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.