وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بیشتر بازدیدکنندگان تقاضا دارند فضای نمایشگاه قرآن کریم توسعه پیدا کند که امیدواریم در سال‌ بعد و دوره‌های بعد نمایشگاه قرآن از نظر وسعت و مدت برگزاری گسترش یابد.

توسعه فضای نمایشگاه قرآن کریم به درخواست مردم

به گزارش قدس آنلاین، محمدمهدی اسماعیلی شامگاه دوشنبه -١٣ فروردین- پس از بازدید از بخش‌های مختلف نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در مصلای تهران گفت: شعار امسال نمایشگاه قرآن توجه به خانواده بود، اساسا امسال نمایشگاه قرآن «خانواده محور» برنامه ریزی شد، که در این دو هفته برگزاری شاهد استقبال خانواده‌ها و حضور خانوادگی شهروندان در این رویداد قرآنی بودیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فضای نمایشگاه قرآن را زنده توصیف کرد و افزود: در گفت‌وگوهایی که با بازدیدکنندگان داریم، مردم تقاضا دارند فضای نمایشگاه توسعه پیدا کند که امیدواریم در سال‌های بعد و دوره های بعد نمایشگاه قرآن از نظر وسعت و مدت برگزاری گسترش یابد.

وی بیان کرد: هر چقدر در نمایشگاه قرآن برای کودکان و نوجوانان هزینه کنیم، سرمایه گذاری فرهنگی است، به زودی دستاوردهای آن را در قالب محصولاتی که تولید خواهد شد خواهیم دید، بیش از ٢ میلیون نفر پویانمایی فرهنگی مذهبی (بچه زرنگ) را تماشا کردند که بیش از ٧٠ میلیارد تومان فروش داشته است.

وزیر فرهنگ اظهار داشت: میزان استقبال از نمایشگاه قرآن امسال بسیار بالا بود، پویش «حافظ‌شو» ابتکار این دوره نمایشگاه بود که با استقبال مواجه شد. به طوری که طبق آخرین آمار در پویش «حافظ‌شو» بالای میلیون نفر شرکت کننده ثبت شده است، برای کودکان و نوجوانانی که در سامانه قرآنی ثبت نام کردند تا زمان نمایشگاه دوره بعد برنامه های متنوعی داریم.

وزیر فرهنگ گفت: اتفاق ویژه نمایشگاه امسال بخش غزه بود، مقاومت مردم غزه با تکیه و توسل به قرآن در برابر حملات وحشیانه رژیم صهیونسیتی مثال زدنی است. انعکاس مظلومیت و مقامت در نمایشگاه قرآن مدنظر وزارت فرهنگ بود.

اسماعیلی به ویژه برنامه های جانبی نمایشگاه قرآن کریم اشاره کرد و افزود: گفت‌وگوهای تهران پیرامون موضوع قرآن کریم برگزار شد و از کشورهای اسلامی در این گفت‌وگوها حضور داشتند که فضای همدلی با موضوع غزه ایجاد شد.

سی‌ و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «می‌خوانمت» در قالب ۲۵ بخش از جمله کودک و نوجوان، حکمرانی قرآنی، مشاوره و پژوهش‌های قرآنی، جلسات خانگی، پوشش ایرانی و اسلامی و نمایش آثار قرآنی و دینی و حضور ۱۶۰ ناشر از اول تا ۱۴ فروردین مصادف با ۲۲ ماه رمضان از ساعت ۱۷ تا ۳۰ دقیقه بامداد میزبان علاقه‌مندان در مصلای امام خمینی(ره) تهران است. این نمایشگاه در شب‌های قدر تا ساعت ۲۲ برپاست.

بیش از ۴۵ موسسه قرآنی و ۲۴ نهاد دولتی در سی و یکمین نمایشگاه مشارکت دارند و بخش بین‌الملل نیز از اول تا هشتم فروردین با حضور نمایندگانی از ۲۵ کشور برگزار شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.