۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۹
کد خبر: 993638

روابط عمومی سازمان غذا و دارو از توفف خط تولید محلول دیالیز صفاقی یک شرکت دارویی به منظور بررسی بیشتر خبر داد و اعلام کرد: دستور قطع توزیع و مصرف تمامی سری‌های ساخت این خط تولید به سراسر کشور ابلاغ شد.

خط تولید یک شرکت دارویی متوقف شد

پس از نخستین گزارش‌ها مبنی بر ایجاد برخی مشکلات و عوارض پس از مصرف محلول دیالیز صفاقی یک شرکت دارویی در ۱۷ خرداد، بررسی موضوع به سرعت در دستور کار ادارات کل تخصصی مرتبط سازمان غذا و دارو قرار گرفته و دستور توقف تولید، توزیع و مصرف تمامی سری ساخت تولیدی این محصول تا زمان بررسی آزمایشات دقیق‌تر در سطح کشور صادر شد.

روابط عمومی سازمان غذا و دارو با اعلام این خبر تصریح کرد: همزمان به منظور بررسی‌ دقیق‌تر، دو تیم کارشناسی متخصص حوزه فرآیندهای تولید و آزمایشگاه برای بررسی لازم در خصوص مشکلات گزارش شده بلافاصله به محل تولید اعزام شدند و به محض مشخص شدن نتیجه بررسی‌ها، اطلاع‌رسانی مقتضی در مورد آن صورت خواهد گرفت.

روابط عمومی سازمان غدا و دارو با تاکید بر اینکه این سازمان به‌عنوان نهاد عالی تنظیم‌گر و ناظر، کیفیت محصولات سلامت‌محور و سلامت مردم عزیز را خط قرمز خود دانسته و به‌هیچ وجه از آن عدول نمی‌کند، وظیفه خود می‌داند با جدیت و بدون هیچ ملاحظه‌ای، الزامات تخصصی کیفی در مورد پایش تمامی محصولات را مدنظر قرار داده و اقدامات قانونی متناسب انجام شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.