کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بارش برف و باران در بیشتر استان های کشور از امروز آغاز می شود.

آغاز بارش برف و باران در اغلب نقاط کشور / کاهش محسوس دما از فردا

به گزارش «قدس آنلاین»،  محمد اصغری اظهار داشت: امروز دما در برخی از استان های کشور تا ۱۲ درجه گرمتر می شود، دمای هوای همدان و کرمانشاه امروز تا ۱۲ درجه نسبت به روز گذشته گرمتر شده است. البته این افزایش دما آرامش قبل از طوفان است چرا که از فردا با ورود سامانه سرد بارشی شاهد کاهش محسوس دما خواهیم بود.  

وی ادامه داد: اوج بارش ها در آخر هفته مربوط به استان های آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران است و برای این استان ها اخطاریه سیل و آبگرفتگی هم صادر شده است.  

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی امروز و جمعه برای استان های اصفهان، کرمان و بخش هایی از فارس بارش باران پیش بینی می شود.  

اصغری با اعلام اینکه در جنوب شرق کشور شاهد وزش باد هستیم، تاکید کرد: از روز جمعه با رسیدن سامانه بارشی به شرق و جنوب شرق کشور شاهد بارش برف در خراسان رضوی و بارش باران در استان های کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان خواهیم بود.  

وی با بیان اینکه تهران امروز بارانی است، تاکید کرد: از امشب با سرد شدن محسوس دمای هوا، در پایتخت بارش برف آغاز می شود. هوای تهران تا ظهر جمعه برفی و بارانی است و با خروج این سامانه از عصر جمعه، بارش ها از عصر جمعه متوقف می شود.  

انتهای پیام/ 

منبع: خبرگزاری میزان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.