۹ نفر از کارگران یک کمپ ترک‌ اعتیاد غیرمجاز که معتادی را هدف ضرب و جرح مرگبار قرار داد بودند، دستگیر شدند.

باز هم حادثه در  کمپ‌ ترک اعتیاد؛  کتک زدن مرگبار یک معتاد

شب گذشته بیست و سوم فروردین، کارکنان انتظامات بیمارستان فرهیختگان از طریق تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110، مرگ مشکوک مرد جوانی را روی تخت بخش اورژانس گزارش کردند.

با اعلام این خبر، ماموران کلانتری 142 کن، کارشناسان تیم تشخیص هویت، متخصصان پزشکی قانونی و تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به همراه قاضی محسن اختیاری؛ بازپرس ویژه قتل شعبه اول دادسرای امورجنایی، راهی سردخانه بیمارستان شدند و تحقیقات میدانی را آغاز کردند.

تیم جنایی در سردخانه بیمارستان با جسد مرد جوانی مواجه شدند که احتمالاً براثر اوردوز و ضرب و جرح به قتل رسیده بود؛ گزارش پزشک صحنه نیز حکایت از آن داشت که سر و دنده‌های متوفی شکسته است و آثار کبوی زیادی روی بدنش وجود دارد.

تحقیقات ابتدایی نیز نشان می‌داد، روز قبل از این جنایت، پدر و مادر متوفی به یک کمپ ترک اعتیاد رفتند و پس از توافق مالی از افراد داخل کمپ درخواست کردند تا فرزندشان که اعتیاد داشته را برای ترک از محل زندگی‌اش در ملارد به مکان مورد نظر واقع درمنطقه کن انتقال و او را مداوا کنند.

به دنبال دریافت این اطلاعات مهم، خیلی زود اعضای تیم جنایی پای در کمپ‌ گذاشتند و در آنجا 40 تا 50 نفر معتاد را مشاهده کردند که به صورت غیرقانونی حبس شده بودند که همگی آن ها مدعی شدند کارگران کمپ رفتار مناسبی ندارند و بیشتر معتادان را هدف ضرب و شتم قرار می‌دهند.

تیم تحقیق که در جریان تحقیقات میدانی متوجه وجود دوربین‌های مداربسته کمپ شده بودند فیلم آن ها را هدف بازبینی قرار دادند و لحظه به لحظه به قتل رسیدن مرد جوان مشاهده کردند که مشخص شد صاحب این کمپ‌ به همراه 8 نفر از کارگران خود مقتول را به دلیل مقاومتی که داشته تا سر حد مرگ کتک زدند.

پس از پایان تحقیقات میدانی در بیمارستان و صحنه جنایت، بازپرس جنایی دستور داد تا این کمپ غیرقانونی پلمب شود و افرادی که داخل آن روند ترک اعتیاد را طی می‌کردند به یک کمپ مجاز معرفی شوند همچنین 9 مردی که مقتول را هدف ضرب و جرح قرار دادند به اتهام مشارکت در قتل عمدی بازداشت شدند.

گفتنی است با دستور قاضی محسن اختیاری، جسد مقتول برای معاینات دقیق‌تر به پزشکی قانونی منتقل شد و متهمان بمنظور روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.