معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از آغاز طرح نظارت بر بازار عید نوروز و ماه مبارک رمضان در این استان در ۲ بخش کالایی و خدماتی خبر داد.

طرح نظارت بر بازار  آذربایجان شرقی آغاز شد

به گزارش قدس آنلاین، یوسف پایدار اعلام کرد: این طرح از امروز اول اسفند تا ۱۵ اسفند ماه اجرا می شود و بیشتر جنبه تبیینی و اطلاع رسانی خواهد داشت.

وی با تاکید بر ممنوعیت افزایش قیمت کالا و خدمات در آذربایجان‌شرقی در ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به ابلاغیه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در بخش کالایی و خدماتی به هیچ عنوان افزایش قیمتی در استان ایجاد نخواهد شد.

پایدار ادامه داد: با توجه به سیاست های وزارت صمت و ماهیت مردمی بودن اتحادیه ها، طرح تبیین موضوع نظارت و پایش بر بازار شب عید، به اتحادیه های صنفی محول شده است تا موارد مورد تاکید در زمینه اجرای طرح نظارتی را اطلاع رسانی کنند.

معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان این که در دو بخش گروه کالایی و خدماتی موارد مورد نیاز به تمام اتحادیه‌ها ابلاغ شده است، گفت: در بخش کالایی، کالاهای مشمول تنظیم بازار مانند قند، روغن، شکر، گوشت مرغ و گوشت قرمز مربوط به سازمان جهاد کشاورزی است که البته اداره کل صمت در عرضه و نظارت بر بازار در کنار جهاد کشاورزی است.

پایدار ادامه داد: اقلام پروتئینی مشمول طرح نظارتی است و واحدهای تولیدی و صنفی باید اقلام مورد نظر را با قیمت مصوب به بازار عرضه کنند.

وی افزود: اتحادیه نانوایان نیز در ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان تمهیدات لازم به ویژه تعیین واحدهای کشیک را لحاظ خواهند کرد تا در زمینه عرضه با مشکل مواجه نشویم.

پایدار با اشاره به برنامه ریزی اتحادیه ها برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان گفت: با توجه به تعطیلات پیش رو شیفت‌های واحدهای روغن موتور باید از سوی اتحادیه تعیین می شود.

وی افزود: به منظور کنترل وضعیت سازمان پایانه تمام خدمات مسافرت‌های درون شهری و برون شهری در ایام نوروز به صورت مستمر رصد می شود و در بخش ارائه خدمات، صنوف خشکشویی و قالیشویی در اولویت رصد این اداره کل قرار دارد.

پایدار با اشاره به اهمیت نظارت بر فروش ویژه برخی از کالاها در استان افزود: تمام طرح های فروش ویژه باید با هماهنگی اتاق اصناف و اتحادیه‌های مربوطه انجام و مجوزهای لازم اخذ شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.