۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۹
کد خبر: 944081

مطابق گزارش سازمان حسابرسی از شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه‌آهن (تراورس)، زیان خالص این شرکت در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ افزایش یافته است.

افزایش زیان خالص "تراورس" در سال ۱۴۰۱

به گزارش قدس آنلاین، مطابق گزارش سازمان حسابرسی کشور، شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه‌آهن (تراورس) در سال گذشته (۱۴۰۱) ۱۰۶۵۱۲۹۱ میلیون ریال درآمد عملیاتی داشته و بهای تمام شده این درآمدها ۹۷۱۰۲۱۷ میلیون ریال بوده است.

 در سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۶۰۰۲۸۴ میلیون ریال هزینه‌های فروش، اداری و عمومی شرکت تراورس بوده و هزینه‌های مالی این شرکت نیز ۳۵۳۸۸۴ میلیون ریال بوده است.

زیان ناخالص شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه‌آهن نیز ۱۲۳۶۱۶ میلیون ریال و زیان خالص آن ۲۶۱۸۹۵ میلیون ریال (۲۶ میلیارد و ۱۸۹ میلیون تومان) بوده است. زیان خالص تراورس در سال ۱۴۰۰ حدود ۲۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بوده است.

در بخشی از گزارش سازمان حسابرسی آمده است؛

«به شرح یادداست‌های توضیحی ... صورت‌های مالی، سرفصل‌های پرداختی‌های تجاری و سایر پرداختی‌ها و پیش‌دریافت‌ها شامل مبلغ ۱۸۵۸ میلیارد ریال اقلام راکد و سنواتی (عمدتا بدهی به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور،‌ اداره کل راه و ترابری لارستان و پیش‌دریافت از شرکت مادرتخصصی حمل‌ونقل ریلی کشور بابت فروش ۲۰ هزار تن ریل) است که تا تاریخ تهیه این گزارش تعیین تکلیف نشده است. با توجه به مراتب فوق به‌دلیل عدم ارائه مدارک و مستندات کافی از جمله قرارداد منعقده با شرکت مادر تخصصی حمل‌ونقل ریلی کشور و تطبیق حساب‌های فیمابین نحوه تسویه و تعدیلات احتمالی مورد لزوم در خصوص بدهی‌های فوق برای سازمان حسابرسی مشخص نیست.

تطبیق تاییدیه‌های دریافتی نشان می‌دهد سرفصل‌های دریافتی‌ها و پیش‌پرداخت‌ها دارای مغایرت‌های نامساعد و مساعد به‌ترتیب به مبالغ ۲۸۳۶ میلیارد ریال و ۵۰ میلیارد ریال است.»

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.