دولت آلمان اقدام به دستگیری چند مظنون به ارتباط با گروه تروریستی داعش و برنامه ریزی برای حمله به پارلمان سوئد کرده است.

دستگیری تیم تروریستی داعش در آلمان؛ هدف پارلمان سوئد

به گزارش قدس آنلاین،‌ آلمان به تازگی اقدام به بازداشت چند فرد مظنون به ارتباط با داعش کرده که بنا بر آنچه اعلام شده در حال برنامه‌ریزی برای انجام یک حمله تروریستی علیه پارلمان سوئد بوده‌اند.

افراد مذکور که ظاهرا از اتباع کشور افغانستان بوده‌اند در مناطق مرکزی آلمان بازداشت شده‌اند. اتهام آن‌ها نیز برنامه‌ریزی برای اقدامات تروریستی بوده است. وزیر کشور آلمان گفته است که یکی از افراد بازداشت شده احتمالا از اعضای گروه تروریستی داعش و فردی دیگر نیز حامی گروه مذکور است. سفارت افغانستان در آلمان اعلام کرده که هیچ اطلاعاتی از سوی دولت آلمان به آن داده نشده است.

این سفارت‌خانه تاکید کرده که آماده همکاری با مقام های آلمانی است. سفارت افغانستان در آلمان در بیانیه‌ای تاکید کرده که این کشور تروریسم را در تمامی ابعاد و جلوه‌های آن قویا محکوم می‌کند. مقام‌های آلمانی اعلام کرده‌اند که حمله به نیروهای پلیس سوئد نیز از جمله اهداف افراد دستگیر شده بوده است. در عین حال، این نکته نیز گفته شده که افراد دستگیر شده به دنبال ارسال مبالغی پول برای گروره تروریستی داعش نیز بوده‌اند.

مقام‌های آلمانی از اراده جدی خود جهت مبارزه با تروریسم خبر داده‌اند. موضوعی که به ادعای آن‌ها جز اصلی‌ترین اولویت‌هایشان است. بنا بر آنچه مقام‌های آلمانی گفته‌اند؛ افراد دستگیر شده، دستورالعمل‌های لازم برای حمله به پارلمان سوئد و دیگر اقدامات تروریستی را در تابستان سال 2023 میلادی از اعضای یکی از شاخه‌های گروه تروریستی داعش دریافت کرده‌اند. هنوز جزئیات بیشتری در رابطه با تحول مذکور به رسانه‌ها درز نکرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.