۸ تیر

استاندار هرمزگان از اعلام آمادگی یک هلدینگ صنعتی برای سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد یورویی در استان خبر داد.

سرمایه گذاری۴ میلیارد یورویی هلدینگ صنعتی در هرمزگان

به گزارش قدس آنلاین، مهدی دوستی استاندار هرمزگان شامگاه شنبه ۱۶ دی ماه در نشست با مدیرعامل و مدیران هلدینگ پتروپالایش اصفهان، با اشاره به اعلام آمادگی این شرکت برای سرمایه‌گذاری ۴ میلیارد یورویی در هرمزگان، اظهارداشت: ما در سطح ملی پیگیرهایی زیادی برای جذب سرمایه‌گذاری‌ داریم از این رو اعلام آمادگی برای این حجم از سرمایه‌گذاری برای ما بسیار ارزشمند است. 

وی افزود: مجموعه دولت در استان به صورت تمام قد در کنار سرمایه‌گذاران است از این رو کلیه مجوزها در قالب کیف سرمایه‌گذاری در سریعترین زمان ممکن اعطا خواهد شد. 

دوستی عنوان‌کرد: زمین برای آغاز پروژه به قید فوریت تخصیص داده می‌شود و برای احداث سازه‌های دریایی و اسکله اختصاصی نیز نهایت همکاری انجام خواهد شد ضمن اینکه پیشنهاد می‌کنیم که طی تفاهم نامه‌ای با سازمان بنادر و ایزوایکو از اسکله‌های موجود نیز  استفاده کنید. 

استاندار هرمزگان، اضافه‌کرد: هرمزگان علاوه بر تمام مزیت‌هایی که دارد محل مطلوبی برای تبادلات بین واحدی و بین محصولی است چنانچه شما می‌توانید از ظرفیت‌های موجود در هرمزگان و حتی استان های همسایه مانند کرمان نیز برای توسعه زنجیره‌ها بهره بگیرید. 

وی توجه به توسعه طولی همزمان با توسعه خوشه‌ها در طرح‌های  هلدینگ پتروپالایش اصفهان را جزو نقاط مثبت این مجموعه دانست و گفت: آمادگی داریم در راستای افزایش تنوع محصولات و خوشه‌های صنعتی معادن جدید به ویژه در حوزه کانی‌های غیر فلزی  واگذار کنیم ضمن اینکه اگر قصد سرمایه‌گذاری در زنجیره آلیاژها داشته باشید معادن نیکل و کروم و سیلیس نیز برای ایجاد ارزش افزوده وجود دارد. 

گفتنی است؛ هلدینگ پتروپالایش اصفهان، اعلام آمادگی کرده ۴ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری در استان انجام دهد که شامل پتروشیمی، زنجیره ارزش پروپیلن، پالایشگاه ۱۲۰ هزار بشکه‌ای، مجتمع تولید اوره، آمونیاک و پارک گوگردی، LAB سوم و الکل‌های چرب اول، تانکفارم و تاسیسات بانکرینگ و  واحدهای دیگر صنعتی و تولیدی می‌شود. تاسیس این مجتمع در هرمزگان می‌تواند برای حدود ۴ هزار نفر اشتغالزایی مستقیم و برای ۱۲ هزار نفر اشتغالزایی غیر مستقیم داشته باشد. 

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.