رئیس سازمان نقشه‌برداری گفت: هم‌اکنون اطلاعات مکانی برای عموم مردم و مدیران ارشد کشور حایز اهمیت و داده‌های سازمان نقشه برداری کلید جذب سرمایه‌گذاری در کشور است.

کلید جذب افزایش سرمایه‌گذاری کشور با داده‌های سازمان نقشه‌برداری

به گزارش قدس آنلاین، علی جاویدانه رئیس سازمان نقشه‌برداری در بیست و هشتمین همایش و نمایشگاه ملی مهندسی نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی ژئوماتیکی با بیان اینکه هم‌اکنون وضعیت نقشه‌برداری و حوزه مرتبط در مقایسه با سال (۱۳۸۹) نشان می‌دهد اطلاعات استخراج شده از این سازمان یک اهمیت فراگیر در کشور پیدا کرده‌است، گفت: مهمترین تفاوت امروز سازمان نقشه برداری با یک دهه گذشته این است که امروز اطلاعات مکانی چه برای عموم مردم و چه مدیران ارشد کشور اهمیت دارد و از این رو شرایط بسیار متفاوت شده‌است.

رئیس سازمان نقشه‌برداری در ادامه تاکید کرد: با همین اهمیت اطلاعات مکانی فرصتی ایجاد شده که سرمایه‌گذاری در این حوزه انجام شود.

وی با تاکید بر نقش اطلاعات مکانی و نقشه‌برداری در سرمایه‌گذاری، گفت: موضوع مهم این است اطلس سرمایه‌گذاری کشور بر پایه همین موضوع طراحی و برنامه‌ریزی شده است و این مهم نشان دهنده این است که در کشورمان نیاز به اطلاعات مکانی بسیار اهمیت دارد و این اطلاعات یک فرصتی برای برنامه‌ریزی سرمایه‌گذاری‌ها محسوب می‌شود.

جاویدانه افزود: از سوی دیگر تهدید جدی این است که برخی از دستگاه‌ها به صورت جزیره‌ای و موازی در این حوزه اقداماتی انجام می‌دهند و اقدامات مقطعی است به همین دلیل که این اقدامات در قالب یک اکوسیستم انجام نمی‌شود نمی‌تواند اثرگذار باشد.

وی گفت: با پر رنگ تر کردن حوزه تنظیم‌گری می‌توان این موضوع را مدیریت کرد تا دستگاه‌ها به صورت هم افزا فعالیت کنند.

این مسؤول از فعالیت مجدد شورای عالی نقشه برداری خبر داد و گفت: شورای عالی نقشه برداری با تصویب هیأت وزیران دوباره بعد از ٢٠ سال فعال شد و از ظرفیت‌های این شورا برای تمرکز بر هم افزایی دستگاه‌ها در تهیه اطلاعات مکانی ژئوماتیک استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.