چهارمحال و بختیاری

کل اخبار:339

 • سلاح غیرمجاز شکارچی ۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۰:۱۲

  شکارچی بی‌رحم در چهارمحال و بختیاری به دام قانون افتاد

  مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال‌وبختیاری گفت: پس از مدت‌ها تحقیق و رصد برای دستگیری متخلف حرفه‌ای شکار، این شکارچی بی‌رحم در شهرستان کیار دستگیر شد.

 • سردار محمد علی اکبری ۱۳۹۹-۱۰-۰۷ ۱۵:۴۰

  با محوریت چهلمین سالگرد انقلاب

  ۷۵۰ عنوان برنامه در استان چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

  شهرکرد- فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم علیه السلام از برگزاری ۷۵۰ عنوان برنامه همزمان با نخستین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی خبر داد.

 • زاگرس ۱۳۹۹-۱۰-۰۵ ۱۱:۵۴

  بشنو از« بلوط» چون حکایت می‌کند

  زاگرس نفس کم می آورد؛چوب حراج به درختان صد ساله

  شهرکرد- خبرها حکایت از حال ناخوش جنگل‌های زاگرس دارد که هر بار به شیوه‌ای زخم جدیدی را متحمل می‌شوند و متأسفانه به طرق مختلف مورد هجمه سودجویان و برداشت‌های غیرطبیعی قرار می‌گیرد.

 • سرخون ۱۳۹۹-۰۹-۲۶ ۱۲:۵۶

  به دلیل نشت نفت در منابع آبی و خاکی

  «طلای سیاه» روزگاه کشاورزان سرخون را سیاه کرد

  شهرکرد- رودخانه سرخون در استان چهارمحال و بختیاری منبع تغذیه و شرب بسیاری از دام‌ها و اراضی کشاورزی است که حالا به دلیل آلودگی ناشی از شکستگی لوله نفت اشتغال بسیاری از مردم در بخش میانکوه را به خطر انداخته است.

 • آتش ۱۳۹۹-۰۹-۲۳ ۱۶:۱۷

  قدس آنلاین از چهار محال و بختیاری گزارش می دهد

  آتش سوزی خط لوله نفت در روستای سرخون وحشت آفرید

  شهرکرد- خط لوله نفت مارون که ظهر امروز در مجاورت روستای سرخون در استان جهار محال و بختیاری دچار شکستگی شد اندکی بعد شعله ور و موجب ایجاد رعب و وحشت در بین اهالی این روستا شد.

 • سرخون ۱۳۹۹-۰۹-۲۳ ۱۵:۲۰

  قدس آنلاین از چهار محال و بختیاری گزارش می دهد

  شکستگی خط لوله نفت در «سرخون» روزگار محیط زیست را سیاه کرد

  شهرکرد- شکستگی خط لوله انتقال نفت مارون در منطقه «سرخون» استان چهار محال و بختیاری ظهر یکشنبه بخش وسیعی از این منطقه را آلوده کرد.

 • مسکن ۱۳۹۹-۰۹-۲۲ ۱۵:۰۰

  احداث ۲۷۸مسکن مددجویی در چهارمحال و بختیاری

  شهرکرد - مدیرکل کمیته امداد امام خمنی(ره) چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت بحث تأمین و تعمیر مسکن مددجویان زیرپوشش این نهاد گفت: امسال تاکنون ۲۷۸ مورد مسکن مددجویی دراستان احداث شده است.

 • آب ۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۱۵:۲۲

  مدیریت آب؛ نقش بر آب/ سرچشمه های کوهرنگ در عطش آب

  تهیه کننده: جواد یوسفی

  شکایات مردمی از پروژه‎ انتقال آب نظیر پروژه کوهرنگ برای انتقال آب به استان اصفهان همواره مورد اعتراض بسیاری از ساکنان چهار محال و بختیاری بوده است.

 • کوهرنگ ۱۳۹۹-۰۹-۱۸ ۱۳:۱۶

  گزارش اختصاصی قدس آنلاین از دیار چهارمحال و بختیاری

  مدیریت آب نقش بر آب ؛ سرچشمه های کوهرنگ در عطش آب

  گزارش وتصویر: جواد یوسفی

 • اینترنت ۱۳۹۹-۰۹-۰۹ ۰۹:۵۲

  به دلیل محرومیت از اینترنت و تلفن همراه

  روستائیان چهار محال وبختیاری در دسترس نیستند

  شهرکرد- دسترسی به شبکه تلفن همراه و هم چنین اینترنت بنا بر گفته تمامی کارشناسان این روز ها یکی از ملزومات زندگی است چنانچه که بدون آن واژه هایی مانند دولت الکترونیک نامفهوم بوده و در شرایطی که بدون اینترنت حتی شرایط تحصیل در زمان کرونا نیز غیر ممکن است اما هم چنان بسیاری از روستائیان به ویژه در استان چهار محال و بختیای از آن محروم هستند.

 • مدیر امور زائرین غیرایرانی آستان قدس رضوی ۱۳۹۹-۰۸-۲۴ ۱۶:۲۵

  کمک مؤمنانه آستان قدس رضوی در چهارمحال وبختیاری

  چهارمحال و بختیاری -کارشناس مسئول دبیرخانه آستان قدس رضوی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تاکنون سه مرحله کمک مومنانه از سوی آستان قدس رضوی در استان پیاده شده است، گفت: سومین مرحله کمک مومنانه از حدود یک ماه قبل و تحت عنوان طرح نان مهربانی در استان آغاز شده که هدف آن تامین نان شب نیازمندان است و البته شاهد رفع نیازهای بیشتر خواهیم بود.

 • فرشبافان ۱۳۹۹-۰۸-۱۷ ۱۶:۲۱

  بافندگان فرش چهارمحال و بختیاری بیمه می‌شوند

  شهرکرد-رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از پوشش بیمه‌ای رایگان بافندگان فرش دستباف خبر داد و گفت:آخرین مهلت بهره‌مندی جامعه هدف از این طرح ملی پایان آبان‌ماه است.

 • پرندگان مهاجر ۱۳۹۹-۰۸-۱۰ ۱۶:۱۵

  پرندگان مهاجر در تالاب‌های چهارمحال وبختیاری فرود آمدند

  شهرکرد-مدیر اداره حفاظت محیط زیست بروجن چهارمحال و بختیاری از فرود و استقرار بیش از ۴۸ هزار پرنده مهاجر آبزی در تالاب‌های بین‌المللی گندمان و چغاخور و تالاب محلی علی‌آباد این شهرستان خبر داد.

 • استاندار چهار محال ۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۱۶:۲۲

  ادارات اجازه دورکاری به کارمندان دهند

  چهارمحال و بختیاری- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: اداراتی که می‌توانند با نیروی کمتر امور خود را انجام دهند اجازه دورکاری به کارمندان بدهند.

 • تعطیلی مدارس ۱۳۹۹-۰۷-۲۶ ۱۷:۳۷

  تعطیلی مدارس چهار محال و بختیاری بی‌نتیجه ماند

  چهارمحال و بختیاری - مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: هنوز هیچ پاسخی به نامه ستاد کرونای استان، برای تعطیلی مدارس داده نشده است.

 • راه آهن ۱۳۹۹-۰۷-۲۱ ۰۷:۵۴

  قدس‌آنلاین گزارش می‎دهد

  ۹ سال انتظار، برای شنیدن سوت قطار در بام ایران

  شهرکرد- کلنگ راه آهن مبارکه - سفیددشت-شهرکرد در سال ۹۰ بر زمین خورده است که با اجرای این پروژه تحول بزرگی در بخش‌های مختلف چهارمحال و بختیاری ایجاد می‌گردد، اما بعد از گذشت ۹ سال مسئولین وعده تکمیل زیرساخت‌های آن را تا پایان عمر دولت، دوازدهم می‏‌دهند.

 • رئیس سازمان بسیج عشایر ۱۳۹۹-۰۷-۰۹ ۱۵:۴۲

  مسئولان مشکل گرانی داروی دام عشایر را حل کنند

  چهارمحال و بختیاری -رئیس سازمان بسیج عشایر کشور، گفت: یکی از مشکلات عشایر کمبود و گرانی داروی دام است که انتظار می‌رود مسئولان استانی و کشوری پیگیر حل این معضل باشند.

 • زلزله ۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۰۸:۴۳

  زلزله نسبتاً شدیدی چهارمحال و بختیاری را لرزاند

  زلزله امروز صبح مرز استان‌های چهارمحال و بختیاری و اصفهان را لرزاند.

 • استاندار چهارمحال وبختیاری ۱۳۹۹-۰۷-۰۱ ۱۷:۲۲

  مدیران می‌توانند به یک‌سوم کارکنان خود دورکاری دهند

  چهارمحال و بختیاری- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت:مدیران دستگاه‌های اجرایی می‌توانند به یک سوم کارکنان خود دورکاری و مرخصی تشویقی اعطا کنند.

 • ورود ممنوع #درخانه_بمانیم ۱۳۹۹-۰۶-۳۱ ۱۶:۰۲

  راه‌اندازی پویش «چهار_هفته_در_خانه_بمانیم»در چهارمحال و بختیاری

  چهارمحال و بختیاری- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: به منظور جلوگیری از شیوع کرونا پویش همگانی " چهار_هفته_در_خانه_بمانیم" در چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی شده است.

 • گوشت قرمز ۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۰۹:۵۷

  گوشت قرمز روی موج گرانی؛ دام های چهار محال و بختیاری قاچاق می شود

  شهرکرد- استان چهار محال و بختیاری به دلیل بهره مندی از دشت های سرسبز و اشتغال بسیاری از مردمانش به کار دام پروری یکی از قطب های تولید گوشت قرمز در کشور است اما چرا قطب تولید گوشت در کشور خود با کمبود گوشت و گرانی دست و پنجه نرم می کند این درست همین سوالی است که ما به دنبال پاسخ آن هستیم.

 • رئیسی ۱۳۹۹-۰۶-۲۱ ۰۹:۱۶

  در جلسه شورای اداری

  مشکلات چهار محال و بختیاری با حضور رئیس قوه قضائیه بررسی شد

  شهرکرد- رئیس قوه قضائیه عصر روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اجرای عدالت و مبارزه با فساد، عنوان کرد: چهارمحال و بختیاری از پتانسیل گردشگری و کشاورزی برخوردار است و لذا باید کاستی‌ها را شناخت و با راهکاری مناسب در جهت رفع آن‌ها پیش رفت.

 • سید ابراهیم رئیسی ۱۳۹۹-۰۶-۲۱ ۰۹:۱۱

  رئیس قوه قضائیه

  رعایت عدالت در توزیع آب ضروری است

  شهرکرد؛ رئیس قوه قضاییه کشور، با بیان اینکه آب شرب یکی از اولویت‌های مهم است، گفت: رعایت عدالت در توزیع آب بسیار اهمیت دارد.

 • رئیسی ۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۱۳:۱۳

  رئیس قوه قضائیه:

  کاهش جرم با استفاده از ظرفیت مردمی امکان پذیر است/ خواسته‌های مردم اولویت دستگاه قضائی

  شهرکرد- رئیس قوه قضائیه کشور با تاکید از استفاده از ظرفیت مردمی برای کاهش جرم و ناهنجاری‌ها در جامعه، خاطرنشان کرد: تصمیم‌گیری پرونده‌های موجود در دستگاه قضائی تسریع شود.

 • بیکاری ۱۳۹۹-۰۵-۲۷ ۱۸:۳۹

  وجود ۴۷ هزار بیکار در چهارمحال و بختیاری

  چهارمحال و بختیاری- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت:طبق آمار رسمی جمعیت بیکاران در استان حدود ۴۷ هزار نفر است.

 • کوچ عشایر ۱۳۹۹-۰۵-۲۷ ۱۷:۱۲

  کوچ عشایر باید به صورت ماشینی انجام شود

  چهارمحال و بختیاری- مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری گفت:عشایر چهارمحال و بختیاری تنها آذوقه شهریورماه و مسیر کوچ عشایر را تأمین می‌کند و تاکید این اداره بر کوچ عشایر به صورت ماشینی در شرایط فعلی است.

 • خشکسالی ۱۳۹۹-۰۵-۲۴ ۰۹:۳۵

  به دلیل کاهش بارش‌ها

  سرچشمه زاینده‌رود با خشک‌سالی دست‌وپنجه نرم می‌کند

  شهرکرد- استان چهارمحال و بختیاری باوجود مساحت کمی که دارد، نقش مهمی در تولید آب شیرین کشور ایفا می‌کند و سرچشمه دو رودخانه کارون و زاینده‌رود و سرچشمه بخشی از رودخانه دز در این استان است اما واقعیت این است که دشت‌های چهارمحال و بختیاری این سال‌ها با خود پسوندی را به نام «دشت‌های ممنوعه» یدک می‌کشند، که زیبنده نام یکی از برف گیرترین مناطق ایران در سال‌های دور نیست.

 • رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ۱۳۹۹-۰۵-۲۱ ۱۱:۴۸

  قدس آنلاین گزارش می دهد

  صادرات شرط بقای واحدهای صنعتی چهارمحال و بختیاری؛حجم تجارت خارجی کاهش یافت

  شهرکرد- ویروس کرونا اگرچه به چشم نمی‌آید اما عوارض سوء و آثار مخرب آن به اقتصاد داخلی و خارجی تا حدی است که چشم همگان را به خود خیره کرده است.

 • آمبولانس اورژانس ۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۶:۰۸

  انجام ۱۳ هزار ماموریت توسط فوریت‏‌های پزشکی چهار محال و بختباری

  چهارمحال و بختیاری- مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان، از انجام ۱۳ هزار ماموریت در چهارماهه نخست سال خبر داد و گفت: بیشترین ماموریت‎ها در خصوص مشکلات قلبی و تنفسی بوده است.

 • مدرسه سازی ۱۳۹۹-۰۵-۱۱ ۱۵:۳۰

  تکمیل۲۳ پروژه مدرسه‌سازی در چهارمحال و بختیاری

  چهارمحال و بختیاری-مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری از تکمیل حدود ۲۳ پروژه مدرسه‌سازی تا مهرماه سال جاری خبر داد.