دولت بایدن جهت تداوم ارائه کمک‌های تسلیحاتی به اوکراین در جنگ با روسیه، در ایالت‌های تولیدکننده اسلحه آمریکا سرمایه‌گذاری‌های کلان می‌کند.

بایدن منافع جنگ اوکراین را به جمهوری‌خواهان گوشزد می‌کند

به گزارش قدس آنلاین ، در بحبوحه افزایش مخالفت جمهوری‌خواهان افراطی مجلس نمایندگان با طرح بایدن برای ارائه بسته کمکی به اوکراین، دولت وی اقدام به برجسته سازی منافع مادی کمک های تسلیحاتی آمریکا به اوکراین برای ایالت‌های مختلف این کشور کرده است.

اقدامی که به دنبال متقاعدسازی جمهوری‌خواهان جهت کسب موافقت آنها برای تداوم و اعطای کمک‌های بیشتر به اوکراین صورت می‌گیرد.

به گزارش رویترز اسنادی مبنی بر سرمایه گذاری ۲۷ میلیارد دلاری دولت بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در سه ایالت‌ جمهوری‌خواه تگزاس، آریزونا و پنسیلوانیا منتشر شده است که نشان می‌دهد بایدن در راستای تولید تسلیحات بیشتر در این ایالت‌ها جهت ارسال کمک به اوکراین این سرمایه‌گذاری‌های کلان را انجام داده است.

بر این اساس، طبق اسناد منتشر شده توسط رویترز،کمک‌های تسلیحاتی آمریکا به اوکراین برای ایالت پنسیلوانیا، 2.36 میلیارد دلار سود به همراه داشته است. در حالی که سه نفر از هشت عضو کنگره جمهوری خواهان این ایالت به حمایت بایدن از اوکراین رای منفی داده‌اند.

در ادامه این گزارش آمده است که کمک های آمریکا به کی‌یف ۱.۴۵ دلار سود به تگزاس سرازیر کرده است، جایی که از ۲۵ نماینده آن ۱۸ نفر با طرح بایدن جهت حمایت از اوکراین مخالفت کرده‌اند.

این رقم برای ایالت آریزونا جایی که سه نفر از ۶ نماینده جمهوری خواه آن مخالف تداوم حمایت از اوکراین هستند، چیزی حدود ۲.۲ میلیارد دلار برآورد شده است.

این در حالی است که بسته پیشنهادی ۱۰۶ میلیارد دلاری کاخ سفید که شامل ۶۱ میلیارد دلار اعطای کمک به اوکراین است با مخالفت جدی جمهوری خواهان افراطی مجلس نمایندگان که مواضعی نزدیک به دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق این کشور دارند، مواجه شده است.

با وجود آنکه مجلس سنا رای‌گیری در مورد لایحه پیشنهادی از سوی دولت بایدن را در تاریخ 4 دسامبر اعلام کرده بود با این حال برخی از مقامات جمهوری‌خواه عنوان کردند که بررسی و روند تصویب آن زودتر از سال ۲۰۲۴ انجام نخواهد شد.

از آنجایی که بسته های کمکی آمریکا به اوکراین در حال کم شدن است، دولت بایدن بار دیگر شروع به تاکید بر مزایای داخلی تداوم این کمک‌ها برای ایالت‌های صاحب کارخانه‎های اسلحه‌سازی کرده است.

گفته شده که سود چندین تن از پیمانکاران دفاعی آمریکا هم تحت تاثیر حمایت های نظامی این کشور از اوکراین بسیار بیشتر از حد تصور شده است و این موضوع تحت تاثیر اقدامات پنتاگون برای تکمیل تجهیزات نظامی ارسال شده به اوکراین مانند سیستم ها و گلوله های توپخانه‌ای به همراه خودروهای زرهی استریکر و تانک‌های آبرامز بوده است.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.