۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۳
کد خبر: 980852

سرمربی بارسا زمستان گذشته اعلام کرد در پایان فصل این تیم را ترک می‌کند، اما اکنون گفته می‌شود در تصمیمش تجدید نظر خواهد کرد.

چراغ سبز ژاوی برای ماندن در بارسا

به گزارش قدس آنلاین نتایج چند ماه اخیر بارسلونا سبب شده تا مسئولان این باشگاه خواهان تجدیدنظر ژاوی هرناندز در تصمیمش برای جدایی در پایان فصل شوند.

اوایل زمستان گذشته بود که ژاوی پس از کسب برخی نتایج دور انتظار توسط بارسا، اعلام کرد که با وجود اینکه تا سال ۲۰۲۵ قرارداد دارد اما در پایان فصل از بارسا جدا خواهد شد.

در حالی که پس از حذف بارسا از لیگ قهرمانان اروپا، ژاوی هر گونه مذاکره برای ادامه همکاری را تکذیب کرده بود، امروز روزنامه مارکای اسپانیا خبر داد سرمربی جوان بارسلونا برای مذاکره جهت ماندن روی نیمکت این تیم توافق کرده و احتمال تجدیدنظر او بالا گرفته است.

در واقع، او اولین گام را برای ماندن و اجرای قراردادش که در ژوئن ۲۰۲۵ به پایان می‌رسد، برداشته است. ژاوی موافقت کرده است با خوان لاپورتا رئیس باشگاه برای بحث در این مورد ملاقات کند و این تصمیم در حال حاضر گام بزرگی برای ماندن او است. همچنین، خوان لاپورتا و دکو، مدیر ورزشی بارسا بر این باور هستند که در حال حاضر بهترین گزینه، حفظ ژاوی در باشگاه است.

بر این اساس، گزینه‌های اصلی بارسلونا برای جانشینی ژاوی یا نمی‌خواهند مربیگری کنند یا با تیم‌های دیگر قرارداد دارند و همگی دور از دسترس هستند.

گزینه دیگر رافا مارکز است، محتمل‌ترین گزینه در صورتی که ژاوی روی موضع خود محکم بایستد و تصمیم به جدایی بگیرد، اما انتخاب این مربی مکزیکی هم یک ریسک است. او اگر چه در تیم دوم بارسا کارنامه مثبتی را به جا گذاشته است، کار در تیم اول موضوع دیگری است. به همین خاطر حمایت‌ها از مدافع اسبق تیم بارسا در داخل باشگاه زیاد نیست و او مانند ژاوی از حمایت رسانه‌ها برخوردار نیست.

با توجه به این شرایط لاپورتا از جلسه با ژاوی برای ماندن اسقبال کرده است و سرمربی بارسا خواهان تجدیدنظر در قراردادش خواهند شد. باشگاه به او اطمینان خاطر داده که از حمایات کامل برخودار است و سعی می‌کند بهترین تیمی را که می‌تواند برای فصل ببندد، اگرچه همه آنها از محدودیت‌های خود به دلیل بازی جوانمردانه مالی،آگاه هستند.

علی‌رغم آنچه در برخی رسانه‌ها مطرح شده، این مربی دقیقا به دلیل آگاهی کامل از شرایط، قصد ندارد در مورد بازار نقل و انتقالات مطالبات زیادی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.