یزد- رئیس شعبه دوم دادگاه کیفری یک یزد گفت: دو بار قصاص نفس، بابت دوفقره قتل عمدی، دو بار حبس ابد بابت معاونت در قتل و مجموعاً ۲۴۶سال حبس و ۵۹۴ ضربه شلاق برای قاتلین زرگر یزدی حکم صادر شد.

قصاص نفس، حبس ابد و مجموعاً ۲۴۶ سال حبس برای قاتلین زرگر یزدی صادر شد

به گزارش قدس آنلاین، علی محمد شهیدی فر با اعلام این خبر اظهار داشت: متهم ردیف اول این جنایت که توسط دو برادر صورت گرفت، برادر بزگتر بود که بابت دو فقره قتل عمد به دوبار قصاص نفس محکوم شد و در مجموع ۱۳۰ سال ۶ ماه نیز حبس به واسطه جرائمی همچون معاونت در سرقت حدی، سه فقره آدم ربایی، ایجاد جرح با چاقو، سرقت موتورسیکلت، شروع به اقدام به قتل، خرید و نگهداری سلاح گرم و سرقت مقرون به آزار و همچنین مشارکت در جنایت بر میت محکوم گردید.

وی به محکومیت به شلاق و پرداخت دیه این متهم نیز اشاره کرد و اظهار داشت: دیه بابت ایراد جراحت و ۹۹ ضربه شلاق جهت مشارکت در سرقت مقرون به آزار و همچنین ۹۹ ضربه شلاق بابت مشارکت در جنایت بر میت و همچنین پرداخت دیه نیز حکم دیگر جرائم این مهتم بوده است.

رئیس شعبه دوم دادگاه کیفری یک یزد از صدور دو فقره حبس ابد برای متهم ردیف دوم که برادر کوچکتر دخیل در این جرائم است خبر داد و گفت: این متهم نیز به دو فقره حبس ابد بابت معاونت در قتل محکوم شده است و ۱۱۵سال ۶ ماه حبس نیز بابت سایر جرائمی همچون غصب عنوان مأمور نیروی انتظامی، سه فقره آدم ربایی، معاونت در شروع به قتل، مشارکت در سرقت مقرون به آزار و بابت نگهداری و حمل سلاح گرم به عنوان حکم این متهم صادر گردید.

وی قطع ۴ انگشت بابت دو فقره سرقت حدی را نیز از دیگر موارد محکومیت این متهم بر شمرد و بیان داشت: در مجموع ۲۹۷ ضربه شلاق بابت چند مورد سرقت و همچنین مشارکت در جنایت بر میت و همچنین پرداخت دیه از دیگر محکومیت های این متهم است.

شهیدی فر یادآور شد: حکم صادره قابل اعتراض بوده و پس از تأیید دیوانعالی کشور حکم قصاص در ملا عام اجرا خواهد شد.

شایان ذکر است در دادگاه کیفری ۲ یزد با ریاست علی محمد شهیدی فر و با حضور سید محمد سرمه چشم به عنوان مستشار به عنوان دادگاه صالحه به دیگر جرائم و سوابق شرارت بار این دو برادر که در استان های دیگر مرتکب شده بودند و توانسته بودند از چنگال قانون فرار کنند نیز رسیدگی شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.