همه‌ی خبرهای امروز
 • طلاق ۱۳۹۷-۰۴-۱۴ ۱۴:۵۷

  قدس آنلاین گزارش می دهد:

  رشد طلاق در یزد زنگ خطری که صدایش شنیده نمی شود

  یزد - یکی از آسیب های اجتماعی که جامعه امروزی را به شدت تهدید می کند طلاق است. این پدیده دراستان در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته و برخی خانواده های یزدی را درگیرخود کرده است. متاسفانه روز به روز به آمار طلاق استان افزوده شده و درمقابل آمار ازداوج کاهش دارد و این می تواند زنگ خطری برای مسئولان و متولیان فرهنگی استان باشد.

 • دباغان ۱۳۹۷-۰۴-۱۴ ۱۳:۱۶

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  سرگردانی ساکنان محله «دباغان» قزوین در پیچ و خم تصمیمات مسوولان

  قزوین_ محله دباغان از محله های قدیمی قزوین و جنب امامزاده حسین (ع) قرار دارد که قرار بود در طرح توسعه حرم امامزاده برخی از خانه های آن تملک و تخریب شوند؛ اما طولانی شدن این پروژه، باعث نارضایتی مردم این محله شد، به اندازه ای  که اجرای نصفه و نیمه این طرح موجب ایجاد واکنش هایی در فضای مجازی شد. ساماندهی امامزاده حسین (ع) و اجرای طرح تملک مردم منطقه دباغان را سرگردان کرده است.

 • مترو اهواز ۱۳۹۷-۰۴-۱۴ ۱۰:۴۱

  گزارش قدس آنلاین از بلاتکلیفی پروژه قطار شهری اهواز؛

  متروی ۱۶ ساله در ایستگاه اول متوقف شد

  اهواز- پروژه قطار شهری اهواز سالهاست کلید خورده است دقیقا از سال ۸۱، اینکه که چرا این پروژه این همه مدت طول کشیده بحثی است که نه تا به امروز جواب درستی داشته و نه کسی حاضر به پذیرفتن مسئولیت تاخیر آن است.

 • بازار قدیمی ۱۳۹۷-۰۴-۱۳ ۱۲:۳۴

  گشتی در قدیمی‌ترین بازارهای ایران

  در بازار ما رونق اگر نیست صفا هست...

  حامد کمالی

  بازارهای قدیمی دیگر آن کارکرد سابق را ندارند و در برخی شهرها مثل مشهد با خاک یکسان شدند...

 • اندوان ۱۳۹۷-۰۴-۱۳ ۱۱:۴۷

  «اندوان» وصله ناجور اصفهان

  اصفهان- شاید باور اینکه در گوشه‌ای از کلانشهر اصفهان محله‌ای به نام «اندوان» فاقد امکانات مطلوب برای زندگی وجود دارد، برای بسیاری سخت باشد.

 • فالگیر ۱۳۹۷-۰۴-۱۳ ۱۱:۱۲

  گزارش قدس آنلاین از افزایش رمالی و طالع بینی در خوزستان؛

  گره هایی که با طالع بینی کورتر می شوند

  اهواز- بعضی مردم گمان می کنند رمال ها می توانند گره از کارها بازکنند همین اعتقادات کاذب باعث می شود کلاهبرداری ها زیاد شده و آمار تشکیل پرونده ها در این زمینه بالا برود.

 • استقلال بیمارستان ها ۱۳۹۷-۰۴-۱۳ ۱۰:۳۴

  قدس شائبه‌های اجرای طرح اداره مستقل بیمارستان‌ها را بررسی می‌کند

  استقلال بیمارستان‌ها به معنای حذف بودجه دولتی نیست

  جامعه:گویا اداره مستقل بیمارستان‌ها، بهترین تصمیم آقای وزیر بهداشت برای حل مشکلات مالی آن‌هاست. تصمیم به استقلالی که به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، مترادف با واگذاری اختیارات مدیریتی به مسئولان بیمارستان‌ها برای افزایش خدمات به مردم است.

 • آژاکتاب ۱۳۹۷-۰۴-۱۲ ۱۵:۳۴

  روایتی از اینستاگرام «آژاکتاب» که ایده یک راننده متفاوت تهرانی است

  کتابخانه‌ای روی داشبورد ۱۳۲!

  آرمان اورنگ

  دوست داشتم این ذهنیت را عوض کنم. بگویم یک راننده می‌تواند اهل کتاب باشد. اهل مطالعه باشد، آدم باشخصیتی باشد...

 • ترامپ ۱۳۹۷-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۶

  خواب شوم ترامپ برای عربستان/ آیا پایان توافق کوئینسی نزدیک است؟

  تمایل شدید ترامپ به پرداخت بهای مواضعش مقابل ایران از سوی دیگران به ویژه عربستان و معرفی جمهوری اسلامی به عنوان دشمن کشورهای منطقه، ممکن است به واقعیتی کاملاً متفاوت بیانجامد و عربستان سعودی را با بزرگترین بحران تاریخ خود مواجه سازد.

 • پرستر ۱۳۹۷-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۷

  بررسی موانع اجرای یک قانون 11 ساله

  پولی برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری نیست

  جامعه:قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری تیر ۱۳۸۶ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. تصویب این قانون همزمان بود با حضور دکتر کامران باقری لنکرانی در وزارت بهداشت دولت نهم.

 • ریزگردها ۱۳۹۷-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۵

  تشکیل وزارت آب و محیط زیست

  سناریویی که بازیگرانش به توافق نمی‌رسند

  جامعه:ریزگردهای خوزستان و اهواز ، مدیریت غیر قابل قبول مسئولان در خسارت های سیل ، بحران آب و این اواخر حاشیه های ارایه مجوز شکار به شکارچیان خارجی تنها چند نمونه از پاشنه آشیل سازمان محیط زیست است.

 • دارو ۱۳۹۷-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۴

  حذف پوشش بیمه‌ای داروهای بدون نسخه

  اجرای یک مصوبه با چراغ خاموش

  جامعه:آذر ماه سال گذشته شورای عالی بیمه طی مصوبه‌ای به حذف پوشش بیمه‌ای داروهای «اوتی‌سی» یا بدون نسخه رأی داد. به این ترتیب قرار شد این مصوبه از دی ماه همین سال به اجرا درآید که بنابر دلایلی منتفی اعلام شد اما طی روزهای گذشته با صدور بخشنامه هایی شاهد اجرای این مصوبه هستیم‌.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۲

  شمارش معکوس برای پایان حکومت محمود عباس / گزینه‌های جانشینی رییس تشکلات خودگردان چه کسانی هستند؟

  این روزها حرف و حدیث در مورد مرحله پس از پایان زندگی سیاسی "محمود عباس" رییس تشکیلات خودگردان زیاد به گوش می رسد؛ به ویژه آنکه در برهه کنونی شاهد روابط سردی میان آمریکا و محمود عباس هستیم، این روابط دوجانبه پس از خودداری محمود عباس از استقبال معاون رئیس جمهور آمریکا به نشانه اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس؛ بحرانی تر شده است.

 • اعتراض ۱۳۹۷-۰۴-۱۲ ۰۹:۴۳

  گزارش قدس آنلاین از روزشمار آب شور در آبادان و خرمشهر؛

  بحران آب؛ بحران بی تدبیری و رسانه هایی که از آب گل آلود ماهی می گیرند

  اهواز- آنچه این روزها در خرمشهر و آبادان اتفاق افتاده مربوط به سالهای پیش و پروژه های انتقال آبی است که یکی پس از دیگری کلید خورد. ذهاب های نیشکر در خرمشهر تالاب ناصری ساخت و تالاب شادگان را از بین برد. پساب حوضچه های ماهی و فاضلاب ها هم باعث شد تا رود کارون هر روز نحیف تر شود.

 • سعید قاسمی ۱۳۹۷-۰۴-۱۱ ۱۵:۲۶

  «سازندگی جهادی» به‌جای بازسازی مقوایی

   مرتضی اسماعیلی - مهدی پناهی

  سعید قاسمی صراحتاً می‌گوید: «از دولت دیگر انتظاری نداریم! در تمام این مدت باوجود پیگیری حتی یک ۱۰۰۰ تومانی هم به ما کمک نکردند.»

 • اب ۱۳۹۷-۰۴-۱۱ ۱۳:۱۰

  قدس آنلاین از وضعیت بحرانی کمبود آب در استان یزد گزارش می دهد؛

  صرفه جویی، تنها درمان درد بی آبی

  یزد- استان یزد درهفته ای که گذشت وضعیت بحرانی را در زمینه آب سپری کرد افزایش دما و گرمای بالای۴۵درجه ازیک طرف، کمبود آب و قطع و وصل شدن مکررآب و آسیب رسانی های پی درپی به تاسیسات خط انتقال آب یزد درمنطقه شرق اصفهان از طرف دیگر باعث شد که آب یزد حواشی زیادی را پشت سر بگذارد. آب این روزها در یزد بسیار ارزشمنده شده و مسئولان می گویند صرفه جویی باید در اولویت باشد.

 • صف های طولانی تهیه آب شرب در خرمشهر ۱۳۹۷-۰۴-۱۱ ۰۹:۲۹

  وضعیت قرمز آب خوزستان، کام مردم را شور کرد

  اهواز- حال که مردم آبادان و خرمشهر از شوری غیر قابل تحمل و غیر قابل شرب آب می نالند، برخی مشاغل با مشکل دیگری از پس وجود این معضل دست و پنجه نرم می کنند که آینده کاری آنها را نیز به خطر انداخته است.

 • شریعتمداری و اذری جهرمی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۴-۱۰ ۱۶:۱۲

  نگاهی به دعوای توئیتری دو وزیر و رئیس کابینه

  جنگ زرگری یا ضعف مدیریت روحانی

  آرش خلیل‌خانه

  اتفاقات شب گذشته و دعوای توئیتری دو وزیر کابینه یعنی محمد شریعتمداری و محمد آذری جهرمی بر سر انتشار اسامی کسانی که ارز دولتی برای واردات کالا دریافت می‌کنند از حکایت‌های جالبی است که شاید در کمتر کشوری بتوان نظیر آنرا یافت.

 • به وقت اردیبهشت ۱۳۹۷-۰۴-۱۰ ۱۰:۳۳

  کتاب زندگینامه شهید حسن قاسمی دانا رونمایی شد

  دفاع از حرم « به وقت اردیبهشت»

  خدیجه زمانیان

  کتاب «به وقت اردیبهشت» مجموعه داستانی است که به تازگی توسط انتشارات «به‌نشر» منتشر شده است. داستان‌های این کتاب بر اساس زندگی شهید حسن قاسمی دانا، یکی از شهدای مدافع حرم نوشته شده است. 

 • ریزگردها در اصفهان ۱۳۹۷-۰۴-۱۰ ۱۰:۲۰

  قدس آنلاین ریزگردها در استان اصفهان را بررسی می‌کند؛

  استان اصفهان در محاصره ۱۶ کانون بحران ریزگرد

  اصفهان- واحدهای کوچک صنعتی و تردد انبوده خودروها تا چند سال پیش دلیل آلودگی مستمر هوای اصفهان بود، اما در سال‌های اخیر عوامل اقلیمی همچون خشکسالی و ریزش ریزگردها از سمت مناطق بیابانی نیز به لیست عوامل آلودگی هوای شهرها و روستاهای استان اصفهان اضافه شده است.

 • کلاس بی معلم ۱۳۹۷-۰۴-۱۰ ۱۰:۰۷

  قدوس دو معضل کمبود معلم و دپوی متقاضیان علوم تجربی را بررسی می‌کند

  کلاس‌های بی‌معلم و رشته‌های متورم

  مریم احمدی شیروان

  اگر بازنشستگی ۱۸۰ هزار معلم، معادل ۲۰درصد نیروی فعال و با تجربه تا سال ۱۳۹۹ را کنار افزایش ۵۰۰هزار نفری تعداد دانش‌آموزان در همین یکی دو سال اخیر و روند افزایشی تعداد آن‌ها بگذاریم، خیلی سخت نیست به این نتیجه برسیم که «کمبود معلم داریم». کمبودی که حالا مسئولان آن را بحران می‌دانند. سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش می‌گوید: «تا اول مهرماه در مدارس کشور۸۰هزار معلم کم داریم. حتی در خوشبینانه‌ترین حالت تا چهار سال آینده ۳۵۰ هزار معلم کمبود داریم و این چالشی است که اگر مواجهه منطقی با آن داشته باشیم، می‌توانیم آن را به یک فرصت تبدیل کنیم».

 • کنکور ۱۳۹۷-۰۴-۱۰ ۱۰:۰۷

  افزایش تقاضا در رشته تجربی ناشی از چیست؟

  مریم احمدی شیروان

  دکتر محسن مصلحی، دبیر شورای عالی نظام پزشکی کشور در این خصوص می‌گوید: مشکل فرهنگی در این حوزه وجود دارد و البته بسیاری از مشکلات جامعه هم به دلیل همین مشکل پدید می‌آیند. علاقه‌ای کاذب که سبب می‌شود نخبه‌های کشور به جای اینکه به سمت رشته‌های مهندسی فرهنگ رفته و رشد جامعه را به همراه داشته باشند به سمت رشته‌هایی که پرستیژ اجتماعی یا درآمد بیشتری دارند، کشیده می‌شوند.

 • تیم مذاکره هسته‌ای ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۱۶:۰۹

  نگاهی به تمدید مهلت ایران از سوی FATF

  دولتمردانی که کاسه داغ‌تر از آش بودند

  آرش خلیل خانه

  در حالی که مهلت یکساله ایران برای تصویب و اجرای مقررات و دستورالعمل‌های گروه ویژه اقدام مالی(FATF) هفته گذشته به پایان رسید بر خلاف هشدارها و خط و نشان‌های دولتمردان درباره بازگشت تحریم‌ها و محدودیت‌های این کارگروه بین‌المللی علیه کشورمان در صورت مقاومت مجلس در برابر تصویب لوایح عضویت ایران در کنوانسیون‌های زیر مجموعه FATF این کارگروه در جلسه دیشب خود تعلیق اقدامات تقابلی علیه ایران را تمدید کرد.

 • ایستگاه هواشناسی ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۱۱:۴۸

  فرماندار شهرستان جوین

  شهرستان جوین اداره هواشناسی ندارد

  جوین_ فرماندار شهرستان جوین در جلسه کار گرو اشتغال و کشاورزی گفت: یک دهه از ارتقاء شهرستان جوین سپری شده و با توجه به کشاورزی بودن منطقه متاسفانه هنوز این شهرستان اداره هواشناسی ندارد.

 • صف های طولانی تهیه آب شرب در خرمشهر ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۰۹:۵۲

  گزارش قدس آنلاین از صف توزیع آب شرب در خرمشهر، آبادان و شادگان؛

  درمان شوری با توزیع آب شور!

  اهواز_ یک ساعت در صف تقسیم آب شرب ایستاده ام، همه از گرمای شدید، خیسی آب که پیاده رو های خاکی را گل آلود کرده، صدای دبه های آب و بی نظمی گاری ها و فرغون هایی که عده ای برای بردن آب آورده اند، خسته و کلافه اند...

 • موسیقی ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۰۹:۲۳

  اول تا پنجم مردادماه؛

  سازها، در مازندران کوک می شوند

  ساری- موسیقی بومی زیباترین میراث اجدادی مازندران، هنری برخاسته از نوای لِله وای چوپانان و آوای لالایی مادران است که در اجتماع امروز حضور دارند و سینه ‌به ‌سینه به امروز رسیده است.

 • عملیات ارتش سوریه ۱۳۹۷-۰۴-۰۸ ۱۴:۵۸

  پیشروی برق‌آسای ارتش سوریه در جنوب ائتلاف تروریست‌ها را در هم شکست/اسرائیل برای ارسال کمک به مزدورانش دست به جیب شد

  آرش خلیل‌خانه

  عملیات ارتش سوریه در مناطق جنوب و جنوب غربی این کشور به منظور آزادسازی مرکز و حومه درعا و قنیطره از دست گروه‌های تروریستی که با پیروزی‌های سریع و گسترده‌ای روبرو بوده رژیه صهیونیستی و جبهه حامیان تروریست‌ها در منطقه را به وحشت انداخته و آنها را به واکنش واداشته است.

 • اعتیاد زنان ۱۳۹۷-۰۴-۰۷ ۱۲:۱۳

  قدس آنلاین وضعیت مبارزه با زلزله خاموش در اصفهان را بررسی می‌کند؛

  افزایش نگرانی‌ها از کاهش سن اعتیاد /زنها ۱۰ درصد جمعیت معتادان استان اصفهان را تشکیل می دهند

  اصفهان- امسال در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر امحای ۴۰۰ تن مواد مخدر، جشن تکریم سه هزار رها یافته و پنج هزار بهبود یافته از اعتیاد به مواد مخدر از جمله برنامه هایی بود که در استان اصفهان اجرا شد، اما نگرانی‌ها از کاهش سن اعتیاد و افزایش گرایش زنان و دختران به مواد مخدر در این استان افزایش یافته است.

 • بناهای تاریخی شهر اصفهان ۱۳۹۷-۰۴-۰۶ ۱۸:۳۹

  سازمان میراث کمبود بودجه را بهانه می‌کند در حالی که بنای میراثی می‌تواند دست در جیب خود داشته باشد

  نجات بناهای میراثی در گرو بهره‌برداری خلاقانه

  محبوبه علی پور

  تعارض هایی در نگاه به بناهای تاریخی شده که منجر به بروز خسارت‌های جبران ناپذیری شده است. همچنین گرچه ثبت ملی بسیاری از بناهای تاریخی می‌تواند ضمن حفظ ارزشمندی این آثار امکان بهره گیری از منابع مالی بین المللی برای حفظ و پاسداشت آن‌ها را نیز مهیا سازد اما نگاه‌های سلیقه‌ای و عدم اشراف اطلاعاتی دقیق نسبت به این بناها موجب شده که دربرخی در دادگاه‌ها و دیوان عدالت اداری به دلیل نبود متخصصان امر آرایی صادر شود که مغایر با ارزش آن آثار باشد.

 • مهریه 588 ۱۳۹۷-۰۴-۰۶ ۱۸:۳۷

  یک کارشناس از پیامدهای افزایش بهای سکه بر آمار ازدواج و طلاق می‌گوید:

  مهریه‌های زیاد آغاز کننده بحران ازدواج است

  مریم احمدی شیروان

  رشد سحرآمیز قیمتِ سکه طلای بهارآزادی در یک دهه گذشته باور کردنی نیست. سکه‌ای که در سال 1387، 200 هزار تومان بود اندکی بعد و در سال 1390 به یک میلیون و 50 هزار تومان رسید. البته به همان هم بسنده نکرد و حالا تا رسیدن به مرز سه میلیون تومان راه زیادی در پیش ندارد.اینجا به دلایل و چراهای سکه شدن بازار سکه کاری نداریم، اما از آنجا که سکه‌ها در عرف تعیین کننده میزان مهریه ازدواج است، بیم آن می‌رود با اوج گرفتن خود ریشه‌های زندگی را سست کند.