فرمانده انتظامی شهرستان سملقان خراسان شمالی گفت: حادثه گازگرفتگی در این شهرستان سبب جان باختن سه نفر از اعضای یک خانواده شد.

مرگ تلخ خانواده سه نفره به دلیل گازگرفتگی

به گزارش قدس آنلاین، سرهنگ مهدی مهران فر روز پنجشنبه اظهار کرد: این حادثه گازگرفتگی دیروز به پلیس گزارش شد و در آن اعضای خانواده شامل پدر ۳۵ ساله، مادر ۲۸ ساله و دختر بچه پنج ساله شد.

وی افزود: این حادثه گاز گرفتگی به علت نبود دودکش مناسب برای آبگرمکن رخ داده است.

فرمانده انتظامی شهرستان سملقان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: جسد این افراد برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی انتقال داده شد.

 مسوولان خراسان شمالی بویژه مسوولان در پزشکی قانونی، بارها نسبت به افزایش تلفات مسمومیت با گاز در استان هشدار داده و اعلام کرده اند که مردم مراقبت‌های لازم برای پیشگیری از گازگرفتگی را داشته باشند.

مرجع ارائه آمار جانباختگان و تعیین علت فوت در قربانیان مسمومیت با گاز منواکسید پزشکی قانونی است و بررسی این امر در آزمایشگاه های تخصصی پزشکی قانونی انجام می شود و در همان روز نتیجه آزمایش مشخص می شود.

آمار مرگ و میر به علت مسمومیت ناشی از گازگرفتگی در خراسان شمالی بالا است و کارشناسان می گویند استفاده از وسایل گاز سوز غیر استاندارد و تک شعله ها در خانه ها بیشترین علت این مرگ و میرها است.

خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از جمعیت آن در مناطق روستایی سکونت دارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.