جنبش مقاومت اسلامی فلسطیم (حماس) در بیانیه‌ای یورش امروز نظامیان رژیم صهیونیستی به شهر و اردوگاه جنین را محکوم و خواستار تشدید مقاومت توسط اهالی کرانه باختری علیه این رژیم و شهرک‌نشینان آن شد.

حماس: اهالی کرانه باختری مقاومت علیه اسرائیل را تشدید کنند

به گزارش قدس آنلاین جنبش حماس در این بیانیه تاکید کرد: یورش نیروهای اشغالگر اسرائیل به شهر جنین و محاصره آن یک حمله وحشیانه دیگر علیه ملت فلسطین است.

در این بیانیه آمده است: ما از ملت خود در کرانه باختری می‌خواهیم تا در ادامه نبرد طوفان الاقصی، همه اشکال مقاومت را علیه ارتش رژیم اشغالگر و شهرک نشینان آن تشدید کنند.

این بیانیه پس از آن صادر شد که وزارت بهداشت فلسطین بعد از ظهر امروز اعلام کرد: دو کودک به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی در جنین در کرانه باختری به شهادت رسیدند.

ساعات اولیه بامداد امروز درگیری‌های سنگینی میان نیروهای مقاومت و نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی در چندین محور در شهر جنین جریان دارد.

براساس این گزارش، بولدوزرهای ارتش رژیم صهیونیستی نیز به کمک صهیونیست‌ها آمدند و خبرها حکایت از آن دارد که نیروهای کمکی جدید از ایست و بازرسی "الجلمه" در شمال جنین راهی این شهر شدند.

منابع محلی به المیادین گفته‌اند که رژیم صهیونیستی همه بیمارستان‌های جنین و نیز اردوگاه این شهر را محاصره کرده است.

براساس این گزارش، رژیم صهیونیستی یک فلسطینی مجروح را از آمبولانس ربوده است.

پیشتر هلال احمر فلسطین اعلام کرده بود که رژیم صهیونیستی‌ها راه منتهی به سه بیمارستان در جنین را مسدود کردند.

خبرنگار «المیادین» همچنین گزارش داد که این یورش به جنین، بزرگترین تهاجم صهیونیست‌ها به این شهر و اردوگاه از زمان اجرای عملیات «طوفان الاقصی» است.

خبرگزاری «شهاب» نیز نوشت که یک خودروی نظامی رژیم صهیوینستی در اردوگاه جنین با دستگاه انفجاری قوی هدف قرار گرفته است.

گردان‌های «شهداء الاقصی» نیز اعلام کرد که رزمندگان فلسطینی با مواد منفجره و تیراندازی شدید در حال مقابله با یورش صهیونیست‌ها به جنین هستند.

شبکه الجزیره نیز گزارش داد که تاکنون سه فلسطینی در نتیجه شلیک گلوله نظامیان صهیونیست به شهر و اردوگاه جنین در شمال نوار غزه زخمی شدند.

از سوی دیگر منابع فلسطینی به الجزیره گفته‌اند که ارتش رژیم صهیونیستی ضمن یورش به منازل جنین، شمار زیادی از غیرنظامیان فلسطینی را بازداشت کرده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.