معاون حقوقی رییس‌جمهور گفت: امیدواریم که رای دادگاه هلندی به نفع بانک‌های ملی و صادرات کشورمان صادر شود.

امیدواریم رای دادگاه هلندی به نفع بانک‌های ایرانی صادر شود

به گزارش قدس آنلاین، «محمد دهقان» معاون حقوقی رییس‌جمهور در حاشیه جلسه هیأت دولت امروز (چهارشنبه)، گفت: ترور شهدای مدافع حرم، در هر نقطه‌ای که مشخص باشد توسط کدام گروهک تروریستی انجام شده است، در دستگاه قضایی با آن‌ها برخورد کیفری جدی می‌شود.

وی افزود: شناسایی کشورهای حامی تروریست‌ها و شکایت از آن‌ها در مجامع قضایی بین‌المللی را موکول به اقدامات دقیق اطلاعاتی دستگاه‌های اطلاعاتی کشورمان کردیم.

معاون حقوقی رییس‌جمهور با اشاره به حساب‌های بانکی کشورمان در بحرین، گفت: بخشی از وجوه ایران در این کشور که متعلق به بانک صادرات و ملی است و پس از شکایت و رسیدگی به پرونده مربوطه ۲۴۳ میلیون دلار به نفع این دو بانک، رأی صادر شده است و بانک بحرینی به رأی صادر شده اعتراض کرده و شکایتش را به محکمه هلندی سپرده و در این کشور موضوع را دنبال می‌کند.

معاون حقوقی رییس جمهور در ادامه اذعان کرد: خوش بینانه امیدواریم که رأی دادگاه هلندی، به نفع بانک‌های ملی و صادرات کشورمان صادر شود.

دهقان با اشاره به وجوه بانک مرکزی کشورمان در کشور بحرین، گفت: متأسفانه وجوه بانک مرکزی کشورمان توسط بحرین توقیف شده است. ما برای طرح پرونده شکایت از بحرین از مجلس تقاضای حکم کردیم و با تصویب مجلس، موضوع به شورای نگهبان فرستاد شده است و شورا متن مصوب را مبهم تشخیص داده و برای رفع ایراد به مجلس باز گردانده است که با رفع نهایی ایراد و تصویب مجلس و شورای نگهبان، طبق اصل ۱۳۹ قانون اساسی اقدام خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.