قدس آنلاین: مرد شیراز ی که قصد داشت محموله ۷ کیلو گرمی مواد مخدر را از فرودگاه امام خمینی(ره) به شهر لندن ببرد از سوی مأموران پلیس فرودگاه دستگیر شد.

می‌خواستم با قاچاق مواد به راحتی برسم اما به زندان رسیدم

قاچاقی 36 ساله که ساکن شهر لندن است یکی از سابقه داران قاچاق مواد مخدر و حمل مواد به کشورهای اروپایی است  21 مرداد ماه امسال در آخرین جابه جایی مواد از سوی مأموران پلیس فرودگاه امام خمینی(ره) زمینگیر شد.

فرشید  قصد داشت محموله 7 کیلو گرمی مواد مخدر صنعتی اش را که در چمدان و کیف لپ تاپش جاساز کرده بود را از کشور خارج کند که در گیت فرودگاه از سوی مأموران شناسایی و دستگیرشد. فرشید اعتراف کرد که این بار 7 کیلویی را به درخواست همسرش که ساکن لندن است ترانزیت می‌کرده و اگر شانس می‌آورده و ترفندش جواب می‌داده می‌توانست برای همین محموله 7 کیلویی 100 میلیون تومان دست مزد بگیرد .فرشید درباره ترفندهای ترانزیت مواد مخدر و ریسک بالای آن حرف زد .

خبرنگار ما با این قاچاقچی بین المللی گفت وگویی کرده که در ادامه می‌خوانید:

*سابقه داری؟

بله ، یکبار به خاطر قاچاق 130 گرم شیره تریاک به لندن و یکبار دیگر به خاطر 940 گرم شیره تریاک که قصد داشتم از طریق پست به لندن ارسال کنم دستگیر شدم.

*ازدواج کردی؟

3ماه است که ازدواج کردم.عروس خانمم لندن زندگی می‌کند و از من یک عالمه توقع دارد برای اینکه بتوانم خواسته‌های اون را برآورده کنم مجبور شدم در خواستش را عملی کنم از من خواسته باید یک محموله با خودم به لندن ببرم و با دست مزدش یک خانه خوب و ماشین داشته باشیم

*همسرت می‌داند در کار قاچاق مواد مخدر هستی؟

بله از سابقه دار بودنم مطلع است من در ایران گیر افتادم سوابقم را که لینترپل نمی‌داند تا برایم در دسر ساز بشود .

*چرا ریسک بالای ترانزیت مواد را قبول می‌کنی ؟

* قبلاً راحت تر می‌شد مواد مخدر از کشور خارج کرد اما الان همه جا دستگاه‌های پیشرفته هست و امان از سگ‌های مواد یاب جدا از آن در چندین ایستگاه هم آدم‌ها رصد می‌شوند من خیلی ریلکس وارد فرودگاه شدم اما گویا از جلو در ورودی ردم را زده بودند .

*چند سال است در لندن زندگی می‌کنی؟

18 سال است که در لندن زندگی می‌کنم و حسابدار یک شرکت خصوصی هستم و ماهی 10 میلیون تومان حقوق می‌گیرم.

*چطور دستگیر شدی؟

قصد انتقال مواد به لندن را داشتم که در فرودگاه امام خمینی(ره) دستگیر شدم.مامور‌های چهره زن از بدو ورود به ایستگاه به من مشکوک شده بودند.

*مواد را کجا جاساز کرده بودی؟

در جداره و کف ساک دستی ام و جداره کیف لپ تاپم مواد را جاساز کرده بودم.

*مگر نمی‌دانستی که دیتگیر می‌شوی؟

گفته بودند اگر مواد را داخل کاربن بسته بندی کنم دستگاه‌ها نمی‌توانند مواد را شناسایی کنند تازه هم کاربن پیچ کرده بودم و هم جاساز مواد در بدنه ساک و تبلت و لپ تاپ حرفه ای بود اما خب باز هم شناسایی و دستگیر شدم.

*چقدر مواد همراه داشتی؟

2 کیلو و 350 گرم شیشه، 3 کیلو و 200 گرم نمد آغشته شده به شیشه و یک کیلو و 570 گرم شیره تریاک.

*چطور این نقشه به فکرت رسید؟

من نمی‌دانستم مواد داخل ساکم جاساز شده است.

*ساک و لپ تاپ برای تو بود؟

بله، وقتی ازلندن به شیراز رسیدم از تهران با من تماس گرفتند و گفتند که همسرت سفارش پرده داده تا همراه خودت به لندن ببری و از من خواستند برای گرفتن وسایل خانه ام ازشیراز به تهران  سفر کنم که ساعت 8 شب به فرودگاه مهرآباد رسیدم و در محل قرار حاضر شدم و سپس به خانه مردی که با من تماس گرفته بود رفتم و آنجا این ساک‌ها را تحویل من دادند.

*با این سابقه ای که داری باید باور کنیم بی گناهی؟

سکوت.

*خانواده ات خبر دارند ازدواج کردی؟

نه، حتی خانواده همسرم نیز نمی‌دانند ما با هم ازدواج کردیم.

*اواخر سال 94 و اوایل سال 95 بارها از ایران به لندن و برعکس سفر داشتی ، به خاطر قاچاق مواد بوده؟

نه، 2 بار که به خاطر دادگاه پرونده‌های قبلی ام به تهران آمدم و یکبار هم به خاطر کارهای همسرم به ایران آمدم.

*قصد داشتی مواد را از لندن به کجا انتقال بدهی؟

قرار بودوقتی مواد را به لندن برسانم از طریق پست مواد را به استرالیا انتقال دهم.

*چقدر پول به دست آوردی؟

قرار بود اگر این کار را انجام بدهم پول خوبی به من بدهند اما نمی‌دانم چقدر می‌خواستند بدهند و فعلا که هیچ پولی به ما نرسیده است.

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.