۸ تیر

دبیر قرارگاه ستاد کل نیروهای مسلح گف: تا پایان فعالیت دولت مردمی سیزدهم، ۵۰۰ هزار واحد مسکن ویژه نیروهای مسلح کشورمان احداث و تحویل متقاضیان واجد شرایط خواهد شد.

احداث۵۰۰ هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح در کشور

به گزارش قدس آنلاین، سردار سرتیپ پاسدار "علی ساری" روز یکشنبه در جلسه شورای عالی مسکن مازندران در ساری، از آغاز عملیات اجرایی ساخت ۲۱۰ هزار واحد مسکن نیروهای مسلح کشورمان خبرداد و افزود:‌ از این تعداد بخش عمده ای تحویل مقتاضیان واجد شرایط شده و بخش دیگر نیز در دست اقدام است.

وی سهمیه در نظر گرفته شده برای ساخت واحدهای مسکونی ویژه نیروهای مسلح در سالجاری را ۵۰۰ هزار واحد ذکرکرد و اظهار داشت: از این تعداد برای ارتش ۱۵۰ هزار واحد، سپاه ۱۰۰ هزار، فراجا ۱۷۵هزار، وزارت دفاع ۱۵ هزار، اعضای وابسته ۱۰ هزار و رزمندگان نیز ۵۰ هزار واحد مسکونی سهمیه در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این که، نیروهای فاقد مسکن در فراجا ۱۲۵ هزار نفر هستند، گفت: برای تامین مسکن نیروهای مسلح، تفاهمنامه ای با مسکن برای دریافت کمک ۲۰۰ هزار میلیارد ریالی به امضا رسیده است تا مشکلات موجود در این بخش رفع شود.

دبیر قرارگاه ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: از دیگر کارهایی که برای ساخت مسکن نیروهای مسلح انجام شد افتتاح کارخانه صنعتی سازی با حضور رییس جمهور بود که این کارخانه ظرفیت ساخت ساختمان ۱۲ طبقه در ظرف مدت چهار ماه را دارد به عبارتی دیگر آنی کارخانه قادر خواهد بود تا در هر یک هفته یک طبقه با یکهزار متر مربع وسعت را تحویل بدهد.

سردار ساری، اجرای طرح نهضت ملی مسکن را از جمله اقدامات جهادی در دولت مردمی سیزدهم عنوان کرد و با بیان اینکه رویکرد رییس جمهور نیز جهادی عمل کردن در این بخش است، اظهار کرد: براساس آمارهای موجود، حدود ۶۰ درصد سبد معیشت خانوار را بخش مسکن تشکیل می دهد که میانگین این شاخص بر اساس اعلام راه و شهرسازی در بین نیروهای مسلح ۱۸ درصد است و هم اکنون ۵۱ درصد نیروهای مسلح در آجا، نیروهای ۳۴ درصد از نیروهای سپاه، ۳۰ درصد از نیروهای وزارت دفاع و در فراجا نیز ۵۴ درصد نیروها فاقد مسکن هستند.

وی گفت: با توجه به تدبیر رهبری در راستای کمک به دولت مردمی سیزدهم، یکهزار و ۵۰۰ هکتار از زمین های نیروهای مسلح برای ساخت مسکن تحویل دولت شد و در مقابل دولت مردمی نیز ۲۲۵ هزار هکتار از زمین های خود را برای ساخت مسکن به نیروهای مسلح واگذار کرده است.

این مقام مسئول ادامه داد: قرارگاه مسکن نیروهای مسلح در راستای جبران عقب ماندگی های بخش مسکن در چند سال گذشته تشکیل شده است که با حرکت جهادی تلاش می شود تا این عقب ماندگی ها در حوزه تامین مسکن مردم رفع شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.