جمعی از هنرمندان عرصه های مختلف سینما، تئاتر و تلویزیون با انتشار یادداشت و گفت‌وگوهای رسانه‌ای مختلف شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی و هیات همراه در سانحه سقوط بالگرد را تسلیت گفتند.

گفته های اهالی فرهنگ و هنر در پی شهادت رئیس جمهور/ ایران عزیز ما روزهای سهمگین‌تر از این هم دیده است

به گزارش قدس آنلاین جمعی از هنرمندان عرصه‌های مختلف سینما، تئاتر، تلویزیون، هنرهای تجسمی و موسیقی با انتشار یادداشت و گفت و گوهای رسانه‌ای مختلف شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی و هیأت همراه در سانحه سقوط بالگرد را تسلیت گفتند.

سیدرضا میرکریمی کارگردان شناخته‌شده و با سابقه سینمای ایران در پی شهادت آیت‌الله ابراهیم رئیسی و هیأت همراه ایشان در حادثه سقوط بالگرد، گفت: خبر تلخی بود. فارغ از اینکه چه دیدگاه سیاسی یا دیگری داشته باشید، به عنوان یک ایرانی از این‌که تعدادی از مسؤولان تراز اول کشور در مسیر انجام وظیفه به این شکل جان خودشان را از دست بدهند، دلخراش است. من هم مثل بسیاری از مردم دیشب را نخوابیدم و پیگیر اخبار بودم و امیدوار بودم که این سانحه هولناک با خبری خوش به انتها برسد. ولی تقدیر الهی چیز دیگری بود و باید تسلیم بود.در این روز که متعلق به امام خاص ایرانیان، امام رضا (ع) است، خوب است همه کسانی که دل در گرو این سرزمین داریم با هم برای سربلندی ایران عزیز تلاش و دعا کنیم.

ابراهیم حاتمی کیا کارگردان مطرح سینمای ایران هم در یادداشتی به مناسبت شهادت آیت الله ابراهیم رئیسی نوشت: در آخرین روز اردیبهشت‌ماه، با انتشار خبر شهادت آیت‌الله رئیسی و هیأت همراه دلمان لرزید و بُهت زده شدیم. امروز یکی از تلخ‌ترین حوادث تاریخ این سرزمین را دیدیم و با خود زمزمه کردیم «انا للّه و انا الیه راجعون»

این حادثه دلخراش، تلخ و هولناک را تسلیت می‌گویم. امید است این مقطع حساس با آرامش و اتحاد در راستای منافع و مصلحت ایران عزیز به دور از اختلاف‌های سیاسی و جناحی سپری شود. خداوند در سالروز ولادت امام رضا (ع) خادمش را با امام هشتم (ع) محشور کند.

احمد نجفی بازیگر پیشکسوت  کشورمان گفت: من دیشب تا حالا نخوابیده‌ام و منتظر خبر بودم تا صبح که این خبر اعلام شد. اتفاقی افتاده که متأسفانه عزیزی با این همه سجایای اخلاقی و با این همه امید و آرزو برای مردم به ملکوت اعلی پیوست؛ واقعاً زحمت می‌کشید و فعالیت می‌کرد و حیف شد. امیدوارم مردم ایران قدر این آدم‌ها را بدانند که به آن‌ها خدمت می‌کنند و از مسئولان و تصمیم‌گیران امر این درخواست را دارم آدم‌هایی بیایند که از این شهید عزیز کم نداشته باشند و نگذاریم راهش گم شود. واقعاً آقای رئیسی را دوست داشتم و در این دو سه سال خیلی کارها کرد و منشأ خدمات فراوانی شد. ان‌شاءالله مردم قدر این آدم‌ها و خادمان خودشان را بدانند.از صمیم قلب به خانواده محترمشان، مردم ایران و رهبر معظم انقلاب تسلیت می‌گویم.

علیرام نورایی بازیگر سینما و تلویزیون در متنی نوشته است: شهادت جانسوز رئیس جمهور مکتبی، جناب آقای آیت الله رئیسی و همراهان گرامیشان را به مردم شریف ایران تسلیت عرض می‌کنم و برای بازماندگان صبر و سلامتی از درگاه احدیت خواستارم.

اصغر سمسارزاده صداپیشه و بازیگر پیشکسوت رادیو، تئاتر و تلویزیون هم در پیام تسلیت خود اظهار کرد: شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور محبوب ایران را به آحاد مردم و خانواده آن شهید والا مقام و جامعه هنری کشور تسلیت گفته و برای بازماندگان سلامتی و صبر شکیبایی از خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

مهران رجبی بازیگر سینما، تلویزیون و مجری هم با اشاره به درگذشت شهادت گونه شهید آیت الله رئیسی نوشت: آیت الله سید ابراهیم رئیسی مردی جهادی بود که جان بر سر پیمانی که با مردم بسته بود، نهادند. زمانی که کشور هیچ ثباتی نداشت ایشان با ورود به میدان و به عنوان مرد عمل کشور را به ثبات رساند. فقدان ایشان ضایعه تلخی برای مردم ما محسوب می‌شود.

محسن افشانی بازیگر سینما و تلویزیون ضمن اشاره به این نکته که با غصه بسیار شهادت رئیس جمهور را تسلیت می‌گوید، توضیح داد: آیت الله رئیسی ارتباط خیلی خوب و صمیمی با هنرمندان داشتند. آخرین دیداری که با ایشان داشتم، افطاری با هنرمندان بود که ارتباط صمیمی بین ایشان و عزیزان هنرمند شکل گرفت. ایشان در پاسخ به همه سوالات و ابهامات هنرمندان، با شفافیت پاسخ دادند و خیلی باعث خوشحالی من بود که به اهالی هنر و فرهنگ دلگرمی می‌دادند.

وی افزود: در همان جلسه، هنگام خداحافظی به ایشان گفتم که «شنیده‌ام اگر فردی سید، آدم را مورد تفقد قرار دهد، ثواب دارد». به همین سبب ایشان بنده را مورد تفقد قرار دادند. فعالیت‌های زنده یاد شهید حضرت آیت الله دکتر رئیسی، کور سوی امیدی بود در این وضعیت که امیدوارم راه‌شان ادامه داشته باشد.

نسرین نکیسا بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما در پیامی شهادت رئیس جمهور و همراهانشان را تسلیت گفت و بیان کرد: شهادت رئیس جمهوری اسلامی ایران جناب ابراهیم رئیسی و همراهان ایشان را که در روز ولادت ثامن الحجج امام رضا (ع) رخ داد، برعموم ملت ایران تسلیت عرض می‌کنم. روح خدمتگزاران شهید، شاد و آرام.

ابوالفضل همراه بازیگر سینما و تلویزیون و مدیر فرهنگی با اشاره به اینکه آیت الله رئیسی و همراهانشان همگی نشانه شهادت را در کار و زندگی داشتند، توضیح داد: شهید حاج قاسم سلیمانی یک جمله معروف دارند که می‌گویند شرط شهید شدن شهید بودن است. به نظر بنده شهید آیت الله رئیسی و همراهانشان همگی این نشانه شهادت را در کار و در زندگیشان داشتند و چه توفیقی بالاتر از اینکه در حین خدمت به خلق، شهد شیرین شهادت نصیبشان شد. از خداوند منان برای آن شهیدان، علو درجات و برای امت اسلام و خانواده‌های شهدا صبر و سلامتی مسئلت دارم.

احمد معظمی کارگردان سینما و تلویزیون هم گفت: شهید رئیسی در مدار حقیقت، عدالت، اخلاق و ایمان قدم بر می‌داشتند. خادم امام رضا (ع) روحت شاد.

سیروس سپهری بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر هم با قرائت چند بیت شعر، شهادت رئیس جمهور و یاران همراهش را تسلیت گفت و بیان کرد: ما سینه زدیم بی صدا باریدند / از هر چه که دم زدیم، آنها دیدند؛ ما مدعیان صف اول بودیم / از آخر مجلس شهدا را چیدند؛ این بار شهدا را از مدعیان صف اول چیدند.

بهنوش بختیاری بازیگر سینما و تلویزیون هم در پیامی نوشت: به ملت شریف ایران و خانواده‌های محترم شهیدان بزرگوار جناب آقای آیت الله رئیسی و همراهان ایشان تسلیت عرض می‌کنم. از خداوند بزرگ صبر و شکیبایی برای بازماندگان عزیز و آرزوی موفقیت برای جانشین ایشان و آینده‌ای روشن برای این مرز و بوم دارم.

هادی مرزبان کارگردان تئاتر هم با تسلیت شهادت آیت الله رئیسی نوشت: شهادت رئیس جمهور را به اصحاب فرهنگ و هنر تسلیت می گویم. به احترام رئیس جمهور و شهدای این حادثه تمرین‌ها را کنسل کردم.

جعفر دهقان بازیگر سینما و تلویزیون هم با بیان اینکه شهید آیت الله رئیسی رابطه دوستانه و صمیمانه‌ای با هنرمندان داشت، اظهار کرد: شهید آیت الله رئیسی آن قدر با محبت بود که انسان هیچ‌گاه لطف و محبتش را فراموش نمی‌کند. این بزرگوار می‌خواست همیشه به مردم خدمتی کنند و تمام تلاشی که داشت، از بین بردن فساد بود اما نتوانست آن را تمام کنند و امیدوارم رئیس جمهور بعدی، ادامه‌دهنده راه ایشان در مبارزه با فساد باشد.

رضا رویگری بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون هم گفت: حادثه خوبی نبود. در دوره‌ای که ایشان رئیس جمهور بودند، بیش از همیشه احساس کردم که برای رفاه هنرمندان کار می‌کنند. امیدوارم دیگر در مملکت از این اتفاقات شاهد نباشیم.

محمد فیلی بازیگر پیشکسوت تلویزیون و سینما هم نوشت: رابطه آیت الله رئیسی با هنرمندان خوب بود و از معدود رؤسای جمهوری بودند که با هنرمندان ارتباط بیشتری داشتند. این اتفاق، ضایعه بزرگی است.

حامد عسکری شاعر و مجری تلویزیون هم توضیح داد: اتفاق مهیبی بود. فارغ از همه اختلاف سلیقه‌های اجتماعی، سیاسی و حکمرانی، آقای رئیسی به گواه همگان، رئیس جمهور زحمت‌کشی بودند. به هر حال فوت رئیس جمهور یک کشور اتفاق تلخی است و این اتفاق، جامعه را در شوک فرو برده است. البته که ایران عزیز ما روزهای سهمگین‌تر از این هم دیده است؛ اما به واسطه قدرت قانون اساسی و حکمرانی، کشور به شرایط مناسب بازخواهد گشت.

سعید ابوطالب کارگردان و مستندساز نیز عنوان کرد: آیت الله شهید رئیسی سه مشخصه بارز و مثبت داشتند: مخلص بودند، هدفمند بودند، پیگیر و خستگی ناپذیر بودند. روح نورانی اش با شهدا و امام عزیز محشور باشد ان‌شاءالله.

فرهاد بشارتی بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما هم با بیان اینکه سید مظلوم الگویی برای دیگر مسؤولان خواهد بود، نوشت: شهادت هنر مردان خداست، خادم الرضا (ع) آیت الله سید ابراهیم رئیسی، در حین خدمت به ملت، به سوی حق شتافت تا با شهادتش، ثابت کند که جهاد در راه خدا، شب و روز نمی‌شناسد و وقتی که سوگند خدمت به ملت یاد می‌کند باید پای سوگندش باشد و از جان و دل مایه بگذارد. روحش شاد و یادش گرامی.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.