پنج عنوان کتاب از انتشارات به‌نشر در جمع برگزیدگان بیست ‌و یکمین دوره جشنواره ملی «کتاب رشد» قرار گرفت.

آثار به‌نشر در جمع برگزیدگان جشنواره ملی «کتاب رشد»

به گزارش آستان‌نیوز، اختتامیه بیست و یکمین دوره جشنواره ملی کتاب رشد با شعار «کتاب خوب، آینده خوب» ۱۶ اسفند با حضور وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش و معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل باغ کتاب تهران برگزار شد.

جشنواره کتاب رشد یک جشنواره فرایندی یک‌ساله است که در آن ناشران کتاب کودک و نوجوان و ناشران آموزشی، آثار خود را برای دبیرخانه ارسال می‌کنند و هر کدام که موفق شوند نشان رشد را دریافت کنند وارد فرایند ارزیابی خواهند شد.

فراخوان دریافت آثار از ابتدای تیرماه ۱۴۰۱ تا خرداد ۱۴۰۲ صورت گرفت که طی آن بیش از ۴هزار اثر دریافت شد و هزارو800 اثر وارد فرایند داوری و بیش از هزار و ۶۸ کتاب برگزیده، صاحب نشان رشد شدند. این آثار در ۱۴ گروه و سه دسته‌بندی اصلی آفرینش ادبی درباره داستان کودک ‌و نوجوان، آثار مطالعات تبیینی و تخصصی و کتاب‌های کمک درسی مورد ارزیابی قرار گرفتند.  براساس آرای داوران، پنج عنوان کتاب از انتشارات به‌نشر در بخش‌های داستان نوجوان، داستان هویت کودک و تصویرگری برگزیده شده‌اند.

 مجموعه 9 جلدی رمان «پیامبر» نوشته نقی سلیمانی در بخش داستان، «کفش‌های بافتنی» نوشته کلر ژوبرت در بخش داستان هویت کودک و کتاب‌های «صبح روز هفتم»، «کاشف دریاهای نور» و «مجموعه‌ زمین به من گفت چی گفت؟» با تصویرگری مهدی بادیه‌پیما و مهرانه جندقی در بخش تصویرگری بیست و یکمین دوره جشنواره ملی کتاب رشد برگزیده شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.