قدس آنلاین

کل اخبار:30369

 • لباس سفیدزمستان و باغ وکیل آباد مشهد ۱۳۹۹-۰۹-۲۳ ۱۱:۴۰

  سیدحمیدهاشمی

  لباس سفیدزمستان و باغ وکیل آباد مشهد

  زمستان.. باز می آید با همان قار قار کلاغ ها و تن پوش سفید نشسته بر تن درختان و باز بوی هیزم و عطر دود و آتش و کوچه هایی که به انتظار بهار خواهند نشست یک روز هم بهار خواهد آمد شاید جمعه ای صبح "سیدحمیدهاشمی"

 • پلیس فتا ۱۳۹۹-۰۹-۲۱ ۱۸:۲۸

  «پسر ۱۴ ساله شیفته بازی آنلاین» حساب والدینش را خالی کرد

  رئیس پلیس فتا استان از کشف پرونده با موضوع برداشت غیر مجاز خبر داد و گفت: والدین آگاه باشند در صورت سهل انگاری، امکان برداشت مبالغ غیرمجاز از کارت بانکی آن‌ها توسط فرزندان شیفته بازی آنلاین، محتمل است.

 • هفته نامه الکترونیکی قدس آنلاین/ 18 آذر 1399 ۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۱۳:۰۹

  هفته نامه الکترونیکی قدس آنلاین/ 18 آذر 1399

 • دیدار امیر قطر و کوشنر ۱۳۹۹-۰۹-۱۶ ۱۵:۱۶

  نگاهی به توافق دوحه و ریاض برای حل اختلافات

  آیا قطر دین خود به ایران و ترکیه را فراموش می‌کند؟!

  آرش خلیل‌خانه

  عربستان و قطر ظاهرا به توافق اولیه بر سر یک طرح مرحله‌ای برای کاهش تنش و حل اختلافات خود رسیده‌اند، اما سایه جنگ اقتصادی و سیاسی و محاصره قطر بر روابط ریاض و دوحه سنگین‌تر از آنست که در کوتاه مدت یا حتی میان مدت به طور کامل کنار برود.

 • گرامیداشت روزجهانی معلولین در آسایشگاه فیاض بخش مشهد ۱۳۹۹-۰۹-۱۳ ۱۶:۴۳

  سیدحمیدهاشمی

  گرامیداشت روزجهانی معلولین در آسایشگاه شهید فیاض بخش مشهد

  مراسم گرامیداشت روزجهانی معلولین در موسسه خیریه توانبخشی ونگهداری معلولین شهیدفیاض بخش مشهد برگزار شد. حسینی معاون این موسسه اظهار داشت: در این موسسه که با تلاش و مساعدت خیرین اداره میشود معلولین جسمی از سطح نوزاد تا ۶۵ سال نگهداری وتحت آموزشها درسی علمی و مهارت آموزی قرار میگیرند که بسیاری از این افراد موفق به کسب مدارج علمی تا سطح دکترا شده و در جامعه مشغول خدمت میباشند.

 • صباح زنگنه ۱۳۹۹-۰۹-۰۹ ۱۴:۴۱

  صباح زنگنه کارشناس ارشد مسائل منطقه در گفتگو با قدس آنلاین:

  مصطفی الکاظمی مسامحه می‌کند/سفارت آمریکا در بغداد می‌تواند به تنهایی دست به یک کودتا بزند

  آرش خلیل‌خانه

  صباح زنگنه با اشاره به توافق بغداد و واشنگتن برای کاهش ۵۰۰ نفر از نیروهای آمریکا در این کشور می‌گوید مصطفی الکاظمی در مورد اخراج نظامیان آمریکایی مسامحه می‌کند و نمی‌خواهد با اجرای مصوبه پارلمان موقعیتش را به مخاطره بیندازد. او اما می‌گوید اگر فشار پارلمان به نتیجه نرسد و آمریکایی‌ها نروند،آنگاه میدان برای نیروهای مردمی عراق باز خواهد بود که با روش خودشان برای اخراج نیروهای اشغالگر و بیگانه اقدام کنند.

 • آرش خلیل خانه ۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۱۷:۳۳

  معادله زمان در ترور شهید فخری‌زاده

  آرش خلیل‌خانه

  در پی ترور مقام ارشد وزارت دفاع ایران پیام‌ها و توصیه‌های مقام‌های اروپایی برای خویشتنداری و پرهیز ایران از پاسخ به این اتفاق سرازیر شده و این همان چیزی است که رژیم صهیونیستی دقیقاً روی آن حساب کرده بود.

 • ظهره‌وند - کراپ‌شده ۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۱۴:۵۶

  ابوالفضل ظهره‌وند کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با قدس آنلاین:

  ترور دیروز خروجی دیدار نتانیاهو و محمد بن سلمان است/ حکومت‌هایی که پای موساد را به منطقه بار کردند از ایران سیلی خواهند خورد

  رژیم صهیونیستی به تنهایی مسئول ترور معاون وزیر دفاع و دانشمند برجسته هسته‌ای ایران نیست و هر کشور و حکومتی که بستر حضور و فعالیت رژیم صهیونیستی را در خاک خود فراهم می‌کند باید مسئولت کارهای این رژیم ناخلف و میهمان ناخوانده را هم بپذیرد و هزینه‌اش را بدهد.

 • دیدار بن سلمان و نتانیاهو ۱۳۹۹-۰۹-۰۳ ۱۷:۰۰

  هانی‌زاده کارشناس ارشد مسائل منطقه در گفت‌وگو با قدس آنلاین:

  دیدار محمد بن‌سلمان و نتانیاهو در خاک عربستان پیامی برای بایدن است/ همکاریهای امنیتی و تروریستی جبهه عبری-عربی علیه ایران افزایش می‌یابد

  آرش خلیل‌خانه

  یک کارشناس و تحلیلگر ارشد مسائل منطقه می‌گوید سفر نتانیاهو به خاک عربستان برای دیدار با محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در حضور مایک پمپئو ارسال یک پیام روشن به بایدن است که ریاض و تل‌آوید مخالف سیاستهای او در مورد بازگشت به برجام و کاهش فشار بر ایران هستند.

 • سردار شریف ۱۳۹۹-۰۹-۰۳ ۰۹:۲۶

  سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگوی اختصاصی با قدس آنلاین:

  تفکر بسیجی با همت سردار سلیمانی در سراسر منطقه گسترش یافته/ بسیج متعلق به قشر، گروه یا حزب خاصی نیست

  آرش خلیل‌خانه

  ترامپ با قلدر مآبی خودش توانست خیلی‌ها را مرعوب کند اما ایران به برکت برخورداری از سرمایه ارزشمند و تعیین کننده‌ای به‌نام ولی فقیه و روحیه بسیجی، تنها کشوری که با وجود فشارها و سختی‌ها مقابل قلدری دولت آمریکا ایستاد و پیروز شد و این دستاورد مردم کشور ما را برای سالهای متمادی بیمه خواهد کرد.

 • بسیج ۱۳۹۹-۰۹-۰۲ ۰۷:۳۲

  گزارش قدس آنلاین به مناسبت هفته بسیج مستضعفین

  بسیج بر قله پیروزی از جنگ تحمیلی تا اقتصاد مقاومتی

  آرش خلیل خانه

  هفته بسیج زمانی برای تقدیر و گرامیداشت پایداریها و از جان گذشتنها و ایثار نیروهایی است که از متن و بطن جامعه و از دل ملت ایران برخاستند و با هیچ چشمداشتی با کمترین امکانات، تنها با عقیده و باور و پایداری بزرگترین کارها را به سرانجام رساندند.

 • مجله ۱۳۹۹-۰۹-۰۱ ۱۱:۴۰

  مجله تصویری قدس آنلاین / شماره چهل و نهم /آذر ماه 99

 • بی بی شفائی؛ پیرزنی که پناهنده امام رضاعلیه السلام شده است ۱۳۹۹-۰۸-۲۹ ۱۱:۱۹

  سیدحمیدهاشمی

  سیده بی بی؛ پیرزنی که پناهنده امام رضاعلیه السلام است

  سیده بی بی؛ پیرزن سیده و سالخورده ای است که در حاشیه همین شهری که امامش را به رضای غریب الغربا میشناسیم زندگی میکند. امامی که البته رضا بود به رضای خدا. سیده بی بی خیلی بیشتر از تمام هفتادوهفت سالگی اش به امام رضا ارادت دارد. پنجاه سال پیش پس از فوت همسر و دو فرزندش به مشهد می آید و پناهنده امام رضا میشود. و کمی بعدبستگانش اورا پیدا میکنند و بخشی از خانه شان را دراختیار بی بی میگذارند. حالا دیگر بی بی 50 سال است که بدون هیچ تعطیلی، هرروز به زیارت امام رضا می آید. هرروزِ سال وبدون هیچ وقفه ای. با اتوبوس می آید و با همان هم برمیگردد. و البته سالهاست که ساعاتی از روز را دریکی از موسسات قرآنی نزدیک خانه اشان به رایگان خدمت میکند و چایی دم میکند. حالا بی بی شفائی یا همان سیده بی بی عزیز محل است و در تمام این سالها بستگانش به خوبی از او مراقبت وپرستاری میکنند. دلق گدای عشق را گنج بود در آستین زود به سلطنت رسد هرکه بوَد گدای تو "سیدحمیدهاشمی"

 • واکنش جهانگیری و نوبخت به نطق قالیباف ۱۳۹۹-۰۸-۲۸ ۰۸:۰۲

  در گفت‌وگوی قدس آنلاین با دو نماینده مجلس مطرح شد

  چرا دولتمردان نطق انتقادی قالیباف را تاب نیاوردند؟

  آرش خلیل خانه

  در یکی دو روز گذشته پس از سخنرانی انتقادی رئیس مجلس درباره عملکرد اقتصادی دولت و این جمله او که گرانی‌ها به عملکرد دولت ارتباط دارد، نه آمریکا و انتخابات این کشور و نباید معیشت مردم را به پیروزی یا شکست یک نفر در کاخ سفید گره زد، این موضوع بر دولتمردان گران آمد و موجی از پاسخ‌ها و نقدهای تند و تیز را در مقابل به دنبال داشت.

 • پنج قولوها ۱۳۹۹-۰۸-۲۷ ۱۹:۰۷

  پنج قلوهای مشهدی در آستانه پنج سالگی

  تصویر : سید حمید هاشمی تدوین: قاسم جعفری

 • هفته نامه الکترونیکی قدس آنلاین/ 27 آبان 1399 ۱۳۹۹-۰۸-۲۷ ۱۸:۰۷

  هفته نامه الکترونیکی قدس آنلاین/ 27 آبان 1399

 • هنر معماری اسلامی در حرم مطهر رضوی - مسجد جامع گوهرشاد ۱۳۹۹-۰۸-۲۶ ۱۹:۳۴

  مسعود نوذری

  هنر معماری اسلامی در حرم مطهر رضوی - مسجد جامع گوهرشاد

  مسجد گوهرشاد، یکی از بناهای باشکوه و باستانی عهد تیموری است که در اوایل قرن نهم قمری بنا شده است. این مسجد به دستور بانو گوهرشاد، در سال 821 قمری ساخته شد. کاشی‌کاری مسجد، نمونه‌ای از شاهکارهای عهد تیموری است. طاق‌های گنبدی شکل مسجد و مناره‌های آن با ویژگی و تزئینات خاص و با استفاده از سبک مقرنس، همچنین نقوش و خطوط دیوار بر روی زمینه‌ی گچی و معرق‌کاری ممتاز عصر تیموری، جلوه‌های بی‌نظیری از هنر ایرانی را در قلب حرم مطهر به نمایش گذاشته است. ضلع‌های مسجد، همه با کاشی‌های معرق نفیس آراسته شده و در تمام دیوارها و غرفه‌های آن اسماءالله و آیات قرآن و احادیثی که بعضی مربوط به مسجد است، وجود دارد.

 • جهش تولید؛ دارو سازی ثامن ۱۳۹۹-۰۸-۲۴ ۰۹:۰۱

  علیرضا صفرزاده

  جهش تولید؛ دارو سازی ثامن

  شرکت دارو سازی ثامن در سال 1363 تأسیس و در سال 1371 در مشهد به بهره‌برداری رسیده و در مسیر ایجاد اشتغال، محرومیت‌زدایی و توسعه و آبادانی ایران اسلامی در زمینی به مساحت 10 هکتار و با زیربنایی بیش از 38 هزار مترمربع فعالیت خود را آغاز ‌کرد. این شرکت نزدیک به 100 نوع محصول در 9 دسته دارویی شامل سرم‌های الکترولیت و قندی، دیالیز صفاقی، همودیالیز، آنتی‌بیوتیک‌های تزریقی، فرآورده‌های بیوتکنولوژی، مسکن و بی‌حس‌کننده، جایگزین‌شونده‌های پلاسمای خون، دیورتیک‌ها و همچنین شست‌وشو و رقیق‌کننده‌ها و... تولید می‌کند که در این میان 40 نوع محصول شرکت در دسته سرم‌های الکترولیت و قندی قرار می‌گیرد. در دوران کرونایی شرکت دارو سازی ثامن،از اسفند 98 جهت برطرف کردن نیاز کشور به محلو لهای ضدعفونی کننده اقدام به دریافت پروانه تولید از وزارت بهداشت کرد و راه اندازی خط تولید محلو لهای هندراب(ویژه دست) طبق فرمول استاندارد سازمان بهداشت جهانی ( WHO ) را با موفقیت انجام داد.محلول ضدعفونی دست و سطوح در احجام 120 میلی لیتری، یک لیتری و پنج لیتری در این شرکت در حال تولید است. از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور این شرکت تمامی تلاش خود را متمرکز در بخش تولید سرمها و محلولهای الکترولیت مورد نیاز مراکز درمانی کشور قرار داد. به طوری که تدارکات لازم برای تأمین مواد اولیه بسته بندی و فرمولاسیون این محلو لهای دارویی (سرم ها) انجام گرفت، در هفت ماه ابتدای سال 99 حدود 19 میلیون واحد سرم تولید و به مراکز درمانی ارسال شده است.

 • هفته نامه الکترونیکی قدس آنلاین/ 20 آبان 1399 ۱۳۹۹-۰۸-۲۰ ۱۶:۴۸

  هفته نامه الکترونیکی قدس آنلاین/ 20 آبان 1399

 • مهمانپرست - کراپ‌شده - آینه ۱۳۹۹-۰۸-۱۹ ۱۶:۳۲

  رامین مهمانپرست در گفت‌وگوی تفصیلی با قدس آنلاین:

  بایدن شاید ترجیح دهد با دولت بعدی ایران مذاکره کند/ هر توافق جدیدی در مورد برجام حداقل به یک سال زمان نیاز دارد

  آرش خلیل‌خانه

  جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا در رقابت‌های انتخاباتی خود وعده بازگشت به برجام و اصلاح سیاستهای ترامپ در مورد این توافق بین‌المللی را داده است. موضوعی که شاید اولین و مهم‌ترین عامل برای مهم شدن انتخابات آمریکا برای ایرانیان شد. اما واقعیت این است که گاهی احیا و بازسازی یک توافق از مسیری که برای حصول به آن توافق شده ممکن است سخت‌تر باشد.

 • ترامپ ۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۱۶:۰۶

  75 روز دلهره آور برای دموکرات‌ها

  برجام و سیاست زمین سوخته ترامپ

  آرش خلیل‌خانه

  دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شکست سختی از جو بایدن خورد، اما او نشان داده که بازنده اخلاق مدار و خوبی نیست و بروز رفتارهای نامعقول و حساب نشده از او نه تنها غیر منتظره نیست که اتفاقا همگان انتظار آنرا دارند.

 • آرش شفاعی ۱۳۹۹-۰۸-۱۸ ۱۰:۳۵

  «جشنواره کتاب و رسانه» بی‌توجهی به خبرنگاران کتاب را جبران کرده‌است

  دبیر تحریریه خبرگزاری قدس آنلاین بیان کرد: اگر آثار برجسته خبرنگاران این حوزه را برجسته‌تر نکنیم، این مخاطره وجود دارد که چیزی به‌نام خبرنگاری کتاب در فضای رسانه‌ای کشور باقی نماند و مهم‌ترین کارکرد جشنواره، دیده‌شدن فعالیت خبرنگاران کتاب در رسانه‌های کشور است.

 • محمود زارعی ۱۳۹۹-۰۸-۱۷ ۱۸:۲۹

  تحریم ناپذیری بازار انرژی با توسعه دیپلماسی منطقه‌ای

  محمود زارعی پژوهشگر اقتصاد مقاومتی

  انرژی در کنار خدمات بانکی و نظام مبادلات ارزی مهم‌ترین محورهای تحریم‌های آمریکا است؛ تحریم‌هایی که هم طرف آمریکایی بر آن تاکید دارد و هم رفع آن برای ایران آنقدر مهم بوده است که در مذاکرات برای حفظ برجام، به عنوان هسته اصلی گفتگوها مطرح شده است.

 • محمدحسن قدیری ابیانه ۱۳۹۹-۰۸-۱۶ ۱۸:۲۹

  کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌ وگو با قدس آنلاین:

  نه دموکرات‌ها و نه جمهوری‌خواهان نمی‌توانند افول آمریکا را متوقف کنند/ تنها راهی که پیش روی آمریکایی‌هاست، سلطه بر منابع نفتی عمده جهان است

  ساحل عباسی

  کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: بی‌تردید هر فردی در آمریکا رئیس جمهور شود تنها به دنبال حفط قدرت تک ابرقدرتی آمریکاست و برای این موضوع حاضر به انجام هر کاری است تا این موقعیت را برای آمریکا حفظ کند. 

 • علی یعقوبی ۱۳۹۹-۰۸-۱۵ ۲۲:۳۳

  «مدیر عامل مؤسسه فرهنگی قدس» منصوب شد

  طی حکمی از سوی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی علی یعقوبی به عنوان«مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قدس» منصوب شد.

 • ظهره وند - کراپ‌شده ۱۳۹۹-۰۸-۱۵ ۱۵:۰۱

  ابوالفضل ظهره‌وند در گفتگوی تفصیلی با قدس آنلاین:

  کار ترامپ تمام است/ جامعه آمریکا به شکل خطرناکی دو قطبی شده و در آستانه آشوب قرار دارد

  آرش خلیل‌خانه

  ادعای ربودن و امحای آرا از سوی دموکرات‌ها، ریختن آرای تقلبی بجای آرای ربوده شده به صندوق‌ها، تقلب در انتخابات پستی که دهه‌هاست در آمریکا انجام می‌شود و شکایت زودهنگام به دیوانعالی پیش از اعلام قطعی نتیجه انتخابات نشان می‌دهد ترامپ ابایی ندارد که در صورت شکست به سیم آخر بزند و نتیجه انتخابات را نپذیرد یا حداقل سیستم قضایی و دیوان عالی را برای تغییر نتیجه انتخابات زیر فشار بگذارد.

 • زرشک ۱۳۹۹-۰۸-۱۲ ۱۱:۵۸

  سیدحمیدهاشمی

  برداشت زرشک

  بافرارسیدن فصل برداشت زرشک،کشاورزان استان خراسان جنوبی شروع به برداشت محصول زرشک خود کردند. زرشک درختچه ‌ای تیغدار به طول یک تا پنج متر است که چوب آن به رنگ قرمز، قهوه ‌ای یا زرد است و برگ ‌های آن با دندانه ‌های اره‌ای و میوه آن قرمز رنگ و ترش مزه ‌است. متوسط برداشت زرشک در هر هکتار یک تن است و سالانه 140 تا 150 تن زرشک در این استان تولید و برداشت می شود.

 • جواد منصوری ۱۳۹۹-۰۸-۱۱ ۱۶:۱۴

  جواد منصوری در گفت‌وگو با قدس آنلاین:

  آغاز کنندگان جنگ‌های صلیبی مسیحیانی از سرزمین فرانسه بودند/ فرانسوی‌ها می‌خواهند همچنان رهبر دشمنی فکری با اسلام باشند

  آرش خلیل‌خانه

  حرکت مشمئز کننده یک رسانه فرانسوی در توهین به مقدسات و پیامبر گرامی اسلام و و منزجر کننده‌تر از آن حمایت دولتمردان فرانسه و در رأس آنها امانوئل مکرون از این هتک حرمت به بهانه آزادی بیان هزینه سنگینی را بر این کشور تحمیل کرد.

 • مجله ۱۳۹۹-۰۸-۱۰ ۰۷:۲۵

  مجله تصویری قدس آنلاین / شماره چهل و ششم/مهر ماه 99

 • انتخابات آمریکا ۱۳۹۹-۰۸-۰۹ ۱۰:۵۷

  کارشناس مسائل بین الملل در گفت‌وگو با قدس آنلاین:

  تبعات بلند مدت انتخاب بایدن بر اقتصاد ایران از تأثیر انتخاب ترامپ بیشتر است

  ساحل عباسی

  کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: در صورتی که آقای ترامپ یک بار دیگر وارد کاخ سفید شود قطعاً تهدید و زیان این انتخاب در کوتاه مدت ممکن است تبعات اقتصادی و ریزش‌هایی در بازارهای ما به لحاظ روانی داشته باشد اما تبعات انتخاب آقای جو بایدن در بلند مدت روی مسائل ایران، بیشتر از پیامدهایی است که انتخاب آقای ترامپ بر اقتصاد ما می‌گذارد.