قدس آنلاین: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: افزایش قیمت ۱۰ تا ۱۲ درصدی قیمت داروی داخلی به دلیل نرخ تورم است و اگر بیش از این باشد داروخانه تخلف کرده است.

افزایش قیمت ۱۰  تا ۱۲ درصدی قیمت داروی داخلی به دلیل نرخ تورم است

به گزارش قدس آنلاین، سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی صبح امروز در نشستی خبری که در محل مهمانسرای استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: افزایش قیمت 10  تا 12 درصدی قیمت داروی داخلی به دلیل نرخ تورم است و اگر بیش از این باشد داروخانه تخلف کرده است.

وی افزود: داروی خارجی طبق فراخوان بین‌المللی افزایش می‌یابد و براساس سامانه موجود نباید گران می‌شد.

قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به بدهی 8 هزار میلیاردی بیمه‌ها تصریح کرد: بدهی بیمه‌ها طولانی شد و دولت اصلاحیه بودجه را پیشنهاد داد تا بتواند از طریق فروش اوراق مالی این بدهی را تأمین کند که این امر بستگی به تحرک اقتصاد، برنامه و بودجه دارد تا اوراق به فروش برسد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود:  مجلس شورای اسلامی طرح فروش اوراق مالی را تصویب کرد که انجام آن اکنون بستگی به اقدام و عمل مسئولان مربوطه دارد.

قاضی‌زاده‌هاشمی درباره افزایش تخت‌های بیمارستانی گفت: در مورد تخت‌های بیمارستانی صحبت‌های زیادی انجام شده که هنوز به جایی نرسیده امیدواریم تا یکی دو ماه آینده به مرحله اجرایی برسد که البته اجازه بدهیم نشست سه جانبه بین آستان قدس رضوی، استانداری خراسان رضوی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شود تا ببینیم نتیجه چه می‌شود.

وی درباره عدم تکمیل بیمارستان هاشمی‌نژاد و امداد و نجات جنوب شهر مشهد گفت: اعتبارات باید توسط دولت و مجلس تأمین شود و اگر ندهند چون در ردیف تأمین اعتبار قرار دارد در سال‌های آینده تأمین می‌شود؛ البته منابع باید از اعتبارات داخلی استان توسط شهرداری، استانداری، آستان قدس رضوی و وزارت بهداشت تأمین شود.

علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی نیز در این نشست تصریح کرد: هر کدام از بیمارستان‌ها ردیف بودجه مستقل دارند؛ در واقع بیمارستان هاشمی‌نژاد اعتبارش توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) تأمین می‌شود و احداث بیمارستان‌های جدید کاری جدید هستند.

حمید محرابی‌بهار رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم درباره تخت‌هایی که روی پشت بام یکی از بیمارستان‌ها گفت: یک زمانی کمبود تخت داشتیم اما در حال حاضر 650 تخت مصوب و 4900 تخت فعال داریم در واقع وزارت بهداشت 3000 تخت برای جایگزینی به ما داد که کم کم جایگزین می‌کنیم و قبلی‌ها را به پشت بام منتقل کردیم که به صورت یکجا به مزایده می‌گذاریم و گاهی نیز خیرین تعمیر می‌کنند و به ما برمی‌گردانند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.