تیم ملی هاکی سالنی کشورمان با شکست سنگین مالزی با نتیجه ۷ بر ۱ در دیدار نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا، با پس گرفتن جام قهرمانی از مالزی، برای نهمین بار قهرمان هاکی آسیا شد.

هاکی ایران بر بام آسیا ایستاد/ نهمین قهرمانی تیم ملی هاکی با شکست سنگین مالزی

به گزارش قدس آنلاین، گل‌های تیم ملی را امیرمهدی میرزاخانی، پیام لشگری و حمید نورانیان هرکدام ۲ و سجاد ممی‌زاده یک گل به‌ثمر رساندند و سجاد ممی‌زاده به‌عنوان بازیکن برتر دیدار لوح خود را از دستان بهرام قدیمی، رییس فدراسیون هاکی ایران و رییس هاکی داخل سالن آسیا دریافت کرد.

در پایان این رقابت‌ها امیرمهدی میرزاخانی با ثبت ۲۴ گل هم عنوان آقای گلی مسابقات و هم برترین بازیکن رقابت‌ها را به خود اختصاص داد.

مدال‌ها و کاپ تیم‌های برتر رقابت‌ها توسط بهرام قدیمی، رییس فدراسیون هاکی ایران و رییس هاکی داخل سالن آسیا اهدا شد.

قدیمی اعلام کرد فدراسیون هاکی جام قهرمانی خود را به روح شهدای راه خدمت آیت الله دکتر رئیسی، رئیس جمهور مردمی و هیات همراه ایشان، تقدیم می‌کند.

او تاکید کرد با برنامه‌ریزی هدفمند و عملیاتی مدون و با کادر فنی کامل با حمایت وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک و هیات‌های استانی و برگزاری اردوهای باکیفیت بتوانیم در جام جهانی کرواسی مقام سومی خود در جهان را ارتقا دهیم.

در دیدار رده‌بندی، قزاقستان با شکست تایلند مقام سوم رقابت‌ها را کسب کرد و تایلند در جایگاه چهارم ایستاد.

تیم ملی کشورمان که دارای رنکینگ ۲ جهان است به همراه مالزی جواز حضور در جام جهانی ۲۰۲۵ که اواخر امسال به میزبانی کرواسی برگزار خواهد شد را کسب کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.