سخنگوی طالبان افغانستان با انتشار بیانیه‌ای گزارش اخیر رسانه‌های عربی مبنی بر حمایت همه جانبه ایران از طالبان بویژه در غرب افغانستان را رد کرد.

گزارش رسانه‌های عربی مبنی بر حمایت همه جانبه ایران از "طالبان" نادرست است

به گزارش قدس آنلاین به نقل از میزان، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که گزارش‌های اخیر رسانه‌های عربی مبنی بر حمایت ایران از طالبان در افغانستان نادرست است. 
 
در این بیانیه آمده است که این تبلیغات توسط دولت کابل در حالی صورت می‌گیرد تا بر ضعف و شکست خود سرپوش بگذارد و طالبان افغان را به کشورهای دیگری گره بزند. 
 
سخنگوی طالبان افغانستان در این بیانیه از رسانه‌های بین‌المللی خواسته تا شکار تبلیغات گروه‌های اطلاعاتی دولت کابل نشوند و از انتشار گزارش‌های یک طرفه خودداری کنند. 
 
این در حالی است که قبل از این نیز بارها طالبان افغانستان با انتشار بیانیه، برخی از رسانه‌های غربی و عربی را به تحریف اظهارات مقامات این گروه و انتشار گزارش‌های دروغین متهم کرده است. 
 
چند ماه قبل نیز ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان افغانستان پس از مصاحبه با رسانه عربی الاشرق الاوسط در انگلیس مدعی شد که این رسانه اظهارات وی را به طور گسترده‌ای تحریف کرده است. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.