هارشنبه ساعت ۱۲، زمان اعلام اولین عرضه شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلا بود که بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد سایت این مرکز از دسترس خارج است.

سایت مرکز مبادله ارز و طلا از دسترس خارج است

به گزارش قدس آنلاین،  چهارشنبه ساعت ۱۲، زمان اعلام اولین عرضه شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلا بود که بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد سایت این مرکز از دسترس خارج است.

مرکز مبادله ایران با هماهنگی بانک مرکزی جمهوری اسلامی و مطابق با ابلاغیه هفتم دی ماه ۱۴۰۲ این بانک مبنی بر «الزام تحویل، عرضه و فروش شمش‌های طلای وارداتی به‌منظور رفع تعهد ارزی صادرکنندگان در بستر مرکز مبادله ارز و طلای ایران» سازوکار، سامانه‌ها و نیز بستر رفع تعهد ارزی صادرکنندگان با استفاده از واردات شمش طلا را طراحی کرده است و صادرکنندگانی که مایل به رفع تعهد ارزی صادراتی با استفاده از واردات شمش طلا هستند، می‌توانند از بستر مرکز مبادله ایران اقدام کنند.

واردات شمش طلا با اختصاص ۲.۵۴ درصد از ارزش کل واردات کشور در ۹ ماهه سال جاری رتبه چهارم اقلام عمده کالاهای وارداتی کشور را به خود اختصاص داد.

هدف از عرضه طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران، جلوگیری از قاچاق و استفاده از طلا برای صنعت است تا حتی اگر خروج طلا صورت می‌گیرد، به صورت صادرات جواهرات و با ارزش افزوده باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.