وزیر کشور با تأکید بر اینکه ثمره امروز بسیج مقاومت بی‌پایان و بی‌کرانه غزه است گفت: بسیج یکی از مهمترین نهادهای انقلاب است و هرکجا که روح و تفکر بسیجی حاکم باشد، پیشرفت و تعالی خواهیم داشت.

وزیر کشور: مقاومت بی‌پایان و بی‌کرانه غزه ثمره بسیج است

به گزارش قدس آنلاین، احمد وحیدی ظهر امروز در همایش تبیینی بسیجیان شهرستان فیروزکوه که در سالن شهید آوینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج اظهار داشت: اگر ما بسیج را یک کلمه طیبه بدانیم این یک شجره طیبه است که اصل آن ثابت و محکم است و مرتب به سمت آسمان در حال رشد و حرکت است.

وی افزود: بسیج هر زمان ثمره خودش را با اذن خداوند می‌دهد و ثمره امروز بسیج مقاومت بی‌پایان و بی‌کرانه غزه است.

وزیر کشور در ادامه گفت: نمود دیگر از ثمره بسیج پیروزی دوباره ایثار و فداکاری بر ماشین جنگی صهیونیست‌ها و همراهانشان که بدترین خلق خدا هستند، است.

وحیدی با تأکید بر اینکه ثمره بسیج همیشگی است تصریح کرد: یکپارچگی مقاومت در بستر مناطق وسیع در آسیای غربی و برانگیختگی بر همه عالم نیز از نمونه‌های بسیج است که به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه بسیج مهمترین مجموعه است لذا باید با تمام وجود از آن پاسداری کنیم ادامه داد: در انقلاب اسلامی نهادهای متعددی تشکیل شد که همگی مهم و برآمده از انقلاب بودند؛ اما یکی از مهمترین نهادهای بسیج بوده است.

وزیر کشور ابراز داشت: به گفته امام خمینی (ره) "اگر سپاه نبود، کشور نبود" اما ادامه این جمله را می‌توان این گونه تکمیل کرد که اگر "بسیج نبود، سپاه هم نبود".

وحیدی بیان کرد: روح سپاهی همان روح بسیجی است و امروز بسیج همان تفکری است که بر ارکان جمهوری اسلامی سایه افکنده است و هرکجا که روح و تفکر بسیجی حاکم باشد، پیشرفت و تعالی خواهیم داشت.

وی افزود: بسیج دارای شعب متعددی است که یکی از آن‌ها بسیج سازندگی است و می‌بینیم که چگونه در اقصی نقاط کشور به کمک محرومان آمده است و شعبه دیگر آن نیز بسیج فرهنگی است که شامل فعالیت‌های تبیینی می‌شود.

وزیر کشور در پایان با اشاره به عملکرد بسیج در مشارکت‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: در سطح کشور نزدیک به 50 هزار گروه جهادی فعال داریم که در زمینه خدمات اجتماعی تلاش می‌کنند اما این بخش کوچکی از ثمرات بسیج است.

گفتنی است وزیر کشور صبح امروز در رأس هیئتی به همراه استاندار تهران وارد فیروزکوه شد و پس از گلباران مزار شهدای گمنام در همایش تبیینی بسیجیان فیروزکوه حاضر و در ادامه این سفر نیز در مراسم اهدای لوازم منزل به سیل زدگان شرکت خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.