تصویربرداری مرحله جدید سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داوود میرباقری این روزها در شهرک غزالی ادامه دارد و عوامل در حال ساخت فصل ایران ، فصل که تولیدش دو سال طول می کشد.

جزئیات جدیدی از سریال تاریخی سلمان فارسی

به گزارش قدس آنلاین، بعد از مدتی تصویربرداری مرحله دوم پروژه «سلمان فارسی» با حضور بازیگرانی چون فرهاد اصلانی، محمدرضا هدایتی، بهناز توکلی و مجموعه‌ای از هنروران آغاز شد و همچنان با گروهی دیگر از بازیگران ادامه دارد.

کاروان‌سرای مرمر یکی از لوکیشن‌های ایران باستان است که بخشی از تصویربرداری سریال در آنجا انجام می‌شود. فصل ایران باستان یکی از مهم‌ترین فصل‌های «سلمان فارسی» است و برای نخستین بار این دوره از تاریخ به تصویر کشیده می‌شود. لوکیشن‌های این فصل با مواد ماندگاری ساخته می‌شود تا بعدها در سریال‌های دیگر هم بتوان از این لوکیشن‌ها بهره گرفت. طبق برنامه‌ریزی، فصل ایران حدود دو سال به طول می‌انجامد. پیش‌تولید فصل بعدی که حجاز است نیز از مدتی پیش آغاز شده است.

اختصاصی | تصاویر بزرگترین و گران‌ترین پروژه تاریخ تلویزیون | جزئیاتی جدید از سریال تاریخی سلمان فارسی

گروه سازنده سریال برای فصل بیزانس در مناطقی از کویر شهداد کرمان، قشم ، شهرکهای سینمایی نور، دفاع مقدس و غزالی ، جلفا ، شاهرود و ارمنستان تصویربرداری را انجام دادند.

اختصاصی | تصاویر بزرگترین و گران‌ترین پروژه تاریخ تلویزیون | جزئیاتی جدید از سریال تاریخی سلمان فارسی

حدود ۴۰ بازیگر خارجی از کشورهای ارمنستان، یونان، مراکش و تونس جلوی دوربین میرباقری رفتند.

برای فصل ایران باستان؛ حدود ۸۵ هزار مترمربع ساخت و ساز صورت گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.