مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه سبزوار گفت: میزان مصرف سوخت سی‌ان‌اجی در مناطق غربی استان خراسان رضوی در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن ۵.۵ درصد کاهش یافت.

کاهش ۵.۵ درصدی مصرف سی‌ان‌جی در غرب خراسان رضوی

حمید مظفری‌نژاد اظهار کرد: با توجه به فعالیت شبانه‌روزی ۲۲ باب جایگاه سی ‌ان‌جی در غرب خراسان، میزان مصرف سی‌ان‌جی در شهرستان‌های این منطقه شامل سبزوار، بردسکن، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد، در سال گذشته ۷۴ میلیون و ۷۸۰ هزار متر مکعب بوده است.

وی اصلی‌ترین دلایل این کاهش مصرف را قیمت پایین بنزین و در دسترس بودن آن دانست که مردم را به سمت استفاده از سوخت مایع، سوق داده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه سبزوار افزود: در سال گذشته، بیشترین آمار مصرف سی‌ان‌جی در غرب خراسان مربوط به شهریورماه با ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمکعب و کمترین میزان مصرف مربوط به بهمن ماه با پنج میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بوده است.

مظفری‌نژاد گفت: این میزان مصرف گاز طبیعی در سال گذشته در غرب خراسان، ذخیره‌سازی ۷۴ میلیون و ۷۸۰ هزار لیتر بنزین را به دنبال داشت که امیدواریم مردم در راستای حمایت از محیط زیست و برای برخورداری از هوای پاک، با توجه به مقرون به صرفه بودن سوخت سی‌ان‌جی، نسبت به استفاده از آن اهتمام ورزند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.