۸ تیر

فرمانده انتظامی شهرستان قشم گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ۲۲ میلیارد ریال انواع کالاهای قاچاق در این شهرستان مرزی کشف شد.

توقیف۲۲میلیارد ریال کالای قاچاق در قشم

به گزارش قدس آنلاین، سرهنگ مهراب کاظمی افزود: ماموران پلیس مبارزه با قاچاق شهرستان قشم در اجرای این طرح، هنگام گشت زنی و پایش خودروهای عبوری در این شهرستان به یک دستگاه خودرو سواری مشکوک شده و دستور توقف دادند.

وی ادامه داد: ماموران در یک اقدام ضربتی این خودرو را متوقف کردند که در بازرسی از آن چهار هزار و ۶۴ ثوب انواع پوشاک، ۳۸۸ عدد انواع کالا و مصنوعات و ۹۸ تخته پتو مسافرتی فاقد هرگونه مجوز گمرکی و قانونی کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی شهرستان قشم با بیان اینکه کارشناسان ارزش محموله کشف شده را ۲۲ میلیارد ریال برآورد کرده اند، اظهار داشت: در این رابطه یک متهم دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی این شهرستان معرفی شد.

سرهنگ کاظمی به قشموندان توصیه کرد: به منظور حمایت از تولیدات داخلی و مبارزه با قاچاق کالا، از خرید و استفاده از کالا های قاچاق خودداری و موارد مشکوک را به فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش کنند.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.