رئیس دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با بیان اینکه ایران چهارمین کشوری است که میزبان پناهندگان به مدت طولانی است، گفت: در حال حاضر ترکیه بیشترین تعداد پناهندگان در دنیا را به سبب وضعیت کشور سوریه دارد.

ترکیه بیشترین تعداد پناهندگان در دنیا را دارد

به گزارش قدس آنلاین به نقل از فردا، دانا پالا در حاشیه سومین همایش کشوری نخبگان پناهنده، نخبه پروری و رسالت ایشان در بازسازی افغانستان که بعد از ظهر امروز در سالن میلاد کرج برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ایران چهارمین کشوری است که میزبان پناهندگان به مدت طولانی است، اظهار داشت: در حال حاضر ترکیه بیشترین تعداد پناهندگان در دنیا را به سبب وضعیت کشور سوریه دارد.

وی با بیان اینکه دولت ایران خدمات بسیاری را به پناهندگان می‌دهد، افزود: تلاش داریم از دولت ایران در خدمت‌رسانی به پناهندگان حمایت کنیم.

رئیس دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با اشاره به اینکه خدماتی که دولت ایران به پناهندگان ارائه می‌دهد در زمینه‌های گوناگون مانند بهداشت، آموزش و پرورش و خدمات معیشتی است، گفت: ما با دولت ایران، وزارت کشور و اتباع به نزدیکی کار می‌کنیم ولی شرکای دیگر در دولت و آژانس‌های سازمان ملل داریم.

وی با بیان اینکه تعداد کارهایی که دولت ایران برای اتباع خارجی انجام داده بسیار و نمونه است، افزود: 6 ماه قبل که کمیساریای عالی به ایران آمده بود از کارهای خوب ایران بسیار تحت تاثیر قرار گرفت.

دانا پالا ادامه داد: از نمونه کارهای خوب دولت ایران بیمه سلامت و فرمان رهبر انقلاب در 2 سال قبل مبنی بر دسترسی فرزندان اتباع خارجی حتی کسانی که مدارک قانونی ندارند به تحصیل است؛ در آینده نزدیک از تعدادی از اقشار آسیب‌پذیر فاقد مدرک که در ایران زندگی می‌کنند بعد از شناسایی ثبت‌نام می‌شود.

رئیس دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با بیان اینکه از مردم ایران به سبب سخاوت و میزبانی تشکر می‌کنم، اضافه کرد: این مهربانی مردم ایران دل من و دبیرکل جدید سازمان ملل را گرم می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.