سفیر آمریکا در کانادا نظرسنجی‌های اخیر در ایالات کلیدی آمریکا درباره انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ این کشور را برای جو بایدن، «ترسناک» خواند.

دیپلمات ارشد دولت بایدن: نتایج نظرسنجی‌ ایالات کلیدی «ترسناک» بود

به گزارش قدس انلاین به نقل از راشاتودی، دیوید کوهن، سفیر آمریکا در کانادا می‌گوید که نظرسنجی‌های اخیر درباره انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا در ایالات کلیدی، تصویری کاملا شوم و ترسناک برای جو بایدن، رییس جمهور فعلی آمریکا پدیدار کرد!

کوهن دراین‌باره گفت: برای آن‌دسته از مردم کانادا یا آمریکا که نگران احتمال دومین دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ بوده یا از این احتمال آزرده‌خاطر هستند، باید بگویم که نتایج نظرسنجی‌های اخیر تکان‌دهنده و ترسناک است!

وی اضافه کرد که این اطلاعات صرفا بدین معناست که بایدن در کارزار انتخاباتی خود ظرف یک سال آتی کارهای زیادی باید انجام دهد و هیچ کس هم نباید بترسد.

کوهن افزود: قطعا به شرایط کنونی بسنده نمی‌کنم و نمی‌گویم «وای خدای من، همه چیز تمام شد. هیچ راهی وجود ندارد که جو بایدن دوباره انتخاب شود»؛ هرکسی که چنین برداشت و نگاهی دارد، احتمالا مرتکب اشتباه بزرگی شده است.

به نوشته پولیتیکو، اظهارات کوهن نشان‌دهنده «یک انحراف غیرعادی در سیاست داخلی آمریکا آن هم از سوی یک سفیر منصوب و مستقر و همچنین اعترافی قابل توجه مبنی بر آسیب‌پذیری بایدن از طرف یکی از وفادارترین متحدان سیاسی اوست.»

براساس نظرسنجی‌های اخیر، دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق و نامزد کنونی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پنج ایالت از ۶ ایالت کلیدی که در مبارزات انتخاباتی تعیین‌کننده هستند، از بایدن پیش است. کارزار انتخاباتی بایدن تقریبا عمده روزهای اخیر را صرف این کرد تا از دلواپس نشان دادن خودش بابت نتایج نظرسنجی‌ها اجتناب کند!

براساس نظرسنجی مشترک نیویورک‌تایمز و کالج سیِنا، ترامپ در ایالت نوادا با ۱۱ امتیاز و در ایالت‌های جورجیا، آریزونا، میشیگان و پنسیلوانیا با اختلافی کمتر از نوادا پیشتاز است و بایدن تنها در ویسکانسین دست بالا را دارد آن هم تنها با اختلاف ۲ امتیازی!

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.