رییس امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: ثبت نام چهل و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه آغاز شد.

ثبت نام چهل و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم آغاز شد

به گزارش قدس خراسان، جعفر حسینی با بیان اینکه ثبت نام چهل و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از اول خرداد ماه آغاز شده است، اظهار کرد: این دوره از مسابقات در دو گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال (متولدین دوم خرداد ۸۵ تا اول خرداد ۹۱) و ۱۸ سال به بالا (متولدین اول خرداد ۸۵ به بعد) برگزار می‌شود.

رئیس امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه زمان ثبت نام یکم تا ۱۹ خرداد است؛ افزود: برای ثبت نام در چهل و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم سایت دیگری پیش بینی شده است و و علاقمندان می‌توانند به تارنمای میز خدمت سازمان اوقاف و امور خیریه به نشانی my.oghaf.ir مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه مسابقات برای رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال صرفاً در دو رشته حفظ کل و قرائت تحقیق برگزار می‌شود؛ گفت: این دوره از مسابقات در ۱۳ رشته برگزار می‌شود و متقاضیان برای اطلاع از محتوا و منابع آزمون‌های کتبی و شفاهی حتماً شیوه نامه اجرایی این دوره از مسابقات را با دقت مطالعه نمایند.

حسینی در خصوص سایر رشته‌های چهل و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: رشته‌های این دوره از مسابقات ویژه گروه سنی بالای ۱۸ سال در بخش آوایی انفرادی شامل رشته‌های؛ حفظ کل، حفظ ۲۰ جز، حفظ ۱۰ جز، حفظ ۵ جز، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان و دعاخوانی است.

رئیس امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی بیان کرد: در بخش گروهی چهل و هفتمین دوره مسابقات قرآن رشته مدیحه سرایی و همخوانی قرآن کریم مانند سال‌های گذشته برای علاقمندان در این رشته‌ها لحاظ شده است.

وی تصریح کرد: در بخش معارفی عمومی که تنها رشته‌ای به شمار می‌آید که علاقمندان بدون هیچ تخصص قرآنی می‌توانند در آن شرکت نمایند ترجمه سوره‌های لقمان، حجرات و حشر به عنوان منبع و محتوای آزمون در نظر گرفته شده است.

حسینی افزود: در بخش معارف تخصصی نیز رشته‌های معارف قرآن کریم، معارف نهج البلاغه و معارف صحیفه سجادیه از رشته‌هایی هستند که علاقمندان به معارف دینی همواره تمایل به شرکت در این رشته‌ها دارند و منابع و محتوای آزمون‌ها نیز در سایت ثبت نام بارگذاری گردیده است.

رئیس امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با توصیه مؤکد به علاقمندان شرکت در این دوره از مسابقات مبنی بر ثبت نام الکترونیکی در روزهای اولیه گفت: شایسته است متقاضیان در روزهای ابتدایی نسبت به ثبت نام در سایت اقدام کرده و آن را به روزهای پایانی موکول نکنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.