نشست تبیین شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» در محل سالن اجتماعات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی استانداری با حضور مشاور رئیس جمهور برگزار شد.

نشست تبیین شعار سال ۱۴۰۳ در مشهد برگزار شد

به گزارش قدس خراسان به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، با حضور سیدرضا فاطمی امین مشاور رئیس جمهور، حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی و مدیران دستگاه‌های فرهنگی استان؛ نشست تبیین شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» در محل سالن اجتماعات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی استانداری برگزار شد.

سیدرضا فاطمی‌امین در این نشست که ضمن اشاره به اینکه شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» یک شعار اقتصادی با ابعاد پررنگ اجتماعی است، اظهار کرد: شاخص‌های اندازه‌گیری جهش تولید در دو بخش تولید ناخالص داخلی و پیچیدگی اقتصادی و شاخص‌های اندازه‌گیری مشارکت مردم در سه بخش تمایل به مشارکت اجتماعی، مشارکت عینی و امید به آینده قابل توجه است.

مشاور رئیس جمهور مشارکت مردم را هم هدف و هم عامل پیشرفت دانست و بیان کرد: تحمل و مدارای اجتماعی، پذیرش همگانی تصمیم‌ها، روحیه مسئولیت‌پذیری، احساس تعلق، نشاط، خشنودی و رضایتمندی و امید به آینده از جمله دستاوردهای مشارکت مردم محسوب می‌شوند.

وی گفت: از جمله مولفه‌های مشارکت مردم می‌توان توانایی اعضای جامعه برای همکاری فعالانه، تاثیر بر تصمیم‌سازی‌ها و سهیم شدن در منافع حاصل از پیشرفت را نام برد.

فاطمی‌امین بیان کرد: باید شرایطی فراهم شود که فرصت‌ها  و توانمندی ایجاد شود و مردم احساس کنند موثرند و در منافع پیشرفت شریک هستند.

مشاور رئیس جمهور خاطرنشان کرد: فعال شدن مردم در فعالیت‌های خرد، اطلاع‌رسانی برنامه‌ها و پایش عمومی، جمع‌سپاری اصلاح قوانین و مقررات، گردشگری کسب و کار و برنامه‌ریزی تعاملی از جمله روش‌های مشارکت مردم است.

در ادامه این نشست حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد با اشاره به تاثیر حوزه اقتصاد و تولید در عرصه زیارت و فرهنگ گفت: موضوع اقتصاد زیارت به عنوان یک سرمایه عظیم می‌تواند جزو مولفه‌های تعالی‌بخش در مسائل مذهبی و معرفتی، یک فرصت در مسائل انقلابی و یک درآمد پایدار و گسترده در مسائل اقتصادی باشد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: در حوزه مسائل اجتماعی، استان یکی از بهترین ظرفیت‌های خدمات درمانی کشور است که می‌تواند به یکی از قطب های بزرگ گردشگری سلامت تبدیل شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.