اداره کل هواشناسی استان اصفهان نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی و ناپایداری‌های محلی طی روز چهارشنبه دوم خردادماه هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

هواشناسی اصفهان هشدار سطح نارنجی صادر کرد

به گزارش قدس آنلاین،  هشدار سطح نارنجی هواشناسی زمانی صادر می‌شود که رخداد پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و سبب خسارت‌های احتمالی شود. هشدار نارنجی رنگ جهت آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

بر همین اساس اداره کل هواشناسی استان اصفهان با صدور هشدار سطح نارنجی اعلام کرد که از ظهر روز چهارشنبه تا اواخر وقت به سبب تشدید فعالیت سامانه بارشی به همراه ناپایداری‌های محلی، رگبار باران و رعد و برق، تگرگ، مه، وقوع صاعقه و وزش باد به نسبت شدید تا شدید نیمه شمالی استان اصفهان را فرا می‌گیرد.

بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان تشدید ناپایداری‌ها به ویژه در ارتفاعات آران و بیدگل، اردستان، خوانسار، کاشان، گلپایگان، مهاباد، شاهین شهر و میمه، نطنز، بادرود و نائین رخ خواهد داد.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان نسبت به اختلال در سفرها، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی، اختلال در ناوگان حمل و نقل و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ و خسارت به محصولات باغی و زراعی به ویژه در مناطق کوهپایه‌ای هشدار داده و به هموطنان توصیه کرده است که از سفرهای غیر ضروری، اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها و فعالیت‌های کوه‌نوردی بپرهیزند.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان در این اطلاعیه همچنین بر لزوم خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها و به ویژه در نواحی سردسیر کنترل دما و رطوبت در سالن‌های پرورشی و استفاده از محلول‌های ضد تنش در گیاهان باغی و زراعی، احتیاط در تردد دامداران و عشایر در صعود به ارتفاعات و عدم توقف در حاشیه رودخانه‌ها، مراقبت از محصولات کشاورزی تاکید کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.