تیم ملی ایران ۲۶ سال قبل با تساوی مقابل استرالیا صعودی تاریخی به جام جهانی ۹۸ فرانسه داشت تا استقبالی کم‌نظیر برای آنها تدارک دیده شود.

۷۰هزار نفر به آزادی رفتند اما خبری از فوتبال نبود!

به گزارش قدس آنلاین،نحوه صعود ایران به جام جهانی ۹۸ فرانسه آن قدر سخت و در عین حال شیرین بود که بعد از تساوی دو بر دو مقابل استرالیا در ملبورن،میلیون‌ها نفر به خیابان‌های سراسر کشور ریختند و شادمانی کردند. در مورد آن بازی و شادی خیابانی و خودجوش مردم زیاد گفته و نوشته شده اما شاید جالب باشد بدانید که سه روز بعد از آن صعود تاریخی حدود ۷۰ هزار نفر به ورزشگاه آزادی تهران رفتند تا از کاروان تیم ملی فوتبال ایران استقبال کنند.

بازیکنان تیم ملی ابتدا به دبی رفته و از آنجا با یک بالگرد بزرگ مستقیم راهی ورزشگاه آزادی تهران شده و با استقبال گرم حدود ۷۰ هزار طرفدار فوتبال مواجه شدند. این تنها روز تاریخ ورزشگاه آزادی بود که چنین جمعیتی برای استقبال می‌آمدند و خبری از برگزاری یک مسابقه فوتبال نبود. جالب اینکه آن روز حدود ۵۰۰۰ نفر از بانوان هم در ورزشگاه آزادی حضور داشتند و به تشویق کادر فنی و بازیکنان تیم ملی ایران پرداختند در حالی که آن سال‌ها اصلا خبری از حضور بانوان در ورزشگاه‌ها نبود.

بعد از این استقبال تاریخی بسیاری از بازیکنان تیم ملی در مصاحبه‌های مختلف عنوان کردند که انتظار حضور میلیونی مردم در خیابان‌ها و استقبال گرم و گسترده آنها در ورزشگاه آزادی را نداشتند و بابت این مسئله حسابی شوکه شدند.

پایان پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.