سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: تاییدیه اتحادیه اروپا و ایکائو برای مدیریت سوخت در پروازهای بین المللی اخذ شد.

صرفه جویی ۳۰ هزار یورویی برای دریافت ممیزهای مجازی در پروازهای بین المللی

حسام قربانعلی سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: سالانه هواپیمایی جمهوری اسلامی تحت ممیزی" EU-ETS" از سوی اتحادیه اروپا و همچنین"CORSIA" از سوی سازمان بین المللی هوانوردی ایکائو برای تمامی پروازهای بین المللی، درنظر گرفته می شود.

به گفته وی هدف این ممیزی، نظارت بر نحوه و میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای و اعمال قوانین بین المللی در راستای حفظ محیط زیست بوده تا از قرار گرفتن سطح انتشار گازهای گلخانه‌ای به میزان قابل قبول، اطمینان حاصل شود.

وی افزود: با انجام ممیزی‌های سالانه توسط نهادهای بین المللی فوق الذکر و بررسی میزان کربن انتشار یافته، اگر این میزان در سطح قابل قبول از سوی ممیزان قرارنگیرد، شرکت‌های هواپیمایی مشمول جریمه و متعاقباً اعمال محدودیت‌هایی در انجام پروازهای خود خواهند شد.

او گفت: با توجه به نوع انجام پروازهای بین المللی، هواپیمایی جمهوری اسلامی، ملزم به رعایت این الزامات بوده و از این رو سالیانه مورد ارزیابی ممیزان اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد.

وی افزود: مکاتبه با شرکت GMBH Verification EST در کشور آلمان  برای عقد قرارداد برای چگونگی انجام ممیزی، برگزاری جلسات مشترک کارشناسی‌با نمایندگان واحدهای سوخت و سیستم‌های اطلاعات مدیریت، بررسی و تحلیل‌های عملیاتی داده‌ها از جمله اقدامات اولیه بود که از ابتدای سال گذشته توسط اداره ایمنی پرواز و استاندارد عملیات  جمهوری اسلامی انجام شد.

او گفت: علیرغم امکان انجام ممیزی به صورت حضوری در مقرممیزان در فرانکفورت، با تلاش و پیگیری‌های مستمر همکاران اداره ایمنی پرواز و استاندارد عملیات، با کسب مجوز از نهاد قانون‌گذار این امر، ممیزی به صورت مجازی برگزار شد؛ که سبب صرفه جویی بالغ بر ۳۰ هزار یورو شد.

وی اظهار کرد: با برگزاری چندین جلسه با ممیزان شرکت مذکور، تهیه مدارک مربوط به پروازهای منتخب درخواست شده از طرف ممیز در هفته اول فرودین ماه سال جاری، سرانجام تائیدیه نهادهای مذکورمبنی بر رعایت استاندارهای فوق الذکر، توسط  هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران  برای انجام پروازهای بین المللی صادر شد.

 وی اظهار کرد: ذخیره حجمی بالای ۴۰ تن سوخت در پروازهای اتحادیه اروپا از مهم‌ترین دستاورهای حائز اهمیت این ممیزی است که در بانک اطلاعاتی نهاد قانون گذار Authority Germans ثبت خواهد شد که با ثبت در بازار سهام بورس جهانی، ارزش مالی این ذخیره بسیار قابل توجه است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.