سردار تنگسیری با تاکید بر اینکه حق نداریم در مقابل دشمن بترسیم و عقب نشینی کنیم ، تصریح کرد: باید در برابر دشمن شجاعانه قد کشید و ایستاد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه: حق نداریم در مقابل دشمن بترسیم

به گزارش قدس آنلاین، سردار تنگسیری در یادواره سردار شهید ییلاقی و  وداع با پیکرهای مطهر ۸  شهید گمنام با اشاره به اینکه در خیمه شهدا هستیم و شهدا در قیامت شفاعت کننده ما هستند و دست‌مان را خواهند گرفت، افزود: ششمین سالگرد دلاورمردی را تجلیل می کنیم که تمام وجودش صرف انقلاب و اسلام شد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه یادآور شد: ملت ما راه و مسیر حق را در پیش گرفته است و در این راه حق پیروزیم و پشتوانه ما شهدای هستند.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید مازندران و ۸۰۰ شهید بهشهر افزود: سردار شهید حاج علی ییلاقی ۳۴ سال در کسوت جانبازی ۸۰ درصد لنگری برای جوانان و نسل های بعدی شدند.
سردار تنگسیری گفت:  سردار شهید ییلاقی، فرمانده در میدان و مرد میدان بود که با رنج جانبازی خم به ابرو نیاورد و باید از بیابان های دوران دفاع مقدس از دلاورمردی های مرد خاکی در مرز خاکریزها بپرسیم.
فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: شهید ییلاقی فردی باهوش و با زکاوت، صبور، مهربان، ولایت‌مدار و خوش فکر در میادین جنگ کردستان و جبهه میانی و جنوب بود.
وی با بیان اینکه بصیرت سردار ییلاقی بی نظیر بود و ولایت شناسی و بصیر بودنش در وصیت نامه اش پیداست،خاطر نشان کرد: شهادت برای این شهید عزیز راهی برای عبور از این دنیای خاکی بود.
وی ادامه داد: ییلاقی فرمانده شجاع، میدانی و نترس بود و قلبش را آماج گلوله های دشمن قرار داد و با جانبازی ۸۰ درصد صبوری کرد و در میدان بود و ماند و وقف انقلابو مدافع ولایت بود.
سردار تنگسیری افزود: همه شهدا به ولایت و دفاع از ولایت تاکید دارند و امروز تکلیفی بر عهده داریم و حق نداریم در مقابل دشمن بترسیم و عقب نشینی کنیم بلکه باید در برابر دشمن شجاعانه قد کشید و ایستاد.
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ادامه داد: ملت ما ۴۴ سال با تحریم‌های کمرشکن‌ نترسیدند و ایستادند، چرا که اگر من رزمنده بترسم به این‌ ملت و شهدا جفا کردم.
وی افزود: امروز فرزندان شما در برابر دشمنان محکم ایستاده اند و این قدرت و اقتدار شهدای ما است.
سردار تنگسیری گفت: ما شهید ندادیم که زورگویی زورگویان را بپذیریم، بلکه محکم ایستاده ایم‌ و باید قدر امنیت را بدانیم و بدانیم آنانی که خواهان‌حیات‌ ما نیستند، امنیت ما را بر هم‌می زند و هر کسی خیانت کند، سزایش را خواهد دید و در آخرت باید جواب ۳۰۰ هزار شهید را بدهد.
وی با بیان اینکه همه وجود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی فدای این ملت، انقلاب و کشور شد، خاطرنشان کرد: شیعیان، نظام ما را مرکز اسلام و تشییع می دانند و بنا به فرموده این شهید عزیز کشور ما قرارگاه امام‌حسین(ع) و جمهوری اسلامی حرم‌ است که اگر بماند بقیه خواهد ماند و اگر از بین برود، باقی حرم ها از بین خواهند رفت.
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران یادآور شد: از نظر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از شئون عاقبت بخیری، رابطه قلبی و دلی و حقیقی با رهبر معظم‌انقلاب این حکیم و سکاندار انقلاب است و در قیامت خواهید دید مهمترین محور محاسبه رابطه قلبی شما با رهبری است که مورد هدف دشمن است و می خواهد لنگر انقلاب بریده شود.
سردار تنگسیری با قدردانی از برگزار کنندگان این مراسم متذکر شد: شهدای ما نیاز به این‌ مراسم ها و یادواره ها ندارند و جایگاه شان رفیع است ، ما به این یادواره ها نیازمندیم چون شهدا زنده اند و برای ما دعا می کنند.
وی گفت: افتخار می کنم‌که سرباز ملتی چون شما هستم و امیدوارم در این مسیر شرمنده شما نباشم و با روی سرخ در برابر شهدا حاضر شویم.

سردار شهید حاج علی ییلاقی اشرفی در سال ۱۳۳۷ در شهرستان بهشهر  استان مازندران متولد شد، این سردار دلیر و شجاع  نخستین فرمانده لشکر همیشه پیروز ۲۵ کربلا استان مازندران، ملقب به “فرمانده خاکی پوش نسل خاک‌ریز” در سال ۱۳۶۱ با مجروحیت شدید در جبهه‌های حق علیه باطل به مقام جانبازی نائل آمد و پس از ۳۴ سال با رنج و درد جانبازی خداحافظی کرد و در آذرماه سال ۱۳۹۶ به یاران شهیدش پیوست.

یادواره بزرگداشت سردار شهید علی ییلاقی و آئین تشییع و وداع با پیکرهای مطهر ۸ آلاله زهرایی دوران دفاع مقدس با حضور سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه  ، سردار سرتیپ دوم پاسدار سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلای استان مازندران ، فرماندهان و پیشکسوتان جهاد و شهادت و نیز اقشار مختلف مردم در مصلی حضرت آیت الله جباری (ره) شهرستان بهشهر برگزار شد

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.