جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا در دیدار با وزیر دفاع عربستان سعودی در واشنگتن مدعی شد که دولت بایدن متعهد به حمایت از شرکای خود در برابر تهدیدات از جمله ایران است.

دیدار مقام آمریکایی با وزیر دفاع عربستان / سالیوان مدعی تعهد بایدن برای حمایت از شرکا شد

به گزارش قدس انلاین به نقل از ایرنا، کاخ سفید شامگاه دوشنبه به وقت محلی اعلام کرد جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا در دیدار با خالد بن سلمان وزیر دفاع عربستان در واشنگتن بر تعهد بایدن به حمایت از دفاع از شرکای آمریکا در برابر تهدیدهای بازیگران دولتی و غیردولتی، از جمله کسانی که مورد حمایت ایران هستند، تاکید کرد.

بر اساس گزارش کاخ سفید، مشاور امنیت ملی کاخ سفید با استقبال از شاهزاده خالد بن سلمان آل سعود وزیر دفاع عربستان سعودی و هیات همراه در کاخ سفید، درباره تلاش‌های کنونی برای تقویت مشارکت دفاعی ایالات متحده و عربستان که برای دهه‌ها به عنوان رکن اساسی ثبات و بازدارندگی منطقه عمل کرده است، گفتگو کرد.

سالیوان درباره یمن از تنش زدایی قابل توجه در طول یک سال و نیم گذشته استقبال و از تلاش های عربستان سعودی در این زمینه حمایت کرد.

طرفین همچنین در پی تماس تلفنی اخیر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با محمد بن سلمان ولیعهد سعودی ، درباره وضعیت کنونی غزه گفتگو و بر نیاز فوری به افزایش کمک های بشردوستانه برای مردم غزه تاکید کردند.

بر اساس اعلام کاخ سفید، سالیوان و خالد بن سلمان بر اهمیت تلاش به منظور صلح پایدار میان اسرائیلی ها و فلسطینی ها و اهمیت بازدارندگی برای جلوگیری از تلاش هر بازیگر دولتی یا غیردولتی برای گسترش درگیری تاکید کردند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.