۴ صیاد ایرانی که به علت ورود غیرمجاز به آب‌های سرزمینی قطر توسط گارد ساحلی آن کشور دستگیر و در زندان بسر می‎‌بردند آزاد و به کشورمان منتقل شدند.

۴ ایرانی زندانی در قطر آزاد و به کشورمان منتقل شدند

عسکر جلالیان؛ معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری از آزادی و انتقال ۴ نفر از صیادان ایرانی محبوس در زندان‌های قطر به کشورمان خبر داد.

جلالیان ضمن اعلام این خبر افزود: با همکاری مستمر وزارت‌خانه‌های دادگستری و امورخارجه و پیگیری سفارت کشورمان در دوحه، ۴ نفر از هموطنانمان ضمن برخورداری از عفو، از زندان آزاد و از طریق فرودگاه امام خمینی(ره) به کشورمان منتقل شدند. این افراد به علت ورود غیرمجاز به آب‌های سرزمینی قطر توسط گارد ساحلی آن کشور دستگیر و در زندان بسر می‎‌بردند.

رئیس کمیته انتقال محکومین با اشاره به فعالیت‌ هموطنان استان‌های جنوبی کشور در پهنه‌های آبی و حرفه صیادی اظهار کرد: به شهروندان ایرانی حاشیه خلیج فارس توصیه می‌کنیم تمهیدات لازم در سفرهای دریایی را به کار گرفته و ضمن رعایت حق حاکمیت کشورهای همسایه، از ورود غیرمجاز به حریم این کشورها خودداری کنند.

گفتنی است حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای؛ رئیس قوه قضاییه در دیدار ۲۳ خرداد خود با امیر قطر که در جریان سفر رئیس دستگاه قضا به این کشور انجام شد، درخواست مساعدت قطر برای آزادی و عفو زندانیان ایرانی محبوس در این کشور را داشت که با موافقت و پذیرش امیر قطر مواجه شد.

اژه‌ای در آن دیدار با اشاره به ضرورت توسعه مناسبات حقوقی و قضایی میان ایران و قطر به‌ویژه در حوزه معاضدت‌های قضایی و انتقال محکومان، با عنایت به در پیش بودن عید سعید قربان، درخواست عفو یا انتقال تعداد دیگری از زندانیان ایرانی که در قطر محکومیت یافته‌اند را مطرح کرد و تمیم بن حمد بن خلیفه آل‌ثانی؛ امیر قطر از آمادگی برای کمک به اجرای مباحث مربوط به عفو یا انتقال برخی از محکومان خبر داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.