صدر اعظم آلمان امروز در دیدار با نخست وزیر تونس در برلین خواستار تسریع روند اخراج پناهندگان تونسی و بازگشت سریع تر آن‌ها به کشورشان شد.

مرکل خواستار تسریع روند اخراج پناهندگان به تونس شد

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان امروز (سه شنبه) در دیدار با "یوسف شاهد" نخست وزیر تونس در برلین بر لزوم تسریع روند بازگشت پناهندگان تونسی به کشورشان چه به صورت اختیاری و چه اجباری تاکید کرده و گفت: پناهندگان تونسی که درخواست پناهندگی آن ها رد شده است باید به کشور خود بازگردند.

مرکل در عین حال تاکید کرد که این بهتر شکل می گیرد زمانی که ما بتوانیم این کار را داوطلبانه و به اختیار پناهندگان انجام دهیم. برای این منظور باید یک مرکز مشاوره در تونس تاسیس شود.

صدر اعظم آلمان در عین حال گفت: ما باید اما این مسئله را آشکار کنیم  و به کسانی که درخواستی برای بازگشت داوطلبانه ارائه نمی دهند بگوییم که حالا ما اجباری این کار را انجام می دهیم و در این باره ما با دولت تونس صحبت می کنیم و در این راستا ما باید سریع تر عمل کنیم.

بر اساس اطلاعات مرکل سال گذشته 116 شهروند تونسی آلمان را ترک کردند.

یوسف شاهد نیز تاکید کرد که مسئله تاسیس اردوگاه موقتی پناهندگان در تونس بخشی از گفتگوها با صدر اعظم آلمان نبوده است.

مرکل و شاهد بعد از دیدار در برلین از مکان حمله تروریستی 19 دسامبر در این شهر نیز دیدن کردند. در این تاریخ "انیس العامری" تونسی با یک کامیون به بازارچه کریسمیسسی در این شهر حمله کرد که طی آن 12 نفر کشته و حدود 50 نفر زخمی شدند.

نخست وزیر تونس هر گونه خطای سازمان های  کشورش در جریان این حمله تروریستی را رد کرده و تاکید کرد که انیس العامری در زندان ایتالیا افراط گرا شده بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.