معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: صهیونیست‌ها در میدان نبرد با رزمندگان مقاومت شکست خورده و از روی استیصال زنان و کودکان را می کشند.

حسینی: صهیونیست‌ها از روی استیصال زنان و کودکان را می کشند

به گزارش قدس انلاین به نقل از خبرگزاری فارس، سید محمد حسینی در رویداد ملی نوجهان که با همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان سراسر کشور در دبیرستان دخترانه شهید محمود زاده تهران برگزار شده است در سخنانی خاطرنشان کرد: قدرت های سلطه گر جهان همواره تلاش می کنند با شگردهای مختلف سایر ملت ها را تحقیر و تحت سلطه خود نگه دارند و متاسفانه در این مسیر عده ای نیز در داخل کشور با خود تحقیری چنین تلقین می کنند که نمی توان در مقابل آنان کاری از پیش برد اما انقلاب اسلامی اعتماد به نفس و روحیه ما می توانیم را در بین جوانان و آحاد مردم ایران زنده کرد و تجربه 45 سال گذشته نیز نشان می دهد که می توان با عزم و اراده مستحکم کارها و تحولات بزرگی را رقم زد.

 حسینی گفت: لازمه تغییر و دگرگون کردن معادلات یکجانبه جهانی و ایجاد جهان نو و تاثیر گذار بودن در جهان نو این است که بیش از پیش در مسیر علم و فناوری و رشد اقتصادی گام برداشته و فرهنگ تعالی بخش ایرانی اسلامی را به جهان معرفی کنیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: رویداد نوجهان باید، نوجوانان کشورمان را به آینده جهانی که باید بهتر از امروز و وضعی که بهتر از وضع موجود باشد، هدایت کند. قطعا ایجاد چنین جهانی با عزم و اراده و بکار گرفتن همت والا شدنی و امکانپذیر است.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: زمانی که امام راحل حرکت و قیام خود را در اوایل دهه 40 ، علیه استبداد و دیکتاتوری آغاز کردند برخی از ایشان سوال می کردند که سربازان پیشبرد این نهضت کجا هستند و امام فرمودند که آنان در گهواره ها هستند و همگان دیدند که سال 56 همانهایی که اوایل دهه 40 در گهواره بودند میداندار پیروزی انقلاب اسلامی شدند و پس از آن نیز با حضور در جبهه ها از تمامیت ارضی و ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی دفاع کردند.

 حسینی داشتن آرمان و هدف بزرگ و متعالی در مسیر حرکت انسان را ضروری دانست و اظهارداشت: اگر انسان در زندگی خود هیچ هدفی نداشته باشد دچار ایستایی و رخوت و رکود می شود در حالی که در آموزه های دینی و سخنان ائمه اطهار تاکید شده که باید در زندگی فردی و اجتماعی افق حرکت انسان وسیع باشد.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس با بیان اینکه انسان برای رسیدن به اهداف خود باید تلاش و پشتکار داشته باشد، گفت: مطالعه زندگی دانشمندان، قهرمانان، بزرگان و مشاهیر نشان می دهد که هیچ کدام اهل تنبلی و راحت طلبی نبودند و همه بواسطه تلاش و زحمات طاقت فرسا توانستند به چنین جایگاهی دست پیدا کنند لذا شما جوانان و نوجوانان نیز اگر می خواهید انسان موفق و تاثیر گذاری بوده و بالاتر از دیگران قرار بگیرید باید اهل تلاش و پشتکار باشید و یقین بدانید که با این روحیه می توانید به جایگاه بالایی برسید.

 حسینی خاطرنشان کرد: در اغتشاشات سال گذشته معاندین و عناصر ضد مردم و انقلاب از ضعف سواد سیاسی و رسانه ای در بین برخی نوجوانان و جوانان سوء استفاده کردند لذا دانش آموزان باید اهتمام زیادی به ارتقای سطح بینش و آگاهی خود داشته باشند.

 حسینی تاکید کرد: نقش آفرینی در آینده جهان نیازمند تلاش بی وقفه در حوزه علم و فناوری است اگر چه گام های بلندی پس از پیروزی انقلاب اسلامی گام های بلندی در این زمینه برداشته شده است و از کشوری کاملا وابسته و ضعیف بجایی رسیده ایم که حتی کشورهای توسعه یافته غربی مشتری و مشتاق خرید محصولات شرکت های دانش بینان کشورمان هستند ولی نباید به این سطح راضی بوده و هرچه بیشتر در مسیر فتح قله های علم و دانش حرکت کنیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: با تقویت حوزه سیاست خارجی و همراه شدن میدان و دیپلماسی و حرکت شتابان در مسیر علم و فناوری و افزایش درآمدهای کشور می توان تحولات بزرگی به نفع ملت ایران و ملت های جهان رقم زد و امروز دولت سیزدهم در همه این حوزه ها حضور فعال و تاثیرگذاری دارد.

 حسینی با اشاره به گستره وسیع حوزه فرهنگی و تمدنی ایران زمین اظهارداشت: از شبه قاره هند تا شمال آفریقا تحت تاثیر حوزه فرهنگی ایران بوده است

و استعمار انگلیس آنرا دچار خدشه کرد و امروز باید فرهنگ متعالی ایرانیان را به جهان معرفی کنیم و بدون تردید ملت ها با توجه به فطرت پاک انسانی و سابقه آشنایی تاریخی خود از آن استقبال می کنند.

معاون رئیس جمهور در ادامه با اشاره به کشتار زنان و کودکان بی پناه و مظلوم غزه توسط رژیم سفاک صهیونیستی گفت: فرعون نیز با کشتن کودکان نمی خواست که موسی در مقابل تاج و تخت و ظلم او قد علم کند ولی اراده خداوند شرایط را به نفع مردم رقم زد. صهیونیست ها نیز همانند فرعون و البته بسیار بدتر از او با قتل عام کودکان و زنان می خواهند موجودیت خباثت آلود خود را حفظ کنند اما بی تردید با مقاومت مردم غزه و آگاهی ملت های جهان راه بجایی نخواهد برد و سرنوشتی جز اضمحلال نخواهد داشت.

حسینی افزود: صهیونیست ها در میدان نبرد با رزمندگان مقاومت شکست خورده و از روی استیصال زنان و کودکان را می کشند این درحالی است که در گذشته و در جنگ 6 روزه 4 کشور را به تسلیم وادار کرده و بخش زیادی از خاک این کشورها را به اشغال در آورند و امروز فقط در مقابل مقاومت غزه شکست سهمگینی متحمل شده که نمی تواند آنرا جبران و ترمیم کند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: صهیونیست ها پس ازتحمیل 75 سال زندان و شکنجه و آوارگی به مردم مظلوم فلسطین قصد داشتند آنها را از غزه به کشورهایی مانند مصر و اردن برانند لذا مقاومت فلسطین در عملیات پیش دستانه تصمیم گرفت تا از موجودیت فلسطین و هویت فلسطینیان دفاع کند.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: ملت ایران حامی مظلوم بوده و با ظالم و ستمگران سر ستیز دارد و نمی توان در مقابل کشتار وحشیانه بیش از 3 هزار کودک ساکت بود و امروز همه ملت ها در مقابل این جنایت بپا خاسته اند و یک بیداری در سطح جهان ایجاد شده است.

 حسینی خاطرنشان کرد: مقاومت و ایستادگی ملت های منطقه در مقابل رژیم صهیونیستی و داعش نشان داده که با همت، مجاهدت و فداکاری می توان کارهای بزرگی انجام داد.

معاون رئیس جمهور در ادامه افول هژمونی و سلطه رژیم آمریکا را مورد تاکید قرار داد و گفت: شواهد و قرائن حاکی از آنست که رژیم آمریکا روبه افول است و امروز با الهام از ملت ایران طلسم حمله به پایگاه ها و منافع آمریکایی ها شکسته شده است و ابهت و سلطه اش در جهان فرو ریخته است و همانطور که اتحاد جماهیر شوروی که نیمی از جهان را تحت سیطره خود داشت فروپاشید و امام راحل آنرا پیش بینی کرده و فرموده بودند که باید مارکسیسم را در موزه ها جستجو کرد، ایالات متحده آمریکا نیز به سرنوشت مشابهی دچار خواهد شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور زمینه سازی برای ظهور حضرت حجت عج را حائز اهمیت دانست و گفت: ظهور زمانی انجام می شود که در بین ملت ها آمادگی، عطش و روحیه حقیقت جویی شکل گرفته باشد و امروز ملت ها در مسیر بیداری قرار گرفته اند.

معاون رئیس جمهور ادعای حقوق بشر کشورهای غربی را پوچ و بی اساس توصیف کرد و گفت: پارسال به بهانه فوت یک نفر، وزرای کشورهای اروپایی یکی پس از دیگری بیانیه و سخنرانی می کردند اما امروز در مقابل قتل عام هزاران زن و کودک نه تنها اعتراض نمی کنند بلکه از جنایتکاران حمایت می کنند و این سند روشن و محکمی است که حقوق زن و کودک و اساسا حقوق بشر از نظر اینان فریب و لقلقه زبان است که از آن برای فشار بر ملت ها استفاده می کنند.

یادآور می شود رویداد ملی نوجهان با حضور  حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور و حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و نماینده ولی فقیه در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان در راستای جهاد تبیین و توجه به ماموریت سال گذشته مقام معظم رهبری به دانش‌آموزان مبنی بر شناخت نقش و جایگاه ایران در نظم جدید جهانی، به صورت همزمان، در 20 هزار مدرسه متوسطه اول و دوم سراسر کشور افتتاح شد.

پایان پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.