سفیر روسیه در باکو با حضور در سفارت ایران در جمهوری آذربایجان بر همکاری کشورهای همسو برای مقابله با جنایت‌هایی که با پشتوانه غرب انجام می‌پذیرد تاکید کرد.

تاکید ایران و روسیه بر مقابله با جنایت‌هایی با پشتوانه غرب

به گزارش قدس آنلاین  میخائیل اِودوکیموف، سفیر فدراسیون روسیه در جمهوری آذربایجان پیش از ظهر امروز با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران با سید عباس موسوی، سفیر کشورمان دیدار و گفتگو کرد. 

در این دیدار سفیر روسیه ضمن ابراز تسلیت شهادت دیپلمات‌ها و مستشاران نظامی ایران در سوریه جنایت رژیم اسرائیل را غیر قابل توجیه دانست و آن را بشدت محکوم کرد. 

وی همچنین بر همکاری و هم افزایی کشورهای مستقل و همسو بویژه ایران و روسیه برای مقابله با جنایت‌ها و دخالت‌هایی که با پشتوانه غرب در مناطق مختلف جهان انجام می‌پذیرد تاکید کرد. 

مسائل قفقاز و روابط دو جانبه و نشست‌های منطقه‌ای پیش رو از دیگر محورهای گفتگوی سفرا در این دیدار بود.

علاوه بر این موسوی، سفیر ایران در باکو با اشاره به جنایت رژیم صهیونیستی علیه مقر دیپلماتیک ایران در دمشق در حساب رسمی خود در برنامه ایکس نوشت: رژیم صهیونیستی از همه خطوط قرمز عبور کرده و به یک یاغی و تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی تبدیل شده است.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی روز گذشته، دوشنبه، بخش کنسولی سفارت ایران در خیابان المزه دمشق را هدف حملات هوایی قرار دادند.

بر اثر این تجاوز ۷ نفر از اعضای دیپلماتیک و نیروهای وابسته نظامی به شهادت رسیدند.

حسین اکبری، سفیر ایران در دمشق روز گذشته در این خصوص گفت: رژیم صهیونیستی با هواپیمای اف ۳۵ با ۶ موشک ساختمان محل اقامت و کنسولگری را هدف قرار داد.

سفیر ایران در سوریه تأکید کرد: این یک اقدام جنایتکارانه جدید و عبور از خط قرمز بین‌المللی است. ایران مانند گذشته پاسخ جنایت رژیم صهیونیستی را در زمان و مکان مناسب خواهد داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.