مارتین اسکورسیزی جایزه یک عمر دستاورد دیوید او.سلزنیک را از انجمن تهیه کنندگان دریافت می‌کند.

یک جایزه دیگر برای مارتین اسکورسیزی

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ورایتی، انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا با اهدای جایزه دستاورد دیوید او.سلزنیک به مارتین اسکورسیزی از این کارگردان و تهیه‌کننده برای ۶ دهه تولید، تجلیل می‌کند.

این جایزه در مراسم اهدای جوایز سالانه انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا (PGA) ۲۵ فوریه (۶ اسفند) به اسکورسیزی اهدا خواهد شد.

جایزه یک عمر دستاورد دیوید او.سلزنیک، به تهیه‌کنندگان اهدا می‌شود تا از آنها برای آثار مهمی که در سینما تولید کرده‌اند، تجلیل کند. استیون اسپیلبرگ، باربارا بروکلی، مری پارنت، تام کروز، برایان گریزر، فرانک مارشال، کاتلین کندی و جورج لوکاس از چهره‌هایی هستند که پیش از این، با این جایزه تجلیل شده‌اند.

دونالد دی لاین و استفانی آلن، ۲ رییس این انجمن از اسکورسیزی به عنوان تهیه‌کننده‌ای یاد کردند که دهه‌هاست پروژه‌های جسورانه و موفقیت‌آمیز تهیه کرده و تسلط و تعهد تزلزل ناپذیری به صنعت سینما دارد.

اسکورسیزی گفت: مارس ۱۹۶۵ از انجمن تهیه‌کنندگان جایزه‌ای برای فیلم دانشجویی‌ام «این فقط تو نیستی، موری!» دریافت کردم. آن زمان تنها ۲۲ سال داشتم و در همان مراسم از یک فیلمساز بسیار مسن‌تر نیز تقدیر شد. نام او آلفرد هیچکاک بود. ۵۸ سال بعد با افتخار می‌گویم اکنون آن فیلمساز بسیار مسن‌تر، من هستم و احساس می‌کنم به دور کامل رسیده‌ام.

اسکورسیزی در طول ۶ دهه فعالیت حرفه‌ای خود بیش از ۵۰ فیلم تهیه کرده که «قاتلان ماه کامل» جدیدترین آنهاست.

او ۳ نامزدی از انجمن تهیه‌کنندگان دارد و یک بار این جایزه را برای «امپراتوری بوردواک» دریافت کرده است و همچنین ۱۴ نامزدی جایزه اسکار در کارنامه دارد و برای فیلم «رفتگان» برنده بهترین کارگردانی اسکار شده است.

از دیگر آثار او به عنوان تهیه کننده می‌توان به «ایرلندی»، «سکوت»، «شاترآیلند»، «هوگو»، «گرگ وال استریت»، «بحران شخصیت: فقط یک شب» و «جورج هریسون: زندگی در جهان مادی» اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.