معاون عملیات نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: هواگردهای با سرنشین و بدون سرنشین در اجرای ۴ مرحله اصلی کارایی لازم را دارند، در این خصوص، رادارهای بومی ما از فواصل صدها کیلومتری آسمان کشور را رصد می‌کند و در کمتر از ۲ دقیقه شناسایی هواگرد را انجام می‌دهند.

معاون عملیات پدافند هوایی ارتش: رادارهای ایرانی در کمتر از دو دقیقه هواگردها را شناسایی می‌کنند

به گزارش قدس آنلاین، امیر سرتیپ دوم رضا خواجه معاون عملیات نیروی پدافند هوایی ارتش در ضمن تشریح مأموریت این نیرو در حراست از آسمان کشور، گفت: نیروی پدافند هوایی یک نیروی تخصصی و تجهیزات محور است که فرآیند پیشرفت و تکامل را در بستر زمان طی می‌کند.

وی افزود: این نیرو در راستای ایجاد دفاع چند لایه، موثر، مستمر و پایدار از انواع سامانه‌های راداری، موشکی، توپخانه، شنود الکترونیکی و جنگال استفاده می‌کند.

معاون عملیات نیروی پدافند هوایی با بیان اینکه پهپاد یکی از ارکان دفاعی نیروی پدافند هوایی محسوب می‌شود، گفت: امروز پهپادها در سطوح مختلف ماموریتی جایگاه خود را در نیروی پدافند هوایی پیدا کرده‌اند.

امیر سرتیپ دوم خواجه تصریح کرد: نیروی پدافند هوایی امروز از سامانه‌های پهپادی نیز به طور ویژه بهره می‌برد؛ چرا که توان پهپادی یکی از راهکارهای مقابله با تهدیدات هواپایه محسوب می‌شود؛ از این رو باید لحظه به لحظه در تمامی حوزه‌های مأموریتی به‌ویژه در حوزه پیشرفت‌های پهپادی تلاش کرد.

معاون عملیات نیروی پدافند هوایی با بیان اینکه هواگردهای با سرنشین و بدون سرنشین در اجرای ۴ مرحله اصلی کشف، شناسایی، رهگیری، درگیری و انهدام کارایی لازم را دارند، افزود: در این خصوص رادارهای بومی ما از فواصل صدها کیلومتری آسمان کشور را رصد می‌کند و در کمتر از ۲ دقیقه شناسایی هواگرد را انجام می‌دهند و اگر هواگرد متخاصم شناسایی شود بلافاصله درگیری و انهدام صورت می‌گیرد.

 وی در خصوص الحاق ده‌ها فروند پهپاد کرار مجهز به موشک مجید، گفت: شاهد الحاق ده‌ها فروند پهپاد کرار مجهز به موشک هوا به هوا مجید هستیم؛ این موفقیت برای نخستین‌بار در سطح کشور و در جریان رزمایش پهپادی رقم خورده و مورد تست و ارزیابی میدانی قرار گرفته است و تمام مناطق پدافندی ارتش در سراسر کشور امروز از این توانمندی عملیاتی برخوردار خواهند شد.

امیر سرتیپ دوم خواجه خاطرنشان کرد: در تمامی مناطق پدافندی تحت کنترل این نیرو امروز در تایپ‌های مختلف از سامانه‌های زمین پایه استفاده می‌شود و رصد و پایش آسمان منطقه به طور دقیق با بهره‌گیری از این سامانه‌ها انجام می‌شود و هیچ پرنده‌ای از چشمان تیزبین نیروی پدافند هوایی غافل نیست.

معاون عملیات نیروی پدافند هوایی در پایان گفت: امروز در سازمان رزم نیروی پدافند هوایی، پهپادها مطابق با تاکتیک‌های تعریف شده در تایپ‌های مختلف به اجرای مأموریت می‌پردازند.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.