نخست وزیر انگلیس از سرمایه گذاری میلیونی جدید در صنعت هسته ای این کشور به منظور تقویت قدرت بازدارندگی کشورش خبر داد.

انگلیس بازدارندگی هسته ای را تقویت می کند

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روزنامه "تاگس سایتونگ" آلمان، ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، از سرمایه گذاری میلیونی در آینده در صنعت هسته ای خود خبر داده است.

سوناک در سخنانی گفت: «تامین آینده بازدارندگی هسته‌ای و اقتصاد انرژی هسته‌ای ما یک دغدغه مهم ملی است. به عنوان مثال، سرمایه گذاری باید همراه با شرکت ها در آموزش کارگران ماهر انجام شود.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، دولت انگلیس می خواهد طی ۱۰ سال آینده ۲۰۰ میلیون پوند (حدود ۲۳۰ میلیون یورو) در شهر بارو-این-فورنس سرمایه گذاری کند تا این شهر در شمال انگلیس جذاب تر شود. این منطقه به عنوان محل زیردریایی های هسته ای کلاس Astute و سایر پروژه های زیردریایی برنامه ریزی شده، برای دفاع و بازدارندگی هسته ای انگلیس مهم است.

سوناک گفت، در دنیای خطرناک تر و رقابتی تر، تداوم بازدارندگی هسته ای بریتانیا در دریا بیش از هر زمان دیگری مهم است و انرژی هسته ای انرژی ارزان تر و پاک تری را برای مصرف کنندگان به ارمغان می آورد.

در این بیانیه آمده است که این صنعت به کارکنان آموزش دیده بیشتری نیاز دارد.

با وجود شرکت هایی مانند شرکت دفاعی BAE Systems، رولز رویس و شرکت انرژی EDF، حداقل ۷۶۳ میلیون پوند (حدود ۸۸۵ میلیون یورو) باید تا سال ۲۰۳۰ به سمت مدارک، مشاغل و آموزش سرازیر شود.

داونینگ استریت در بیانیه ای اعلام کرد: امنیت انرژی و امنیت ملی بریتانیا به انرژی هسته ای بستگی دارد.

همچنین نوشته شده است: «این بخش صنعتی به کارگران ماهر انگلیسی بیشتری نیاز دارد».

ریشی سوناک همچنین سرمایه گذاری دولتی و خصوصی را برای تقویت نیروی کار هسته ای و ایجاد ۴۰۰۰۰ شغل جدید در این صنعت اعلام کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.