آلمان و فرانسه با اعمال محدودیت در برگزاری تظاهرات ضدصهیونیستی در روزهای اخیر صدها نفر را به دلیل حمایت از فلسطین بازداشت و جریمه کرده‌اند.

بازداشت صدها حامی فلسطین در آلمان و فرانسه

به گزارش قدس‌آنلاین  به نقل از رویترز، فرانسه از ۱۲ اکتبر (۲۰ مهر) تاکنون ۴۳ نفر را بازداشت و در ۸۲۷ مورد نیز جریمه صادر کرده است.

پلیس آلمان نیز دستکم ۱۹۰ نفر را بازداشت کرده است. سخنگوی پلیس آلمان گفت که مجوز برگزاری ۲ تظاهرات صادر شد اما این در حالی است که دستکم هفت درخواست دیگر برای تظاهرات مجوز نگرفت.

آلمان و فرانسه میزبان بزرگترین جمعیت‌های مسلمان و یهودی در اتحادیه اروپا هستند. آنها در روزهای آخر ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های گسترده‌ای برای برگزاری تظاهرات حمایت از فلسطین اعمال کرده‌اند.

دولت‌های فرانسه و آلمان مدعی هستند که هدف از این اقدامات جلوگیری از اخلال در نظم عمومی و مقابله با یهودستیزی است.

حامیان فلسطین می‌گویند که احساس می‌کنند از ابراز نگرانی و حمایت علنی آنها از مردم غزه جلوگیری می‌شود و ممکن است که بازداشت شده و شغل و موقعیت مهاجرتی خود را از دست بدهند.

مجارستان و اتریش نیز برگزاری تظاهرات حمایت از فلسطین را ممنوع کرده‌اند اما در دیگر کشورهای اروپای اعتراضات وسیعی در حمایت از فلسطینی‌ها برگزار شده است.

برلین پایتخت آلمان میزبان حدود ۳۰ هزار فلسطینی است که بزرگترین جامعه فلسطینی‌ها در خارج از خاورمیانه به شمار می‌آید.

اولاف شولتس صدراعظم آلمان هفته جاری در سفر به سرزمین‌های اشغالی حمایت کشورش را از صهیونیست‌ها اعلام و تاکید کرد: فقط یک مکان برای آلمان وجود دارد و آن مکان در کنار اسرائیل است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.