دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۴

عرضه ۱۸ نوع میوه قاچاق در بازار با بسته‌بندی ایرانی

میوه

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از عرضه ۱۸ نوع میوه قاچاق با بسته بندی‌های ایرانی در بازار خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین،  حسین مهاجران با اشاره به اینکه حجم کشف میوه قاچاق قابل توجه است اظهار کرد: با این وجود هنوز هم میوه قاچاق در بازار موجود است.

وی با نامعلوم دانستن نحوه عرضه این محصولات در بازار افزود: سیب سبز و قرمز و گلابی از آمریکا، سیب از ایتالیا و فرانسه، سیر از چین، شبرنگ و گیلاس از آفریقا، پرتقال از مصر و ترکیه و انبه از کنیا بخشی از میوه های قاچاق موجود در بازار است.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به وجود لیموترش خوزستان در بازار گفت: همزمان با این محصول داخلی لیمو ترش ترکیه و برزیل هم در بازار عرضه می شود که صدمه به محصول داخلی خواهد زد.

مهاجران واردات قانونی میوه‌های مورد نیاز بازار در زمان کمبود یا افزایش قیمت این محصولات را منطقی دانست و گفت: قاچاق میوه سبب ورود آفات خطرناک به کشور می‌شود که مبارزه با آنها دشوار است.

وی افزود: همچنین واردات قانونی میوه سبب کاهش سود قاچاقچیان و کاهش این معضل در بازار میوه می شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی چاقاله و گوجه سبز را میوه های نوبرانه این فصل اعلام کرد و گفت: قیمت چاقاله در ابتدای ورود کیلویی 150 هزار تومان و هم اکنون 35 هزار تومان است که با ورود این محصول از شهریار به 8 تا 13 هزار تومان کاهش خواهد یافت.

مهاجران با اشاره به ظرفیت شهریار در تامین درخواست بازار کشور به گوجه درختی به مدت 6 ماه گفت: گوجه درختی در ابتدای ورود کیلویی 100 هزار عرضه شد که هم اکنون به 70 تا 50 هزار تومان رسیده است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.