شهادت جوان فلسطینی در جنین در یورش نظامیان صهیونیست به این منطقه، شهادت بیش از ۱۰ نفر در بمباران مرکز و جنوب غزه، طرح صهیونیست‌ها برای حمله به رفح از جمله مهمترین تحولات پیرامون غزه در ۱۳۸ روز طوفان الاقصی است.

صدوسی‌وهشتمین روز «طوفان الاقصی»| هشدار عضو حماس درباره ماجراجویی نتانیاهو در جنوب غزه/ شهادت ۱۱ فلسطینی

به گزارش قدس آنلاین، نظامیان رژیم اسرائیل بامداد امروز چهارشنبه یورش گسترده به جنین در کرانه باختری داشتند که در اثر آن یک جوان فلسطینی به شهادت رسید و خرابی‌های زیادی به این منطقه وارد شد.

از سوی دیگر منابع آمریکایی و ترکی فاش کردند که ارتش آمریکا به دنبال پیاده کردن طرحی در جنوب غزه به منظور تسهیل در حمله به منطقه رفح است.

معاون وزیر خارجه یمن:کشتیرانی فقط برای آمریکا،  اسرائیل و انگلیس ناامن است

«حسین العزی» معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در صنعاء اعلام کرد: وتوی قطعنامه شورای امنیت نشان داد که آمریکا دشمن نخست صلح در جهان است.

آمریکا در حالی علیه قطعنامه آتش بس در غزه ایستاد، که ساعاتی قبل از آن، بایدن مدعی علاقه به جان شهروندان شده بود و این تناقض آشکار است.

آمریکا به  دروغگویی در خصوص کشتیرانی دریایی ادامه می‌دهد، ما تاکید می‌کنیم که کشتیرانی فقط برای سه طرف ناامن است:اسرائیل، آمریکا و انگلیس
امنیت کشتیرانی دریایی بدون صنعاء، توهم و اشتباه است. طی هفته جاری، ۲۸۳ کشتی در امنیت از دریای سرخ عبور کردند.

تظاهرات کودکان شمال غزه علیه محاصره و جنگ

کودکان شمال نوار غزه در تظاهراتی خواستار شکسته شدن محاصره نوار غزه و توقف جنگ و تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی و جنگ این رژیم برای گرسنه نگه داشتن مردم این منطقه به ویژه کودکان شدند.

جزئیات عملیات شبانه گردان‌های جنین علیه ارتش رژیم صهیونیستی در کرانه باختری

گردان جنین وابسته به سرایاالقدس شاخه نظامی جهاد اسلامی اعلام کرد: شب گذشته وارد درگیریهای مسلحانه با ارتش رژیم اشغالگر شدیم که طی آن چند بسته  انفجاری در برابر متجاوزان منفجر شد.

شهادت ۶ نفر در حمله اسرائیل به یک خودرو در مرکز نوار غزه

خبرنگار الجزیره گزارش داد که در حمله اسرائیل به یک خودرو در خیابان ابوحسنی در شهر دیرالبلح در مرکز نوار غزه، ۶ نفر شهید شدند

۴۵ شهادت یک از فرماندهان گردان‌های شهدای الاقصی در جنین

وزارت بهداشت فلسطین از شهادت «عارف مروان» ۲۵ ساله به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در جنین خبر داد.

شهید در بمباران منازل مسکونی در مرکز نوار غزه

 خبرنگار الجزیره گزارش داد که در بمباران رژیم صهیونیستی به منازل مسکونی در منطقه مرکزی نوار غزه (دیرالبلح) از شامگاه دیروز تاکنون بیش از ۴۵ نفر شهید شدند.

همچنین در حمله امروز رژیم صهیونیستی به یک دستگاه خودرو در خیابان ابو حسنی در شهر دیرالبلح در مرکز نوار غزه چندین نفر شهید و زخمی شدند.

 در محله «الزیتون» در جنوب شرق نوار غزه چه می‌گذرد؟

یک منبع مقاومت فلسطین اعلام کرد که درگیری‌های شدیدی بین عناصر مقاومت و ارتش دشمن صهیونیستی در مناطق جنوبی محله الزیتون واقع در جنوب شرق شهر غزه در جریان است.

قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی سواحل رفح را گلوله باران کردند

منابع خبری از گلوله باران سواحل رفح در جنوب نوار غزه از سوی قایق های جنگی رژیم صهیونیستی خبر دادند.

هلاکت یک نظامی دیگر صهیونیست در نبرد غزه

ارتش رژیم صهیونیستی به کشته شدن یک نظامی و زخمی شدن سه نظامی دیگر از نیروهای گردان ۹۳۲ وابسته به تیپ ناحال در جریان درگیری با مقاومت فلسطین در شمال نوار غزه اذعان کرد.

بر اساس آمارهای رسمی رژیم صهیونیستی که با سانسور و بایکوت خبری همراه است، با کشته شدن این نظامی صهیونیست، تلفات ارتش رژیم صهیونیستی در نوار غزه از آغاز جنگ به ۵۷۶ نفر و از آغاز حمله زمینی به غزه به ۲۳۷ نفر رسید.

یورش گسترده به جنین در نخستین ساعات بامدادی

نظامیان رژیم اسرائیل بامداد امروز چهارشنبه یورش گسترده‌ای را به اردوگاه و شهر جنین در کرانه باختری داشتند که در اثر آن درگیری شدید بین متجاوزین و مبارزان فلسطین شکل گرفته و درگیری‌ها همچنان در این منطقه ادامه داد.

حماس: پیروزی که نتانیاهو در پی آن است، سرابی بیش نیست

عزت الرشَق، عضو دفتر سیاسی حماس درباره ماجراجویی رژیم اسرائیل برای یورش و حمله به رفح در جنوب نوار غزه هشدار داد و گفت: پیروزی‌ای که نتانیاهو به دنبال آن‌ است، سراب بوده و خیال و اوهام اوست.

او همچنین گفت که نخست وزیر رژیم اسرائیل به همه دروغ می‌گوید و خانواده های اسرای صهیونیست را با این ادعایش که امکان آزاد سازی آن‌ها با زور و قدرت وجود دارد، فریب می‌دهد.

القسام: صهیونیست‌ها را در جنین در کمینی محکم گرفتار کردیم

گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس اعلام کرد نیروهای اشغالگر اسرائیلی را در اردوگاه جنین در کمینی محکم گرفتار کرده است.

القسام تاکید کرد مجاهدان این گردان‌ها با اسلحه و بمب‌های دست‌ساز به مقابله با صهیونیست‌ها برخواستند.

در همین حال، منابع محلی از جنین گزارش دادند که مجاهدان گردان‌های قسام، گروهان‌های قدس، گردان‌های شهدای الاقصی و دیگر گروه‌های مقاومت وارد درگیری شدیدی با نیروهای اشغالگر اسرائیلی شدند و بمب‌هایی قوی در مسیر خودروهای زرهی آن‌ها منفجر کردند.

اعتراف مسئولان آمریکایی به حملات یمن علیه کشتی‌های جنگی واشنگتن

روزنامه وال‌استریت ژورنال آمریکا به نقل از یک مسئول این کشور نوشت که انصارالله (ارتش یمن) برای اولین بار از روی عمد کشتی‌های جنگی آمریکا را با موشک‌های ضدکشتی هدف قرار دادند که این اتفاق دیروز رخ داد.

۶ شهید در خانیونس

المیادین به نقل از خبرنگار خود گزارش داد که لحظاتی پیش پیکرهای ۶ شهید در شهر خانیونس به بیمارستان شهدای الاقصی این شهر منتقل شدند.

در شهر رفح نیز ۵ نفر در حملات هوایی رژیم اسرائیل به شهادت رسیده و پیکر این شهدا به بیمارستان الامل منتقل شده ‌اند.

تحرکات ارتش رژیم اسرائیل برای انجام حملات مجدد در غزه

علی رغم هشدارها و نگرانی‌های بین المللی درباره قصد رژیم اسرائیل برای حمله به شهر رفح در جنوب نوار غزه، شواهد و تحرکات صهیونیست‌ها حکایت از آن  دارد که تل‌اویو به دنبال حمله به رفح است.

روزنامه وال‌استریت ژورنال به نقل از مسئولان نظامی نوشت که ارتش صهیونیستی به منظور باز کردن راهی به مرکز نوار غزه به منظور تسهیل حمله نظامی خود، تلاش می‌کند. بنا به گفته این مسئولان، این راه، بخشی از تلاش‌های رژیم اسرائیل به منظور ترسیم مجدد چهره منطقه نوار غزه است.

بنا به این گزارش، همزمان با ایجاد این راه و تعریض آن منطقه حائل به عمق یک کیلومتری در داخل نوار غزه ایجاد می‌شود. مسئولان نظامی همچنین گفتند که راهی که اسرائیل در غزه در حال ایجاد آن است، حلقه و کمربند نظامی ایجاد خواهد کرد و مانع از بازگشت یک میلیون فلسطینی [به شمال] خواهد شد. مهندسان نظامی صهیونیست برای تخریب خانه‌ها و ساختمان‌ها در طول این راه برنامه ریزی می‌کنند.

از سوی دیگر خبرگزاری آناتولی به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که ارتش صهیونیستی از سمت بندر خانیونس در حال پیشروی بوده و صد دارد این شهر را از رفح جدا کند.

حمله هوایی آمریکا و انگلیس به غرب یمن

شبکه المسیره یمن گزارش داد که منطقه الجبانه در استان الحدیده این کشور (غرب) هدف حملات هوایی آمریکا و انگلیس قرار گرفته است.

قطر و کویت خواستار توقف جنگ علیه غزه شدند

قطر و کویت بعد از دیدار رهبران دو کشور در دوحه طی بیانیه‌ای مشترک خواهان اعمال فشار برای توقف جنگ رژیم اسرائیل علیه نوار غزه و نیز توقف تلاش‌ها برای کوچاندن اهالی غزه از این منطقه شدند.

حمله هوایی مجدد به الحدیده یمن

رسانه‌های یمن گزارش دادند که آمریکا و انگلیس این بار منطقه العرج استان الحدیده را هدف حملات هوایی خود قرار داده‌اند.

شهادت یک فلسطینی در کرانه باختری

یک جوان فلسطینی در یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین در کرانه باختری به شهادت رسید.

سومین حمله هوایی آمریکا و انگلیس به الحدیده یمن

رسانه های یمن از سومین حمله هوایی آمریکا و انگلیس به استان الحدیده یمن خبر دادند که این بار نیز منطقه العرج هدف این تجاوز نظامی بوده است.

شهادت رئیس دانشکده پرستاری رفح به همراه ۶ تن از اعضای خانواده‌اش

دکتر ناصر أبو النور رئیس دانشکده پرستاری شهر رفح در جنوب غزه در بمباران خانه‌اش به همراه شش تن از اعضای خانواده‌اش به شهادت رسیده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.